Jump to content
NotTooLateYet

"Delay Muie Romania" Project

Recommended Posts

Mi s-a soptit ca atata timp cat nu este publicata inca in monitorul oficial - nu este in aplicata incat nu este anuntata. Hartia se printeaza mai greu, online-ul e mai rapid.

Asta ne-ar oferi o mica fereastra de timp in care am putea intarzia efectul ordonantei de urgenta recent adoptata.

Oricine are cateva resurse, deschideti si voi niste conexiuni catre monitoruloficial punct ro. E un apache. Nu-i trebuie foarte mult. Un lenes incet, un c&c - cu ce puteti.

 

Orice ora si orice minut conteaza.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu rezolvi nimic prin asta. Va sfatuiesc sa nu recurgeti la chestii de genul. Singurul lucru care o sa rezolve ceva acolo este sangele. Sa curga mult pe strazi. 

Sunt granitele libere, orientati-va si plecati in alta parte unde munca este apreciata, unde exista protectie sociala, unde copii vostri nu vor creste intre tigani, manelari, ticalosi si alte subspecii. Feriti-va de romani, oriunde ati umbla in lume.

  • Upvote 17
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aelius said:

Nu rezolvi nimic prin asta. Va sfatuiesc sa nu recurgeti la chestii de genul. Singurul lucru care o sa rezolve ceva acolo este sangele. Sa curga mult pe strazi. 

Sunt granitele libere, orientati-va si plecati in alta parte unde munca este apreciata, unde exista protectie sociala, unde copii vostri nu vor creste intre tigani, manelari, ticalosi si alte subspecii. Feriti-va de romani, oriunde ati umbla in lume.

Dar unde plm sa mai pleci ca parca si-a bagat necuratu' nasul peste tot... Doar prin Australia, Canada mai e cat de cat liniste.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tjt said:

Dar unde plm sa mai pleci ca parca si-a bagat necuratu' nasul peste tot... Doar prin Australia, Canada mai e cat de cat liniste.

 

Nu mai cititi man toate site-urile ciudate de propaganda. Sunt peste tot orase mici in care e liniste, lumea e civilizata si nu ai nicio treaba cu nimeni. Sunt de acord ca se intampla multe in lume, insa sunt si amplificate prin mass-media pentru diverse interese.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Ordonanta de Urgenta adoptata de Guvernul Grindeanu marti seara privind modificarea codurilor penale a fost publicata in Monitorul Oficial si urmeaza sa intre in vigoare la 10 zile de la publicare."

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/protest-spontan-in-fata-palatului-victoria-chiar-in-timpul-sedintei-de-guvern-dna-sa-vina-sa-va-ia.html

Link to comment
Share on other sites

O sa explodeze Euro in raport cu leul.

 

Cel mai probabil urmatoarele tinte o sa fie domeniile care nu sunt impozitate. Tare mi-e frica ca impozitul si taxele in IT sunt urmatoarele... Trebuie acoperite cumva pomenile.

 

 

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tjt said:

O sa explodeze Euro in raport cu leul.

 

Cel mai probabil urmatoarele tinte o sa fie domeniile care nu sunt impozitate. Tare mi-e frica ca impozitul si taxele in IT sunt urmatoarele... Trebuie acoperite cumva pomenile.

 

 

Deja au intenția să elimine scutirea de impozit la cei ce întrețin software. Numai cei ce produc software sa fie scutiți de impozit.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca se va oferi ceai si cafea gratuita si chiar supa gratuita protestatarilor. Unii au pus si cazare gratuita la dispozitie. @Nytro pe care ii prinzi in serile astea pe forum cu IP de Romania da-le ban 1 luna :D

 

P.S.  - probabil si-au aruncat toti sim-urile de atunci dar merita probat :P

 

Fire_Shot_Capture_11_Hot_News_ro_https_w

Edited by QuoVadis
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa le oferim si noi ceva protestatarilor.
metode de comunicare anonime, metode de a se ascunde, metode mai puternice de manifest.

 

ce idei / pareri aveti?

 

eu am vazut spre exemplu proiectoare din alea imense care se aduc cand faci show-uri pe cladiri...si mesaje puse direct pe cladirea vizata.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blech said:

eu zic sa le oferim si noi ceva protestatarilor.
metode de comunicare anonime, metode de a se ascunde, metode mai puternice de manifest.

 

ce idei / pareri aveti?

 

eu am vazut spre exemplu proiectoare din alea imense care se aduc cand faci show-uri pe cladiri...si mesaje puse direct pe cladirea vizata.

 
 

ai vazut prea multe filme

 

16473254_1154612024651677_85039892043649

Edited by alezu2000
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@alezu2000 te inseli, nu sunt paranoic si nici de mania persecutiei nu sufar insa au existat precedente (in alte tari) unde protestatarii au fost identificati si/sau urmariti si apoi acuzati (abuz) de tot felul de cacaturi. 

 

gandeste-te cat de simplu este sa-ti pui 10 led-uri IR pe o sapca sau caciula si o baterie.

gandeste-te ca pe forum inca mai exista oameni care nu au net si se bucura la niste coduri de la Lays...atunci sigur exista si protestatari care nu pot da un sare la ceva important, cum ar fi sa le pui la dispozitie o mesa wifi facuta din raspberry pi zero.

 

sunt doar exemple nu neaparat idei geniale sau originale.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niste jigodii !!!

10 persoane care au aruncat 3 petarde si-au batut joc de toti cei prezenti acolo. Au castigat, au obtinut ceea ce au vrut, maine nu o sa mai fie 100k, o sa fie 10k, iar vineri o sa fie 1k si tot asa...

 

Bravo PSD --- manipulare, instigare.  

 

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21574062-live-text-peste-3-000-oameni-protesteaza-piata-victoriei-cerand-demisia-guvernului.htm

{noformat}

22:18 Un grup de maxim 10 oameni a inceput sa arunce in jandarmi cu sticle de plastic, si fumigene de galerie

Jandarmii au ripostat imediat dur, folosind gaze lacrimogene / De asemenea, au facut un semicerc de siguranta intr-un colt al Pietei unde dau cu gaze / Multimea striga "Agitatorii, agitatorii"

Doi reporteri HotNews aflati la fata locului spun ca atacatorii sunt un grup distinct de marea masa a protestatarilor pasnici

Toti manifestantii din piata s-au comportat ireprosabil pana la aparitia acestui grup de agitatori

{noformat}

 

 

 

 

Edited by tjt
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Believe it or not e doar vina lor ca sunt melteni si nu a PSD-ului. Ca puteau sa se alature frumos cu vocile (si sa fie acolo de la inceput decat sa mearga la "meci") dar au preferat sa provoace Jandarmeria si populatia. Au "free will" si chiar daca erau incurajati de PSD sa o faca, puteau refuza. Insa e doar dovada de ignoranta, imbecilitate, meltenism, etc - un grup restrans insa reprezentativ al unei categorii sociale semnificative. Cum spunea si aelius, din pacate, fara sa curga sange mult pe strazi - nu veti vedea mare lucru schimbat.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, QuoVadis said:

Believe it or not e doar vina lor ca sunt melteni si nu a PSD-ului. Ca puteau sa se alature frumos cu vocile (si sa fie acolo de la inceput decat sa mearga la "meci") dar au preferat sa provoace Jandarmeria si populatia. Au "free will" si chiar daca erau incurajati de PSD sa o faca, puteau refuza. Insa e doar dovada de ignoranta, imbecilitate, meltenism, etc - un grup restrans insa reprezentativ al unei categorii sociale semnificative. Cum spunea si aelius, din pacate, fara sa curga sange mult pe strazi - nu veti vedea mare lucru schimbat.

 

 

Nu e adevarat, protestul prin dimensiunea lui chiar a avut un ecou destul de mare. Cati oameni o sa mai vina maine cu copii la protest ? sau mai bine zis cati oameni o sa mai vina in urmatoarele zile la protest ?

Au castigat, asa se deturneaza un protest. Se agita cativa, spiritu' de turma se activeaza, li se alatura si altii, si gata.

 

 

Eu am fost la protest azi si ma duc si maine, chiar daca nu stau mult, macar ca si gest de respect pentru cei care stau cu orele, o sa fiu acolo.

Edited by tjt
Link to comment
Share on other sites

Just now, tjt said:

 

Nu e adevarat, protestul prin dimensiunea lui chiar a avut un ecou destul de mare. Cati oameni o sa mai vina maine cu copii la protest ? sau mai bine zis cati oameni o sa mai vina in urmatoarele zile la protest ?

Au castigat, asa se deturneaza un protest. Se agita cativa, spiritu' de turma se activeaza, li se alatura si altii, si gata.

 

 

Eu am fost la protest azi si ma duc si maine, chiar daca nu stau mult, macar ca si gest din respect pentru cei care stau cu orele o sa fiu acolo.

 

Pai am spus eu ca nu a avut ecou? Ecou are. Insa de la avut ecou pana la schimbari concrete e cale lunga. La asta ma refeream la cursul de sange.

 

Oamenii vor veni la proteste catre sfarsitul saptamanii si cred ca se vor aduna iarasi pe sambata noapte.

 

Si se pare ca unii "lideri" de galerii si multi membri au fost platiti foarte bine pentru treaba din seara asta - dar tocmai acest lucru este esentialul - ca se vand pentru bani si nu le pasa. Ei sunt un grup restrans dar foarte reprezentativ (mai ales pentru cei care stau in casa.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...