Jump to content
gogusan

1 Bitcoin = 500k$ 2030 - Vise sau Realitate?

Recommended Posts

Moneda digitală bitcoin îşi va continua trendul ascendent, estimează George Rotariu, CEO şi Co-fondator al Bitcoin România.
Domnia sa ne-a declarat, într-un interviu: "Bitcoinul este la un nivel destul de sus, cred că vor mai exista corecţii, dar în continuare tind să cred că el va creşte, în următorii câţiva ani ajungând la 5.000 de dolari. Există şi previziuni ale unor oameni destul de importanţi că această monedă va ajunge la 10.000-50.000 şi chiar 500.000 de dolari, în 2030. Peter Smith, CEO-ul de la Blockchain, şi un co-fondator al Snapchat au estimat această valoare".

 

http://www.bursa.ro/george-rotariu-bitcoin-romania-ceo-ul-blockchain-estimeaza-ca-bitcoinul-va-fi-500000-dolari-in-20...&s=banci_asigurari&articol=324859.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt curios acum oare ce se spunea acum cativa ani despre perioada asta sau perioada in care a fost foarte bine.se spunea de bine sau nu.ce predicții au fost oare ? Nu am timp sa caut dar daca cineva ar avea timp sa pun a aici ar fi foarte   interesant de citit.

Link to comment
Share on other sites

500.000 $/btc?

Am vazut interviul lui George Rotariu in ziua cand a aparut.

Luati-o logic... La numarul de BTC din momentul de fata, graficul ar fi urmatorul:

 

2.500 $/btc = Market capital de 40.000.000.000 
5.000 $/btc = Market capital de 80.000.000.000
50.000 $/btc = Market capital de 800.000.000.000
500.000 $/btc = Market capital de 8.000.000.000.000

 

Nimeni nu stie ce se va intampla in momentul in care se vor termina de minat toti bitcoinii...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...