Jump to content
jan100

Allview p6 energy lite

Recommended Posts

Din pacate telefonul tau are blocat BOOTLOADERul, nu merge resoftat, chiar daca are procesor MTK... trebuia de la inceput sa ii deblochezi bootloaderul din MENU! Acum iti trebuie placa de baza...

 

Daca ai bootloaderul deblocat si stii sigur... poti sa ii dai soft cu asta: aici

Daca nu... o sa iti apare o linie sus de tot albastra si nu o sa faca absolut nimic, deci iti trebuie placa de baza.

 

Succes!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Si eu am un telefon din asta si sa blocat, am reusit cu SP flash si am pus alt rom dar am pierdut imeiul

Apoi am incercat sa il rootez sa ii rescriu imeiul nu a mers cu nimic

Apoi am intrat in meniul ala chinezec sa il dau reset si sa blocat din nou nimic nu ii mai pot face nici SP flash tool nu il mai recunoaste apar NICIO COMANDA

nu stiu ce as mai putea face ......

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, albastrel said:

daca nu iti recunoaste driverul la PC, este mufa de incarcare... daca nu si nu, placa.

Drivere cred ca toate cate is pe net le am incercat am incercat si pe alt PC cablu nu l-am schimbat pt ca cu cablul asta am pus rom ul, bag cablul se intaleaza preloaderul  si de acolo imi tot cere un MTP driver .......ce ma enerveaza ca prima data nu am intampinat nici o prb mi-a dat ceva eroare si am dat format si dupa aia sa instalat rom ul  in 15 min a fost gata da din pacate nu a avut semnal, lipsa imei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...