Jump to content
Che

Cum creezi itemuri de CS:GO ca sa le pui la vanzare pe market ?

Recommended Posts

Buna dimineata !

 

Scuze ca poate nu am postat unde trebuie ca stiu ca era un topic special pentru jocuri dar am dat si search si tot nu dau de el. Daca credeti de cuviinta, va rog sa-l mutati acolo.

Pe scurt: Cum sunt create acele arme care sunt puse in vanzare pe market pentru jocul de CS:GO ? Imi puteti da/face sau spune pas cu pas cum poti crea o arma, de exemplu un AK47 de asta "brodat"/"pictat" si cum il poti pune apoi la vanzare pe market ?

Ma refer la astea de aici:

TMblEDU.png

 

Multumesc frumos !

O zi faina sa aveti !

Link to comment
Share on other sites

Din cate imi amintesc eu skinurile sunt acceptate de Valve si puse in case. Nu poti sa adaugi singur, de capul tau skinuri "neoficiale".

Despre creatia skinului ma gandesc la substance painter. Dar cred ca toate skinurile sunt modificate si aprobate de Valve inainte sa fie introduse oficial in joc. (Neoficial cred ca se poate sa iti modifici fisierele locale si sa inlocuiesti skinul default cu unul custom. dar nu poti face market trade)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, brdan18 said:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=romanian&id=293578909

Altu care nu cauta pe google ... au facut si tutorial

Bun, am inteles, de facut il faci, dar poti, de exemplu, sa faci 10, 100 sau 1000 de de astea si apoi sa le vinzi asa cum am pus eu imaginea in primul post de la market sau sunt doar pentru uz personal ?

Mai exact, un AWP Dragon Lore se vinde cu 1700-1800$, pot sa fac asa ceva in Photoshop (eventual cat mai multe) si sa le vand apoi pe market sau nu ? <=== Asta-i intrebarea. 

Link to comment
Share on other sites

@Che, skin-urile facute de comunitate sunt puse pe workshop si daca sunt acceptate sunt bagate in joc/cutie...

EDIT: poti sa faci cate skin-uri vrei dar pana nu sunt bagate in joc si nu le ai in inventar nu poti sa le vinzi.

Edited by LuckyEgg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...