Jump to content
kidink

Certificate SSL gratis și Găzduire web

Recommended Posts

Succes cu siteul!

 

Dacă n-ai de gând să laşi oamenii "în aer" în câteva luni şi să închizi tot îmi poţi lăsa un PM şi îţi fac SEO. Cât timp nu pui reclame şi nu pică hostul la 10 clickuri concomitente mi se pare foarte faină ideea.

 

Eu nu mai am nici un domeniu liber să testez şi ce aveam mi-a experiat, este o idee bună şi nu prea mai văd în România (pe lângă cei ce au luat reselleruri gratuite ca afiliaţi) aşa ceva, toate care au fost se duc în câteva luni.

 

Am o propunere, poţi pune şi subdomeniu gratuit, aşa ai atrage mai mulţi vizitatori şi eventual viitori cumpărători. Cum ai făcut cu SSL-urile poţi face şi cu găzduirea web, oferi găzduire premium şi gratuită ca hostinger. Poţi pune mai multe detalii despre găzduire: configuraţie server, locaţia şi aşa mai departe.

Edited by krunk
Link to comment
Share on other sites

In urma cu cateva zile intrebai despre imprumuturi cu buletin fals, si te-am mai gasit si prin alte locuri cu alte chestii, te rog spune-mi mie ce siguranta imi dai tu ca nu o sa mi se inchida serviciile in mai putin de 2-3 luni?:))) mare banuiala ca esti si carder pe langa asta

 

cu https://theplusit.com/cgi-sys/suspendedpage.cgi proiectul tau trecut ce s-a intamplat? ))), sa nu mai precizez whmcs nulled

Edited by Muppet
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Au trecut mai mult de 24 de ore şi nu mi s-a aprobat găzduirea web [nu apare nici măcar ca serviciu în aşteptare], cred că la fel se procedează şi în cazul SSL-urilor, nu-i nimic automat din câte observ. SSL-uri gratuite poţi lua direct de la Comodo şi eşti mai sigur, îmi plăcea ideea cu găzduire web.

Edited by krunk
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

La prima vedere se poate spune ca ești de neîncredere. Nu ai nici o dovada ca dacă cineva își hosteaza server ul la tine, datele lui vor fii în siguranță. Tema WHMCS am observat ca este nulled, ai grija sa nu aibă surprize prin ea dacă tot e nulled. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, krunk said:

Au trecut mai mult de 24 de ore şi nu mi s-a aprobat găzduirea web [nu apare nici măcar ca serviciu în aşteptare], cred că la fel se procedează şi în cazul SSL-urilor, nu-i nimic automat din câte observ. SSL-uri gratuite poţi lua direct de la Comodo şi eşti mai sigur, îmi plăcea ideea cu găzduire web.

era si normal

 

hai sa scandam ban ban ban ca se ocupa cu cacaturi

Edited by Muppet
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am timp doar în weekend să mă ocup, așadar nu am putut să rezolv problemele.

Găzduirea web va fi oferită de acum pe un reseller de la HostGator, licența WHMCS este pusă, însă, a fost suspendat fără motiv, este o licență luată prin reseller-ul de la HostGator, astăzi va fi reactivată, tot astăzi vor fi rezolvate toate problemele. Certificatele SSL au activare instantă.

Link to comment
Share on other sites

am schimbat serverul pe care eram găzduit, acum lucrez la site, până mâine va fi totul up.

edit: o să mai dureze aproximativ 5 zile, de data asta vreau să termin complet, lucrez la aspectul site-ului cât și la servicii, vreau să ofer calitate. Vă rog să nu mai primesc comentarii aiurea de la hateri până nu este gata site-ul, vreau comentarii doar de la cei ce vor testa.

Edited by kidink
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2017 at 2:46 PM, kidink said:

Site-ul funcționează cât și serviciile, vă rog să probați, pe site mai sunt câteva chestii de făcut, însă momentan așa va rămâne.

 

Iar este picat siteul.

 

"Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information."
 
Dacă nu aveţi cunoştinţele necesare sau închideţi siteul după câteva zile/săptămâni/luni nu mai oferiţi aşa ceva, poate cineva îşi face un proiect acolo pentru şcoală sau încearcă să creeze un script şi tu îi distrugi toată munca.
 
Acum 5 ani am început şi eu să învât cum este cu siteuri, domenii, era un site (gpas.info) ce mi-a oferit găzduire web gratuită, îmi făcusem eu proiecte, modificam scripturi, făcusem şi un chat unde intra lumea, dintr-o dată m-am trezit fără site şi nimeni nu mai răspundea.
 
Eu am făcut cont, nu a funcţionat, nu mi-ai oferit ce ai spus că oferi, acum siteul nu merge, s-a mai plâns cineva mai sus că era mort siteul. Nu mi-a funcţionat găzduirea web nici măcar o secundă.
 
Nu sunt hater. Chiar am încurajat ideea (vezi mai sus).
 
 
Edited by krunk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krunk said:

 

Iar este picat siteul.

 

"Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information."
 
Dacă nu aveţi cunoştinţele necesare sau închideţi siteul după câteva zile/săptămâni/luni nu mai oferiţi aşa ceva, poate cineva îşi face un proiect acolo pentru şcoală sau încearcă să creeze un script şi tu îi distrugi toată munca.
 
Acum 5 ani am început şi eu să învât cum este cu siteuri, domenii, era un site (gpas.info) ce mi-a oferit găzduire web gratuită, îmi făcusem eu proiecte, modificam scripturi, făcusem şi un chat unde intra lumea, dintr-o dată m-am trezit fără site şi nimeni nu mai răspundea.
 
Eu am făcut cont, nu a funcţionat, nu mi-ai oferit ce ai spus că oferi, acum siteul nu merge, s-a mai plâns cineva mai sus că era mort siteul. Nu mi-a funcţionat găzduirea web nici măcar o secundă.
 
Nu sunt hater. Chiar am încurajat ideea (vezi mai sus).
 
 

 

Daca vrei mocangeala vezi AWS si Google Cloud. Sau chiar https://www.alpharacks.com/myrack/cart.php?a=add&pid=231 unde ai la 3 lei / luna. Daca bagi in seama toti ... la ce te mai plangi aici?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, QuoVadis said:

 

Daca vrei mocangeala vezi AWS si Google Cloud. Sau chiar https://www.alpharacks.com/myrack/cart.php?a=add&pid=231 unde ai la 3 lei / luna. Daca bagi in seama toti ... la ce te mai plangi aici?

 

Nu vreau mocăngeală, am găzduire web, am şi bani să-mi cumpăr, nu cred că există cineva care n-are 5 lei de un domeniu pentru primul an sau 4 lei pe lună pentru găzduire. După ce am scris aici primul răspuns mi-a trimis cineva mesaj dacă vreau să-mi dea găzduire web gratis, că mai are loc de un cont, nu am nevoie de găzduire web, doar că îmi place ideea de a oferi ceva de calitate gratis şi l-am susţinut pe om, între timp am observat că omul nu doar că nu oferă ceva de calitate ci nu oferă nimic şi mi-am spus părerea aşa cum a cerut el.

 

Acum ce ai vrea să spun, că-i totul OK ... sau să nu-mi spun părerea, să nu spun nimic? De ce să tac? Este dreptul meu de a-mi spune părerea mai ales când omul a cerut o parere. Dacă nu ne-am spune părerea sau nu ne-am plânge niciodată unde s-ar ajunge? Gândeşte-te că eu comand un telefon la 200 lei (un preţ mic, nu?) ce merge foarte prost faţa de ce garantează vânzătorul, nu-i normal să le spun şi altora sau măcar să semnalizez? Alt exemplu: optez pentru un abonament de internet (foarte ieftin) ce garantează minim X Mbps iar aceştia nu respectă contractul sau nu-mi funcţionează serviciul din vina lor, eu să nu mă plâng pentru că este preţul foarte mic?

 

Proiectele sau începătorii încep pe găzduire web gratis, aşa era acum câţiva ani, am spus mai sus exemplul meu cu gpas.info unde mi-am pierdut toate datele acum ani buni când învăţam.

 

N-are sens să dezvolăm sau să intrăm în amănunte fără sens, ţi-am explicat nu pentru că mă simt obligat ci pentru că am vrut să te lămuresc, poate înţelegi şi tu că fiecare are dreptul să semnalizeze ceva când nu este în regula, să-şi spună părerea şi să se plângă. Ba chiar este recomandat, hai s-o luam altfel: dacă nu expui o faptă de corupţie această va continua la nesfârşit.

Edited by krunk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...