Jump to content
TheNothing

Salariu Infosec

Recommended Posts

8 hours ago, Robert1995 said:

 

E un punct de vedere.

 

 da dar sa zici ca mai bine iei  17.000 mii de nobi decat 1000 de oameni cu experienta este putin depasita afirmatia ta 

eu am in echipa juniori si am vazut diferenta dintr un senior si un  junior 

exemplu pe care l-am mai scris aici este un newsletter simplu care pentru un junior i-a luat 5 zile iar unui senior 6 ore ( cel senior a folosit cateva  tool-uri open source ) 

just saying sunt avantaje si dezavataje ... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Best of the best 

 

Learn-These-Post-Collapse-Skills-Before-

 

Tu chiar compari nivelul din Romania cu cel din UK? Aici si un orb poate sa devina expert in organisational culture and blablabla, asa de praf suntem la acest capitol.

Nici marile mutinationale indiferent de domeniu nu prea se chinuie sa implementeze mai nimic de genul in Romania, pentru ca nu au cu cine si nici rezultate nu sunt. Au de ales intre salari mici intr-o tara subdezvoltata din multe puncte de vedere si salari mari intr-o tara unde au cu ce si cu cine sa faca performanta. 

 

Iti inteleg atitudinea din moment ce ai studiat si lucrat doar in UK si imi recunosc greseala de a nu mentiona ca acele lucruri sunt valabile doar in frumoasa Romanie.

 

 

@n3curatu In exemplul dat de tine team leaderul nu a gresit cu nimic? Stii clar ca un noob are niste limite si ii de astept diferente in timpul de executie. Dar totusi cineva ia dat acel task fara sa se asigure ca poate sa il faca intr-un interval decent de timp. Ii ca si cum te-ai pune sa tragi o semiremorca de 30 de tone cu un logan si dupa sa te plangi ca nu merge treaba cum trebuie. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, n3curatu said:

 da dar sa zici ca mai bine iei  17.000 mii de nobi decat 1000 de oameni cu experienta este putin depasita afirmatia ta 

eu am in echipa juniori si am vazut diferenta dintr un senior si un  junior 

exemplu pe care l-am mai scris aici este un newsletter simplu care pentru un junior i-a luat 5 zile iar unui senior 6 ore ( cel senior a folosit cateva  tool-uri open source ) 

just saying sunt avantaje si dezavataje ... 

 

Eram sarcastic, poate de aici confuzia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...