Jump to content
Eugenia2233

Ethereum mining

Recommended Posts

Hey, intentionez sa ma apuc de minat ethereum. Mi-am creat contul in CMD geth, dar nu stiu daca de fiecare data trebuie sa ma logez cu acelasi cont, sau imi fac un alt cont de fiecare data. (??)

De asemenea, stie cineva daca pe site-ul Minergate ei percep vre-un comision fiindca le folosesc interfata?

Multumesc pentru ajutor!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eugenia2233 said:

Este un pc, momentan sunt in faza de testare si incerc sa inteleg cum functioneaza

Cate gpu ai?

Nu iti recomand sa minezi singur. Prinzi blocuri destul de rar si trebuie sa minezi mult. (vezi ca network hashrate e destul de mare si e in crestere. cred cs dificultatea/block o sa creasca repede)

Eu am minat cu 28Mh/s intr-un pool (miningpoolhub). Avantajul e ca nu trebuie sa descarci blockchainul si plata e PPLNS (google it) adica in portii mici si frecvente.

 

Se merita sa minezi solo daca ai peste 80-100Mh/s.

 

Wallet am de la myetherwallet.com.

E destul de sigur si comod de utilizat. (daca prind pe vrunul comentand aiurea ca eth/myetherwallet/miningpool nu e sigur sau are vulnerabilitati va fut)

M-am plictisit de copii care comenteaza fara sa inteleaga nici cel mai simplu concept "nu cred ca e sigur" "nu imi inspira incredere"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...