Jump to content
deauxefeforsaken

Intrebare ascultare telefon

Recommended Posts

multumesc...capu' il tin sus, sufletul e frant. ma ingrozesc ce vad aici, de la 12 de la cat am intrat si pana acum am baut 8 red bull. In tot acest interval, i-au scris peste 15 amarasteni, vai mama lor. Se pare ca s-au prins ca e o fiinta usuratica. E AHTIATA dupa atentie. Stau conectat in permanenta aici, la pc, sa vad ce ii raspunde ala la mesajul ei "imi e dor de tine iubi, ce faci?". Imi e clar ca au un istoric lung de conversatii, tocmai de asta disimuleaza si e extrem de agera, sterge imediat conversatiile.E trecut de 40 si ceva de ani si bagabontul ala...Banii pe care i-am scos din banca pentru a lua marfa pentru stand se pare ca sunt pretexte ca sa si-o traga pe drumuri.

Cum vad ce raspunde asta, cum ma duc sa vad randuielile ca sa inchid firma.Am facut 4 copii cu inconstienta asta pe care i-a neglijat in toti anii astia.La bebe abia se uita, il ia cu sila doar de ochii mei. Fata se imbraca la 18 ani ca o prostituata, baiatul cel mare e plecat in strainatate sa-si castige painea pe care ma-sa i-a luat-o de la gura in toti anii astia si o reneaga, nici nu vrea sa dea ochii cu ea.

accept orice sfat, tremur tot, sunt distrus pe viata si vreau sa iau decizii corecte, sa nu fac o prostie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:( baga un backdoor pe telefon, dar daca are iphone 4.... nu am cum sa te ajut... :( sry... pana nu discuti cu ea... sa ii arati ce ai gasit... nu ai de unde sa stii cum reactioneaza in fata ta... daca o da cotita si in timp ce vorbeste cu tine si se uita in alta parte iar inseamna ca minte sau nu discuta despre asta iar inseamna ca minte... succes si imi pare rau sa aud asta!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

omule te inteleg. e naspa. dar in toti anii astia i ai dat atentie?  cand ai fost cu ea ultima data la un restaurant?   cand i-ai zis ca e frumoasa ultima data?  cand ati facut dragoste ultima data(nu sex).  cand i-ai dus ultimul buchet de flori?  Cand ati fost in concediu ultima data? sttiu e scuza ca nu avem bani. Si bani nu vom avea nicodata.

eu cred ca nu e totul pierdut.  Ea doar a cautat ceea ce nu avea acasa.  Tu ai muncit ca un nebun(asa cum facem toti). Incearaca sa o recuceresti inainte de a arunca totul in aer.  sunt barbat si eu. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo @giovanny, de cand doar barbatul trebuie sa faca tot? 

Aia ii de psihiatrie, ii dependenta de senzatia care o da inselatul, nici copilul cel mai mic de care ar trebui sa fie atasata nu o intereseaza. 

Mai pot adauga un drog la lista, inselatul.

 

@deauxefeforsaken trecutul nu-l mai poti schimba si nu se merita sa te uiti la lucrurile urate ce s-au intamplat cu ea. Incearca sa unesti familia, copiii in jururul tau. Incepe cu cel mare.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Inainte sa ii zici ca ai prins-o sau ce plm vrei tu sa faci sfatul meu e sa mergi la un avocat.

Daca te gandesti ca se ajunge la divort e bine sa fii primul.

Casatoriile sunt foarte complicate din perspectiva legala si cred ca nu vrei sa iti ia jumatate din bani, casa, salariu etc. Un avocat te poate ajuta sa o fraieresti si sa iesi tu pe avantaj.

Ex. sa o pui sa semneze contract cum ca tu esti unicul propietar al casei, pe motiv ca ai nevoie la firma, imprumut, cacat.

Sau sa faci un imprumut maricel in numele vostru fix inainte de divort.

 

E rau de tine. Dupa atata timp impreuna. Ce vrei sa mai faci de la varsta asta?

 

Sfatul meu e sa te gandesti in principal pentru tine.

Daca tu esti mai fericit sa fii singur, sa nu iti mai fure din bani, oricum copii tot tii vezi si ea tot panarama in pat cu altii ramane.

Edited by yoyois
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

.....astazi in timp ce faceam un transport la un client se freca in timp ce vorbea cu ala.Dupa, sub pretextul ca iese in oras pt cumparaturi, si-au tras-o iar programarea si-au facut-o inainte pe facebook, messenger. @giovani, si-a luat intre timp un iphone 7. in timp ce tasta de la mansarda de pe telefon, eu ii citeam in timp real mesajele pe desktop-ul de la etajul 1.Am intrat silentios peste ea dandu-i de inteles ca vreau sa ii fac o surpriza, a scapat telefonul din mana si a inceput sa se frece la ochi,vezi Doamne ce somn ii e cand, de fapt...

la restaurant am fost in septembrie ultima oara, am iubit-o cu toata fiinta de cand am venit la 19 ani aici la facultate.Copiii mei imi spun asta fara sa ii constranga nimeni.Asta a fost de fapt gafa, n-am fost in stare sa o joc, m-am dedicat si am oferit prea multa atentie.Si-a luat-o in cap...Acum 20 si ceva de ani o meditam la matematica pentru ca era corijenta, nu a scos un cuvant in toate saptamanile alea, spunea ca merge la toaleta si se intoarcea in cateva minute cu mancare gatita. Asa m-am indragostit de ea.

@gaddafi- La baiatul cel mare nu mai am ce sa ii fac, are firma lui de constructii in Dublin, nu imi da un telefon, e negru de suparat pe mine pentru ca de fiecare data voia sa imi dea de inteles ca femeia asta se ocupa cu aceleasi lucruri murdare dar il certam pentru ca eu chiar credeam cu toata fiinta mea ca ea s-a linistit...

 

@@yoyois, multumesc pt sfat, exact asa am sa procedez.Sa se duca la sora-sa, sa traiasca cu ea ca eu am scos-o din saracie si uite ce patesc...

Arat la varsta mijlocie ca un combatant care a dus un razboi greu cu trupul, sa nu insel, sa fiu devotat pana la capat copiilor, sa intre la un liceu bun, sa faca o facultate...Iar celalalt sa curveasca si sa manance de viu viitorul lor.Nici pana in ziua de azi n-a vrut sa punem niste bani in contul copiilor mari, tot cu datorii la dragoane si turcaleti care o fac posta in instanbul, cu neamurile ei pe care i le-am scos din santuri si i-am tinut in apartamente fara sa-mi plateasca chirie. Am corpul mutilat de la tonele de sare distribuite, sufletul calcat in picioare, arat ca o epava .nu dorm de 32 de ore.

Am totusi convingerea ca am avut un Dumnezeu in toti anii astia si nu isi va lua privirea de la mine.Va multumesc sincer tuturor pentru sfaturi, daca nu le citeam cu atentie si nu le intoarceam pe toate partile, faceam greseli azi-noapte.

nu am parte de nimic. sa nu faceti greselile mele.sunt vinovat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, deauxefeforsaken said:

.....astazi in timp ce faceam un transport la un client se freca in timp ce vorbea cu ala.Dupa, sub pretextul ca iese in oras pt cumparaturi, si-au tras-o iar programarea si-au facut-o inainte pe facebook, messenger. @giovani, si-a luat intre timp un iphone 7. in timp ce tasta de la mansarda de pe telefon, eu ii citeam in timp real mesajele pe desktop-ul de la etajul 1.Am intrat silentios peste ea dandu-i de inteles ca vreau sa ii fac o surpriza, a scapat telefonul din mana si a inceput sa se frece la ochi,vezi Doamne ce somn ii e cand, de fapt...

la restaurant am fost in septembrie ultima oara, am iubit-o cu toata fiinta de cand am venit la 19 ani aici la facultate.Copiii mei imi spun asta fara sa ii constranga nimeni.Asta a fost de fapt gafa, n-am fost in stare sa o joc, m-am dedicat si am oferit prea multa atentie.Si-a luat-o in cap...Acum 20 si ceva de ani o meditam la matematica pentru ca era corijenta, nu a scos un cuvant in toate saptamanile alea, spunea ca merge la toaleta si se intoarcea in cateva minute cu mancare gatita. Asa m-am indragostit de ea.

@gaddafi- La baiatul cel mare nu mai am ce sa ii fac, are firma lui de constructii in Dublin, nu imi da un telefon, e negru de suparat pe mine pentru ca de fiecare data voia sa imi dea de inteles ca femeia asta se ocupa cu aceleasi lucruri murdare dar il certam pentru ca eu chiar credeam cu toata fiinta mea ca ea s-a linistit...

 

@@yoyois, multumesc pt sfat, exact asa am sa procedez.Sa se duca la sora-sa, sa traiasca cu ea ca eu am scos-o din saracie si uite ce patesc...

Arat la varsta mijlocie ca un combatant care a dus un razboi greu cu trupul, sa nu insel, sa fiu devotat pana la capat copiilor, sa intre la un liceu bun, sa faca o facultate...Iar celalalt sa curveasca si sa manance de viu viitorul lor.Nici pana in ziua de azi n-a vrut sa punem niste bani in contul copiilor mari, tot cu datorii la dragoane si turcaleti care o fac posta in instanbul, cu neamurile ei pe care i le-am scos din santuri si i-am tinut in apartamente fara sa-mi plateasca chirie. Am corpul mutilat de la tonele de sare distribuite, sufletul calcat in picioare, arat ca o epava .nu dorm de 32 de ore.

Am totusi convingerea ca am avut un Dumnezeu in toti anii astia si nu isi va lua privirea de la mine.Va multumesc sincer tuturor pentru sfaturi, daca nu le citeam cu atentie si nu le intoarceam pe toate partile, faceam greseli azi-noapte.

nu am parte de nimic. sa nu faceti greselile mele.sunt vinovat

Imi pare rau de tine, sincer. Nu am trecut prin viata ca sa imi pot exprima o anumita parere sau sa iti dau sfaturi. Dar fa cum a zis yoyois, i-ai tot ce are, incearca cu toata puterea sa ii iei tot ce are din banii tai si tot ce i-ai cumparat, sa nu mai stea in casa cu tine si sa nu aiba parte de acei 50% in timpul divortului(Cauta un avocat bun in orasul tau). Mult succes

Link to comment
Share on other sites

@deauxefeforsaken nu stiu daca ti-ai dat seama, dar primesti sfaturi de casnicie de la unii carora le-ai putea fi tata, ca asa e romanul, expert in toate. Daca ai venit pentru sfaturi de "tech", in locul tau m-as limita la ele. Si apoi 2 lucruri, orice faci mai departe:

1. Sa nu ajungi pe mana asa-zisei "justitii" din Rromania caci e o mizerie incredibila

2. Sa poti dormi apoi noaptea, sa te suporti pe tine insuti (sa ai constiinta curata)

 

Spor!

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

@adicode @yoyois Din cate stiu parca a fost data o lege si doar bunurile dobandite pe timpul casatoriei se impart la doi, adica 50%, si asta daca dovedesti ca ai pus si tu bani ca daca unu are o firma si intre timp se insoara si cu banii de pe firma vanduta isi ia sau isi face altceva si panarama da divort, nu primeste nimic. Nu e asa ? Eu parca asa stiam ca s-a dat o lege si fiecare cu pizda ma-sii. Ceea ce mi se pare cat se poate de normal ! Am mai auzit de la cineva si de alta varianta, tot in zilele noastre, cum ca te intreaba atunci cand te insori, la starea civila, cum vrei sa fie bunurile si cica ai trei variante: renunti la tot, 50%-50% si fiecare cu ce a venit - si in functie de ce alegi, asa va fi si la un eventual divort.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Va salut, astazi revin cu vesti: Am demarat o ancheta cu niste oameni si am aratat dovezile in fata tuturor.De rusinea lor, a enumerat toti barbatii cu care s-a culcat si am hotarat sa ramana doar intre noi, cei prezenti. In tot acest timp, eu eram "prost-ul cu ML-ul" care doar o ducea si aducea de la stand. Dupa plansete si un suspin greu din partea noastra, a amandurora, am hotarat sa ramanem impreuna doar ca nu o mai las singura la stand,  imi las afacerea la care lucram si ma ocup doar de stand cu precizarea ca de cateva zile contorizez  si voi continua sa contorizez eu tot ca banii sa nu ii mai arunce in ce directii vrea ea.

 

In timp ce i-am luat telefonul, a sunat de pe un altul la un tip ce a blocat iphone-ul si imi cere iar sa bag icloud si niste date pe care nu le stiu.In fine, telefonul asta nu i-l mai dau.

Vreau sa ii cumpar o chinezarie asa cum zicea cineva mai sus si sa instalez inainte de a i-l da un program de monitozare permanenta in el. Daca calca iar gresit, stiu eu ce sa fac. Sfaturi in acest sens de la cei care se pricep?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deauxefeforsaken said:

Va salut, astazi revin cu vesti: Am demarat o ancheta cu niste oameni si am aratat dovezile in fata tuturor.De rusinea lor, a enumerat toti barbatii cu care s-a culcat si am hotarat sa ramana doar intre noi, cei prezenti. In tot acest timp, eu eram "prost-ul cu ML-ul" care doar o ducea si aducea de la stand. Dupa plansete si un suspin greu din partea noastra, a amandurora, am hotarat sa ramanem impreuna doar ca nu o mai las singura la stand,  imi las afacerea la care lucram si ma ocup doar de stand cu precizarea ca de cateva zile contorizez  si voi continua sa contorizez eu tot ca banii sa nu ii mai arunce in ce directii vrea ea.

 

In timp ce i-am luat telefonul, a sunat de pe un altul la un tip ce a blocat iphone-ul si imi cere iar sa bag icloud si niste date pe care nu le stiu.In fine, telefonul asta nu i-l mai dau.

Vreau sa ii cumpar o chinezarie asa cum zicea cineva mai sus si sa instalez inainte de a i-l da un program de monitozare permanenta in el. Daca calca iar gresit, stiu eu ce sa fac. Sfaturi in acest sens de la cei care se pricep?

 

Bafta! Fara incredere nu rezistati impreuna.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ManutaDeAur said:

Nu cred ca esti in masura sa dai asemenea sfaturi, cius!

Am specificat înainte ca nu trebui sa îmi asculte sfaturile caută in topic. Dacă nu citești ci doar răspunzi e problema ta. “Cius”

 

//am spus doar ce as face 

Edited by adicode
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ManutaDeAur said:

Nu cred ca esti in masura sa dai asemenea sfaturi, cius!

 

Nu trebuie sa ai o mare experienta de viata ca sa-ti dai seama ca o femeie care face de astea trebuie sa se duca de la casa ta.

E ca si cum il prinzi pe unu cu minciuna, se intampla odata, se intampla si a doua oara.

Eu nu am nevasta, n-am varsta lui, insa pot sa privesc intr-un mod obiectiv lucrurile.

Calmeaza-te, inteleg ca iti e greu, adu-ti aminte ca tu trebuie sa ramai in joc cu mintea curata, odata ce iti poti linisti mintea si sa te detajezi total de femeia aia, scapa de ea.

Femeia are emisfera dreapta a creierului mult mai dezvoltata => actioneaza pe baza emotiilor, nu pe baza ratiuni.

Degeaba ii oferi tu toate pe lumea asta daca nu o faci sa se simta bine.

Edited by DoubleG
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, adicode said:

Am specificat înainte ca nu trebui sa îmi asculte sfaturile caută in topic. Dacă nu citești ci doar răspunzi e problema ta. “Cius”

 

//am spus doar ce as face 

Nu vorbii prostii, i-ai spus sa divorteze de nevasta-sa, nu ai spus inainte "eu as divorta", I-ai dat like lui QuoVadis cand a spus de "rromani sunt buni la toate" dar totusi tot ai postat un jeg de raspuns in topicu asta.

 

in plus, daca esti sigur pe tine ca nu trebuie sa iti asculte sfaturile atunci de ce le mai postezi?

 

 

Topicul ar trebui sa fie inchis cu:

On 12/11/2017 at 11:20 PM, QuoVadis said:

@deauxefeforsaken nu stiu daca ti-ai dat seama, dar primesti sfaturi de casnicie de la unii carora le-ai putea fi tata, ca asa e romanul, expert in toate. Daca ai venit pentru sfaturi de "tech", in locul tau m-as limita la ele. Si apoi 2 lucruri, orice faci mai departe:

1. Sa nu ajungi pe mana asa-zisei "justitii" din Rromania caci e o mizerie incredibila

2. Sa poti dormi apoi noaptea, sa te suporti pe tine insuti (sa ai constiinta curata)

 

Spor!

 

Iar daca @deauxefeforsaken mai are nevoie de ajutor sa deschida altul, ca asta a luat-o razna in toate directiile.

Edited by ManutaDeAur
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, deauxefeforsaken said:

Va salut, astazi revin cu vesti: Am demarat o ancheta cu niste oameni si am aratat dovezile in fata tuturor.De rusinea lor, a enumerat toti barbatii cu care s-a culcat si am hotarat sa ramana doar intre noi, cei prezenti. In tot acest timp, eu eram "prost-ul cu ML-ul" care doar o ducea si aducea de la stand. Dupa plansete si un suspin greu din partea noastra, a amandurora, am hotarat sa ramanem impreuna doar ca nu o mai las singura la stand,  imi las afacerea la care lucram si ma ocup doar de stand cu precizarea ca de cateva zile contorizez  si voi continua sa contorizez eu tot ca banii sa nu ii mai arunce in ce directii vrea ea.

 

In timp ce i-am luat telefonul, a sunat de pe un altul la un tip ce a blocat iphone-ul si imi cere iar sa bag icloud si niste date pe care nu le stiu.In fine, telefonul asta nu i-l mai dau.

Vreau sa ii cumpar o chinezarie asa cum zicea cineva mai sus si sa instalez inainte de a i-l da un program de monitozare permanenta in el. Daca calca iar gresit, stiu eu ce sa fac. Sfaturi in acest sens de la cei care se pricep?

Te-a luat de prost, si te-a prostit si mai tare.Da-i un sut in cur si divorteaza, sigur vei gasi 100 de alte "pisi" ca ea pe care sa le plimbi cu meleul.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, deauxefeforsaken said:

" sub pretextul ca iese in oras pt cumparaturi, si-au tras-o "

'' sa vad ce ii raspunde ala la mesajul ei "imi e dor de tine iubi, ce faci?" ''

''a enumerat toti barbatii cu care s-a culcat si am hotarat sa ramana doar intre noi, cei prezenti.,''

''am hotarat sa ramanem impreuna''  '

" a scapat telefonul din mana si a inceput sa se frece la ochi,vezi Doamne ce somn ii e "

'voi continua sa contorizez eu tot ca banii sa nu ii mai arunce in ce directii vrea ea.''

''In timp ce i-am luat telefonul, a sunat de pe un altul la un tip ce a blocat iphone-ul si imi cere iar sa bag icloud si niste date pe care nu le stiu''

damnnigger.gif

 

Sta cu tine de mana (pentru bani) si se fute cu altii; nu mai ai ce face la varsta asta, ai scapat-o din mana. ./

Daca calca iar gresit, stiu eu ce sa fac.

Glumesti? cum poti fi asa credul.. esti ca si inselat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...