Jump to content
Paul2016

Este bine sa folosim lentile de contact cand stam la calculator?

Recommended Posts

Buna ziua tuturor!

Este bine sa folosim lentile de contact cand stam la calculator? Intreb pentru ca de un timp ochii au tendinta sa lacrimeze dupa cele 9-10 ore petrecute la birou. Mentionez ca sunt purtator de lentile de contact si am astigmatism. Recunosc ca nu sunt de marca si ca imi doresc ceva mai bun!

Din ce am mai auzit pe internet, diverse comentarii si din gura in gura, unii recomanda achizitia online de lentile, altii ca nu este bine sa le iei pe "nevazute"

 

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

offtopic - face si omul un link building :)) , prost domeniul though 

ontopic : si eu am astigmatism , eu port ochelari asta cu lentile de contact mi se pare o prostie , eu unul am investit bani de un bmw la mina a 2 pe o pereche de ochelari buni si nu am mai avut probleme , recomand tuturor am peste 5 ani decand port ochelari si sunt la a 3 pereche dar cea din urma are mai bine de 2 ani si sunt multumit de ei , am schimbat doar lentilele 1 singura data , recomand o rama buna si pentru primii ai mai ales daca esti tinar sa iti iei lentile mai slabute ca oricum o sa iti mai creasca dioptriile 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...