Jump to content
adicode

Locuri de munca

Recommended Posts

On 5/2/2017 at 9:49 PM, adicode said:

Salut, stie cineva vrun loc de munca prin zona Ploiesti? Am 17 ani, am cautat dar nu am gasit mai nimic. Vreau sa ma angajez peste 3 saptamani ca incep practica la scoala si pot vorbii sa nu ma duc si sa muncesc. Nu conteaza domeniu, ospatar, orice. Am nevoie pentru meditatii, niste cursuri in IT etc.

Vezi ca mc donalds-ul plateste binisor si ia oameni fara bac. Am un tovaras care baga 6 ore / zi cu 1200 de lei net (daca muncesti ca minor ai ceva spor de 25% de la stat).

Daca te intereseaza ceva cursuri de it da-mi un mesaj pe privat.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot e thread-ul asta despre locuri de munca zic sa-mi incerc si eu norocul.

17 ani si sunt din Iasi. In 3~4 saptamani termin scoala si as cam vrea sa imi gasesc un loc de munca pe vara. Cat despre IT , ma pricep putin in Python.

Link to comment
Share on other sites

Pentru toti noii absolventi care spera la un job in it cum termina liceul, va spun cum sta treaba, cel putin la mine in oras.

Cunostiinte, trebuie sa ai destule, nu "putin".Tu daca crezi ca stii sa faci o clasa,0 sanse, repet, cel putin la mine in oras.Fara cunostiinte BUNE, slabute sanse.Daca vreti munca.Incercati la RDS.Daca considerati ca este sub stima voastra de sine sa bateti din usa in usa pentru un abonament, bafta la MC.

Avantaje RDS:

Salariu BUN, dar se plateste pe comisioane.Daca ai papagal, spor

Te plimbi toata vara din oras in oras, transport platit, cazare platita, o masa platita, + o mica diurna.

Caterinca tot timpul, dai de omeni noi, prinzi niste cunostiinte de comunicare, care sunt de folos.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, theandruala said:

Pentru toti noii absolventi care spera la un job in it cum termina liceul, va spun cum sta treaba, cel putin la mine in oras.

Cunostiinte, trebuie sa ai destule, nu "putin".Tu daca crezi ca stii sa faci o clasa,0 sanse, repet, cel putin la mine in oras.Fara cunostiinte BUNE, slabute sanse.Daca vreti munca.Incercati la RDS.Daca considerati ca este sub stima voastra de sine sa bateti din usa in usa pentru un abonament, bafta la MC.

Avantaje RDS:

Salariu BUN, dar se plateste pe comisioane.Daca ai papagal, spor

Te plimbi toata vara din oras in oras, transport platit, cazare platita, o masa platita, + o mica diurna.

Caterinca tot timpul, dai de omeni noi, prinzi niste cunostiinte de comunicare, care sunt de folos.

 

Sunt multe joburi ok pt absolventii de liceu. Eu am facut suport tehnic in Orange (prin telefon, call center) si am invatat o gramada de lucruri pana am invatat programare la un nivel decent la care sa ma pot angaja ca junior.

Sunt iarasi firme care angajeaza oameni pe suport tehnic cu cunostinte de baza de sql (nu te intreaba mai mult de join-uri). Sunt o pista foarte buna de lansare.

Edited by beng
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...