Jump to content
RUSU79

INTREBARE

Recommended Posts

Stii care e chestia lumea a ajuns pe marte dar tu crezi ca noi mai suntem in 1907.

Te inteleg, stiu acum 10 ani mai mergea treaba asta, dar acuma este foarte greu si nu veni sa te lupti cu lupi !

Daca tot stai toata ziua in casa si intri si pe acest forum trebuia sa cauti sa vezi ca au mai fost persoane ajutate pe RST, dar au venit cu acte doveditoare, poze la buletin, clip video, si multe altele, daca vrei pana dimineata si eu "am toate boalele toate capu, cu capu cu toate :))" si vin si eu cu cateva poze luate eventual dupa salvatii copii !

 

Pentru sanatatea dvs evitati forumul asta, daca tot stai toata ziua in casa cauta despe deep web si cere acolo ajutor, cei de acolo sunt mai inimosi !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tu ai probleme cu capul omule. Daca te uiti prin discutiile vechi o sa vezi ca au fost multi oameni ajutati aici. Diferenta este ca ei au stiut sa vorbeasca si sa ceara. Daca apari aici cu atitudinea asta nu o sa primesti altceva in afara de injuraturi.

 

In celalalt topic ai inceput sa blestemi. Aici folosesti caps lock si ne bagi pe toti la gramada. Tie iti pare normal asta?

 

Uite un thread al unui om ce a primit ajutorul nostru, desi toti au fost sceptici la inceput: https://rstforums.com/forum/topic/97857-tata-are-cancer-daca-puteti-sa-ma-ajutati/  - Am fost cu totii alaturi de omul ala si cu sfaturi si cu tot ce se putea, fara sa cerem ceva.

 

Trecand peste asta, nu vrem sa facem din RST un forum de miloaga.

 

Tu in primul rand ar trebui sa te adresezi institutiilor statului ROMAN ticalos care nu e in stare sa ofere asistenta/asigurare sociala si medicala. Stii cati sunt in situatia ta?

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

@RUSU79 du-te nene la munca, am vazut oameni fara maini care muncesc = matura casa <=> tine matura in gura si farasul tinut intre barba si umar, hraneste animalele cu o tigaie = ia grau si arunca la pasari. Omul @vatman32 "Eventual cred ca te poate ajuta si cu un loc de munca frumusel dar repet, nu bag mana-n foc, doar o sa pun 1-2 lemne si suflu-n el daca intelegi metafora.. :) " te ajuta si cu servici, al dracu nu vrei sa te duci. Eu cu scoala la zi + certificate de calificare si nu-mi gasesc si tu al dracu prost primesti pe tava, se roaga omul de tine. Nu-l ajutati, nu merita, este escroc, nici sa scrie nu are habar prostul pulii.

https://www.facebook.com/NTDTelevision/videos/1703481939693909/

 

Edited by madastar18
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Qxqi7EK.jpg

 

Quote

Discuţie angajat- angajator:

- V-aţi încadra în ceva?
- Nu, pentru că am şapte copii acasă.

 

Quote

Discuție angajator - asistat social:

- Dar vrei să muncești, nu? Aia e cel mai important, dacă vrei să muncești.
- Nu!
- Nu vrei să muncești?
- Nu, că nu știu, nu mă descurc!
- Nu te descurci să mergi cu roaba?
- Nu.
- Nu? Nici la săpat? (Dă din cap că nu.)
- Nici la săpat nu te bagi? La manevrat cu roaba. Mergi 20-30 de metri cu roaba.
- Nu pot.
- Nu poți. De ce nu poți? Ești bolnav?
- Nu!

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...