Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, aismen said:

De ce? Pentru ca am ajuns la concluzia ca cel mai bun e studiul individual si ca nu vreau sa imi bat capul cu lucruri care nu ma intereseaza/nu le voi folosi niciodata. La o universitate cu renume/pretentii mari, mai ales de pe la engleji, nu o sa ai mult timp pentru tine, nici macar sa mergi la wc sa te caci...

Daca as fi fost la Poli sau in UK cum stiu alti colegi nu as fi avut timp nici sa respir. Eu sunt de parere ca masteratul trebuie sa ti-l faci "serios" iar licenta sa o faci undeva cat de cat decent cat sa ai timp pentru studiu individual.

Eu zic ca e mai bine sa nu pierzi 3 ani cu lejeritate maxima si dupa sa ajungi prof de informatica in catun. Daca crezi ca te duce mintea (si cam toti se sparg in figuri ca sunt cei mai destepti) intrii la o universitate de top.

Sa nu crezi ca inveti mult degeaba, daca te pricepi intrii rapid prin proiecte, grupuri de cercetare, internship si faci si experienta si reputatie si bani.

Acum fiecare cu propriea viziune si cu propriile aspiratii.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, yoyois said:

Eu zic ca e mai bine sa nu pierzi 3 ani cu lejeritate maxima si dupa sa ajungi prof de informatica in catun. Daca crezi ca te duce mintea (si cam toti se sparg in figuri ca sunt cei mai destepti) intrii la o universitate de top.

Sa nu crezi ca inveti mult degeaba, daca te pricepi intrii rapid prin proiecte, grupuri de cercetare, internship si faci si experienta si reputatie si bani.

Acum fiecare cu propriea viziune si cu propriile aspiratii.

Bafta!

 

Eu doar am zis ce am facut eu, eu nu imping pe nimeni sa faca nimic. Poate am ales prost, bine, habar nu am, asta e. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SilenTx0 said:

 

Eu la Coventry am avut cate unul/maxim 2 cursuri pe zi (adica 2-4h/zi) si erau doar pe nisa pe care mi-am ales-o, fara matematica, fizica, etc. 

OWOI8J9.png

 

Cam asa erau impartite toate cursurile.

 

 

Eu te inteleg perfect, am pus in discutie ce impresii am avut eu in momentul in care am facut alegerea respectiva. Stiu sigur ca la Poli te zapacesc rau, despre strainatate nu aveam foarte multe informatii.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
4 hours ago, QuoVadis said:

Pana la urma sunt ani din viata ta pe care nu ii vei putea da inapoi si in mare masura iti vor influenta restul vietii. Trebuie sa alegi ceva ca apoi sa poti dormi noaptile, in loc sa stai cu gandul "ce ar fi fost daca..." si sa ai regrete (ia marturiseste, @MrGrj, iti dai pumni in coaie acum? :D Daca nu probabil inca nu ai ajuns la criza varstei mijlocii... :P )

Ma dor coaiele sincer la cati pumni am dat. Mai ales cand am prieteni p-acolo si vad ce bine le merge (la facultate // munca etc). PWP

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2017 at 5:45 PM, SilenTx0 said:

 

Eu la Coventry am avut cate unul/maxim 2 cursuri pe zi (adica 2-4h/zi) si erau doar pe nisa pe care mi-am ales-o, fara matematica, fizica, etc. 

OWOI8J9.png

 

Cam asa erau impartite toate cursurile.

 

 

ontopic- e fain aici, ai timp de lucru si ti se pune tehnologie la discretie

Edited by yAk
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei interesati sa studieze in Marea Britanie.

Noi suntem Unistudy si oferim consiliere si asistenta pentru admiterea la institutii de invatamant superior din Marea Britanie, asta inseamna undergrad, master sau chiar PhD.  Suntem parteneri cu peste o suta de universitati din UK si stim ce cauta acestea intr-un aplicant; de aceea va invitam sa apelati cu incredere la noi pentru orice informatii sau indrumare referitoare la aplicatiile UCAS, redactarea scrisorii de intentie si/sau pregatirea pentru interviu.

Fireste, putem oferi consiliere personalizata si celor ambitiosi care si-ar dori sa aplice la medicina sau la alte cursuri al grupului universitatilor de top din Marea Britanie.

De asemenea daca ati dori sa aflati mai multe informatii despre brexit sau despre noi si serviciile pe care le oferim nu ezitati sa ne contactati aici, pe siteul nostru  sau pe pagina noastra de Facebook.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StudiiUK said:

Pentru cei interesati sa studieze in Marea Britanie.

Noi suntem Unistudy si oferim consiliere si asistenta pentru admiterea la institutii de invatamant superior din Marea Britanie, asta inseamna undergrad, master sau chiar PhD.  Suntem parteneri cu peste o suta de universitati din UK si stim ce cauta acestea intr-un aplicant; de aceea va invitam sa apelati cu incredere la noi pentru orice informatii sau indrumare referitoare la aplicatiile UCAS, redactarea scrisorii de intentie si/sau pregatirea pentru interviu.

Fireste, putem oferi consiliere personalizata si celor ambitiosi care si-ar dori sa aplice la medicina sau la alte cursuri al grupului universitatilor de top din Marea Britanie.

De asemenea daca ati dori sa aflati mai multe informatii despre brexit sau despre noi si serviciile pe care le oferim nu ezitati sa ne contactati aici, pe siteul nostru  sau pe pagina noastra de Facebook.

V-ati facut site-ul cu wix si pe acolo scrie in chineza. WeChat? ...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARUBA said:

V-ati facut site-ul cu wix si pe acolo scrie in chineza. WeChat? ...

 

Registered office address

Flat 6 Addison Court, Brondesbury Road, London, United Kingdom, NW6 6AS

- firma de apartament

 

Nature of business (SIC) 79120  - Tour operator activities

- nu i-a iesit treaba cu turismul

 

Directoare - Xi Huang ( + mutra: https://i.postimg.cc/LXL0v7Dp/download.jpg ). Momentan studenta si dupa cateva internship-uri acum proprietara de firma cica, cu £100k  capital.

 

Miroase a spalare de bani si/sau o smecherie cu vizele.

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, QuoVadis said:

 

Registered office address

Flat 6 Addison Court, Brondesbury Road, London, United Kingdom, NW6 6AS

- firma de apartament

 

Nature of business (SIC) 79120  - Tour operator activities

- nu i-a iesit treaba cu turismul

 

Directoare - Xi Huang ( + mutra: https://i.postimg.cc/LXL0v7Dp/download.jpg ). Momentan studenta si dupa cateva internship-uri acum proprietara de firma cica, cu £100k  capital.

 

Miroase a spalare de bani si/sau o smecherie cu vizele.

 

 

Miroase a furaciune.txt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...