Jump to content
albertynos

Pe net nu se fac bani !!!

Recommended Posts

Salut,

 

Nu mai sunt atat de activ ca inainte pe forum dar incerc sa intru la 2-3 zile - insa primesc in continuare mesaje pe tema dropshippingului - ce tin sa va zic ca ca aceast domeniu nu este pentru oricine - ai nevoie de ceva capital ca sa mearga treburile rapid, de o platforma, plugins etc - depinde ce folosesti - dar mai ales de cadru legal. Odata ce faci mai multi banuti incep sa apara probleme, paypal iti limiteaza contul, stripe cere dovezi si tot asa, plus taxe de platit etc.

 

Observ ca multi nu se descurca, altii renunta cand aud de cadru legal si asa mai departe insa toata lumea vrea sa faca bani si nu inteleg de ce lumea nu merge pe "old fashion way" blog sau aflieri cu amazon sau ceva de genu pentru ca merge, eu vad asta in fiecare zi, mai exact, o simt la buzunar..

 

La un moment dat am renuntat la aflieri si adsense si amazon si media.net dar am reluat de cateva luni si merge chiar foarte bine a-si putea spune.

 

Nustiu daca frecventati Flippa insa eu o fac zilnic si gasesc acolo diferite chilipiruri in materie de NISE, am si vandut cateva site-uri, am mai cumparat unele insa pentru mine acest website e ca un fel de cutia pandorei.

 

Acum ceva timp s-a vandut un site cu 4000 de dolari daca nu ma insel,  era o pagina statica, alba complet cu un articol de 700 de cuvinte... a  fost mind fuck, am verificat site-ul, avea 26 de backlinkuri, pareau naturale...cele mai multe de la directoare web.

 

Competitie 4-5 siteuri...poate..

 

Next Step pentru mine, am cumparat un domeniu si hosting (19$ pe an pentru amundoua de la NameCheap) am incarcat o tema, am contactat o firma care imi scrie articole (7.50$ / 500 cuvinte) si am comandat 5 articole, unul de 2000, si restul de 500.

 

Am luat un pachet seo de pe BHW unde am platit 130$.

 

Investitia finala a fost undeva la 200 de dolari, plus minus.

 

Asta am facut in prima saptamana, apoi NIMIC, l-am lasat sa doarma acolo. Cati bani face?

 

9ZJiOAL.jpg

 

Nu mult, in a 3-a luna e ok. Si asta e doar amazon, cu ce am mai facut din media.net ajung la 200 si asta e doar un site.

 

Trafic doar din google - organic, fara social media fara nimic, nisa e cam "strange" si nustiu ce accounturi a-si putea face.

 

Acum inmultiti cu 4 site-ui ca atatea am pe partea asta deocamdata...

 

-------------------------------------------------

 

Short Story - Cu ce ajuta 1000223 topicuri cu 12232 de intrebari daca x lucru e mort, daca se mai poate daca etc.. totul merge, doar sa te tii.

 

Mergi pe kwfinder cautati un cuvant / nisa usor de rankat si da drumu la treaba.

 

Un prieten ma facea idiot aseara cand eu ii spuneam ca a face bani pe net e joaca de copii - poate e doar parerea mea - aici nu vorbesc de sute mii de doalri...ci de bani in general...e simplu, doar apuca-te de treaba si tine-te de ea.

 

Daca renunti si la fumat 1 saptamana sau la scuipat seminte s-ar putea sa ai bani de domeniu si hosting sau orice altceva.

 

Numai Bine.

Edited by albertynos
  • Like 2
  • Upvote 13
Link to comment
Share on other sites

https://www.blackhatworld.com/seo/captain-jack-sparrow-v8-get-ranked-in-2017-47-phases-of-links-reviews-after-fred-update-51-off.654231/

https://www.blackhatworld.com/seo/sherlock-hacks-google-v9-goes-live-46-types-of-premium-links-raving-reviews-after-fred50-off.504092/

 

Cam toate pachete se invart in jurul sumei asteia, uita-te in seciunea asta. Iti recomand pachetele mai mici, chiar daca cele mari sunt tentante. 

Dar totusi, daca nu vrei sa arunci banii, iti pot da un raport cu linkurile unui astfel de pachet si te apuci tu si construiesti manual tot. Dar iti trebuie ceva cunostiinte de seo, linkurile construite nu prea se indexeaza fara pingback/fara a aduce alte linkuri tier 2 si tier 3. 

 

Mai mult decat atat, iti pot da pe privat un id de skype la ceva moderator/administrator care vinde cele mai multe pachete si poti vorbi cu el pt discounturi si reduceri. Eu am prins la 65$ pachetul de 130, l-am luat doar sa testez ceva. Depinde mult de nisa, concurenta, etc. In general toate folosesc aceeasi reteta, diversitate de la social media, profiluri, linkuri, articole, directoare de articole, web 2.0, bookmarks. Toate sunt cam la fel

 

Edited by M4T3!
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, M4T3! said:

https://www.blackhatworld.com/seo/captain-jack-sparrow-v8-get-ranked-in-2017-47-phases-of-links-reviews-after-fred-update-51-off.654231/

https://www.blackhatworld.com/seo/sherlock-hacks-google-v9-goes-live-46-types-of-premium-links-raving-reviews-after-fred50-off.504092/

 

Cam toate pachete se invart in jurul sumei asteia, uita-te in seciunea asta. Iti recomand pachetele mai mici, chiar daca cele mari sunt tentante. 

Dar totusi, daca nu vrei sa arunci banii, iti pot da un raport cu linkurile unui astfel de pachet si te apuci tu si construiesti manual tot. Dar iti trebuie ceva cunostiinte de seo, linkurile construite nu prea se indexeaza fara pingback/fara a aduce alte linkuri tier 2 si tier 3. 

 

Mai mult decat atat, iti pot da pe privat un id de skype la ceva moderator/administrator care vinde cele mai multe pachete si poti vorbi cu el pt discounturi si reduceri. Eu am prins la 65$ pachetul de 130, l-am luat doar sa testez ceva. Depinde mult de nisa, concurenta, etc. In general toate folosesc aceeasi reteta, diversitate de la social media, profiluri, linkuri, articole, directoare de articole, web 2.0, bookmarks. Toate sunt cam la fel

 

imi poti lasa id tau de skype?

 

ca as vrea sa ma apuc si eu dropshopping ca am o suma de bani numa pentru "investite " , si nu sunt omul care acum am investit 200$ si vreau sa scot 2000$ in urmatoarele luni , daca este nevoie si urmatoarea luna investesc inca 200$ in alte domenii , dar sa stiu ca e ok , si e totul legal si nu o sa am probleme cu asa ceva 

 

In domeniul platforma website , nu sunt chiar asa pe langa.. , :) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nein said:

imi poti lasa id tau de skype?

 

ca as vrea sa ma apuc si eu dropshopping ca am o suma de bani numa pentru "investite " , si nu sunt omul care acum am investit 200$ si vreau sa scot 2000$ in urmatoarele luni , daca este nevoie si urmatoarea luna investesc inca 200$ in alte domenii , dar sa stiu ca e ok , si e totul legal si nu o sa am probleme cu asa ceva 

 

In domeniul platforma website , nu sunt chiar asa pe langa.. , :) 

Eu doar ziceam de seo, cred ca tu cu albertynos vrei sa vorbesti. Eu nu am facut ce a zis el, nici marketing afiliat nici dropshipping.

Link to comment
Share on other sites

da @m4t3! , cu @albertynos vreau sa vorbesc

 ca am nevoie de 2-3 sfaturi inainte de toate..

1 - din punct de vedere legal , as vrea sa fac dropship.. , de pe aliexpress si sa vand in USA + UK ,

 - la unele produse am gasit de pe alibaba - aliexpress , ca au depozit in uk , asta inseamna ca  ,clientul din uk-  nu trebuie sa plateasca taxe tva tampenii da,?

2 la clientii din usa cum se procedeaza tot la fel cu depozite de la chinezi ? :))

 

3 ) trebuie sa-mi deschid firma la inceput de drum ( gen primele 2-3 lunii )  ,daca da , despre ce trebuie sa ma interesez ( SRL , srl-d ? , cod caen , contabil etc.. ? ) ca vreau sa fie tot legal..

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2017 at 8:07 PM, M4T3! said:

https://www.blackhatworld.com/seo/captain-jack-sparrow-v8-get-ranked-in-2017-47-phases-of-links-reviews-after-fred-update-51-off.654231/

https://www.blackhatworld.com/seo/sherlock-hacks-google-v9-goes-live-46-types-of-premium-links-raving-reviews-after-fred50-off.504092/

 

Cam toate pachete se invart in jurul sumei asteia, uita-te in seciunea asta. Iti recomand pachetele mai mici, chiar daca cele mari sunt tentante. 

Dar totusi, daca nu vrei sa arunci banii, iti pot da un raport cu linkurile unui astfel de pachet si te apuci tu si construiesti manual tot. Dar iti trebuie ceva cunostiinte de seo, linkurile construite nu prea se indexeaza fara pingback/fara a aduce alte linkuri tier 2 si tier 3. 

 

Mai mult decat atat, iti pot da pe privat un id de skype la ceva moderator/administrator care vinde cele mai multe pachete si poti vorbi cu el pt discounturi si reduceri. Eu am prins la 65$ pachetul de 130, l-am luat doar sa testez ceva. Depinde mult de nisa, concurenta, etc. In general toate folosesc aceeasi reteta, diversitate de la social media, profiluri, linkuri, articole, directoare de articole, web 2.0, bookmarks. Toate sunt cam la fel

 

De care administrator/moderator vorbesti? Da-mi un nume

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...