Jump to content
kznamst

Setup minare ETHEREUM

Recommended Posts

Stiu ca sunt mai multi useri pe aici care mineaza ETH, vreau sa ma apuc si eu cu cineva si am cateva intrebari:

 

1.Care este cea mai buna placa video pentru minat? Merge asta: http://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/model-model-radeon-rx-470/

Vrem sa luam mai multe placi.

2. Se merita sa mai minezi ETH?

3. Ce placa de baza ar fii cea mai buna? Sursa? Sau mai bine zis, cum ar arata un setup complet?

Momentan avem un buget de 1000$ (putin peste).

 

Mersi.

Edited by kznamst
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kznamst said:

Mersi.

Din cate am citit, se pare ca vor trece pe POS. Deci in viitorul apropiat nu se va mai merita sa minezi.... Dar nu am gasit nicaieri o data concreta. Stie careva?

Nu e stabilit inca ce si cum.

In algoritmul de pentru POS are cateva vulnerabilitati care favorizeaza forkul si minarea pe 2 ramuri diferite dintr-un fork.

 

Nimeni nu stie cum se vor rezolva problemele cu PoS dar e promis ca imediat dupa ce exista un algoritm stabil se va face hardfork pe PoS.

 

Ps: hashrateul in reteaua ETH a crescut ft mult in ultimele 3 luni. Se banuieste ca fundatia a semnat niste contracte cu firme care s-au bagat pe minat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...