Jump to content
popsoniq

Card de debit PayPal

Recommended Posts

12 minutes ago, popsoniq said:

Are cineva card de debit de la paypal(sau orice tip de card de la pp)? As vrea sa stiu in cat timp vine,ce comisioane sunt,etc. 

Acum aproape 2 ani am aplicat si eu pentru un card emis de paypal si dupa mai multe cautari am aflat ca erau valabile doar pentru US.

Probabil in 2 ani sau mai schimbat lucrurile si poate sunt valabile si pentru europa !

Decat sa cauti pe forumuri si sa auzi fel si fel de variante, iti dau un sfat, mai bine ai lua un ticket pentru customer service si ai astepta raspunsul cu informatiile necesare direct de la sursa !

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

On 21/05/2017 at 5:16 PM, popsoniq said:

Are cineva card de debit de la paypal(sau orice tip de card de la pp)? As vrea sa stiu in cat timp vine,ce comisioane sunt,etc. 

 

Am de 2 ani un Mastercard contactless de la ei legat la contul meu de PP. A venit rapid dupa ce am aplicat. Singurele comisioane sunt pentru cash de la ATM (£2 / tranzactie in UK, £3 in afara tarii si in unele tari unde nu au agreement mai adauga 2.75%) in rest platile in shop sau online sunt gratuite. Am avut odata problema la plata in avion ca nu l-a recunoscut dar in rest nu ai treaba. Cand calatoresc in afara prefer sa il folosesc pentru ca primesc notificari instant pe telefon prin aplicatia PP (si pe mail) de fiecare cheltuiala - pe langa tinut evidenta, in caz ca imi cloneaza unul cardul la hotel, chestii de genul - la prima tranzactie sunt notificat si pot opri toata smecheria si da dispute la PP.

 

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...