Jump to content
candymanuu

sa iti spionezi amicii sau pe cine vrei tu

Recommended Posts

Imi cer scuze pt double posting dar nu vad nici un buton de edit

Ma chinui de vreo 4 ore si nci acum nu am reusit sa fac scriptul ala sa mearga. Am cautat si alte variante pe net dar nici alea nu au mers. Va rog ajutati-ma !! Dati-mi un PM si va dau ID-ul de mess sa vorbim sau postati aici din nou scriptul cu precizari exacte .. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

eu nu am inteles tot puteti sa ma lamuriti si pe mine

deci am instalat WiSE am deschis Erotic Pilsner.RST.MSI treaba e ca nu am idee cum sa modific mailul cand am deschis Erotic Pilsner.RST.MSI la mine in c:/ ..../drivers sunt alea 2 fisiere, eu stiu ce trebuie sa modific in ale cu vbs treaba e cum compilez alea 2 fisiere sa le fac .MSI?

Link to comment
Share on other sites

pai tot cu wise.

Vezi ca jos ai 3 taburi: Installation Expert, Msi script, setup editor.

Intra in setup editor, apoi cauti sus: Features- > Complete->Combined si inlucuiesti acolo tot ce tine de erotic pilsner si anume:

in program files o sa pui jocflash.exe ( ai grija sa schimbi si numele folderului ),in windows->profiles->Desktop pui shortcut catre jocul tau. Vezi ca nu mai stiu daca mai exista ceva declarat pentru meniul de start->programs. Te uiti prin ce e acolo....

Acum ...ca sa mearga, trebuie sa faci lucrurile astfel:

Intrii in prog files-> creezi folder cu numele jocului tau ( exact cum ii declari in wise), faci un shortcut catre joc si pui shortcut-ul pe c:\documents ans settings\all users\desktop .

Ce inseamna asta mai pe scurt: tu tre sa faci la tine pe calc structura de foldere si scurtaturi EXACT cum vrei sa arate la victima.

Dupa ce faci asta.....dai un compile, si daca nu iti da erori, da-i si un SAVE AS ....

Link to comment
Share on other sites

eu tot incerc sa fac...si nu prea imi iasa...mai ales cu vbs`u ala..ahh.. ar ajuta ff mult in videotutotrial!!... k eu am deskis ku wise kitu de instalare al jocului` mfine..da niki nush ce sa modifik in fishieru vbs ....deki ar ajuta un videotutorial k kiar am nevoie da program...:D !! oricum zooper program :D

Link to comment
Share on other sites

http://s4.transfer.ro/storage/96d80cf841.zip

video tutorial ....am facut vreo 2 greseli....una cu timpul la VBS ...

si alta cand am scris adresa de mail

rstcenter.com

...la un moment dat...scriu rstcenter.com@gamil.com. Oicum a mers pt ca era la Reply to:...

Am mai zis ca verific daca s-a pus la startup...si nu am verificat pt ca a venit mailul ...si am considerat ca e suficient, ca nu mai trebuie sa vad ca se pune la start din moment ce merge.

Cam atat....astept nelamuriri :PP

Link to comment
Share on other sites

am facut exact cum e in tutorial dar am 1 intrebare programul dupa ce il compilez va fi cu Erotic Pilsnser.RST.exe sai trebuei sa ramana ,,Erotic Pilsnser.RST.MSI,, ?

Si nu inteleg dupa ce ii dau compile si vreau apoi sa il rulez in computer(am incercat si pe un NT) imi da o eroare ceva de genu asta:

Error:1316.Anetwork error occurred while attemping to read from the file : C:\Program Files\Common Files\Wise Installation Wizard\Erotic Pilsner.RST.MSI
Link to comment
Share on other sites

pai poti sa il lasi si .msi , dar daca faci cum am arata in tutorial va fi .exe Avantajul la exe este ca nu poti dezinstala si poti sa ii schimbi iconul, pe cand la msi poti da click dreapta pe el si uninstall , si nu stiu daca merge sa schimbi iconul.

Eroarea am vazut ca dupa ce cineva a rulat jocul, a dat restart si a incercat sa il ruleze din nou. Deci daca vrei sa il rulezi din nou, ia kitu erotic pilsner.msi, da click dreapta si da-i uninstall, si ar trebui sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc am rezolvat

P.S: chestia asta merge daca ai ip dinamic sau daca se instaleaza pe vreun remote desctop (NT) ca mie imi trimite in mail un ip si daca il bag asa xxxxxxxxx:12340 imi da connection feild, de ce ?

chestia cu ip-ul merge pe orice fel de ip static sau dinamic.

ip-ul se baga asa: xxx.xxx.xxx.xxx::12340

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...