Jump to content
kidink

Împrumut cu buletin fals.

Recommended Posts

59 minutes ago, kidink said:

mai e posibil lucrul ăsta?

Din cate stiu eu DA mai este valabil dar datele dupa buletinul "fals" sa apartina cuiva iar cel care face imprumutul ar fi bine sa aiba varsta apropiata daca nu chiar exacta cu ale titularului, in plus de asta buletinul trebuie sa fie super ok adica sa "treaca de lampa" cum sar spune pentru ca numai este ca in 2005-2006 cand faceai imprumut si luai bani in 2 ore, acuma se face dosar si se trimite la bucuresti pentru validare, iar bucurestiul are alt sistem de verificare fata de restul oraselor.

Daca faci imprumuti la institutii non-bancare non-guvernamentale gen zaplo, ferratum, provident, easycredit, s.a.m.d nu iti trebuie un buletin super ok cum ti-ar trebuie spre exemplu pentru cec bank, ing, bcr, brd s.a.m.d pentru ca cele mici nu detin asemenea programe/relatii precum bancile mari.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 25.2.2017 at 7:09 PM, Spuickeru said:

Din cate stiu eu DA mai este valabil dar datele dupa buletinul "fals" sa apartina cuiva iar cel care face imprumutul ar fi bine sa aiba varsta apropiata daca nu chiar exacta cu ale titularului, in plus de asta buletinul trebuie sa fie super ok adica sa "treaca de lampa" cum sar spune pentru ca numai este ca in 2005-2006 cand faceai imprumut si luai bani in 2 ore, acuma se face dosar si se trimite la bucuresti pentru validare, iar bucurestiul are alt sistem de verificare fata de restul oraselor.

Daca faci imprumuti la institutii non-bancare non-guvernamentale gen zaplo, ferratum, provident, easycredit, s.a.m.d nu iti trebuie un buletin super ok cum ti-ar trebuie spre exemplu pentru cec bank, ing, bcr, brd s.a.m.d pentru ca cele mici nu detin asemenea programe/relatii precum bancile mari.

 

Acum ceva timp faceam o gramada de bani cu ferratum... E foarte usor, trebuie doar sa gasesti ''persoana'' potrivita :D:))

 

Te suna sa vorbesti cu ei, gen ce lucrezi(poti sa le spui ca esti manager sa scapi mai usor de intrebari, iar in 10 minute ai banii, nici macar cont bancar nu'ti cere, ti.l dau ei pe.al lor :))

Edited by zero1997
mm
Link to comment
Share on other sites

Pai astia de la Ferratum iti  verifica istoricul la fisc, sa vada daca intr-adevar ai un venit stabil. Daca le spui ca esti manager ori iti cer dovezi si plm-uri, ori iti dau flit pe motiv ca un manager nu se complica cu asa ceva.
Mai simplu ar fi sa te bagi la imprumuturi mari cu firme offshore si buletin fals.

Edited by NLC94_RMS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...