Jump to content
Che

Unde va tineti pozele ?

Recommended Posts

Eu personal folosesc Google Photos, nu o sa dispara prea curand. Poti alege daca sa dea sau nu resize la poze (dar daca nu le da resize iti ocupa din spatiul de pe Drive).

Am folosit si Dropbox, dar din nou, e destul de limitat spatiul si acolo.

Cum au mai sugerat unii iti poti lua un Raspberry Pi si pui owncloud, sau un simplu FTP server.

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2017 at 10:00 PM, cerealkill3r said:

Eu personal folosesc Google Photos, nu o sa dispara prea curand.

De cand folosesti Google Photos ? Dupa ce ai urcat zeci (am citit ca unii si sute de giga ! )de fotografii +/- videoclipuri, dupa ceva timp (luni, poate ani) cand vrei sa le accesezi nu exista riscul  sa iti arate "temporary unavailable" pe termen nelimitat ? Stiu ca si Microsoft a vrut la un moment dat sa faca asa ceva cu stocare nelimitata de fotografii de tip panoramic pe OneDrive si pana la urma s-a limitat doar la 30 de Gb. De ce e Google asa de bun la suflet si vrea sa ne stocam noi fotografii si videoclipuri nelimitat la el, mai ales ca avem dreptul sa le facem cu acces privat ?

Link to comment
Share on other sites

Le va folosi pentru a-si "antrena" AI-ul si pentru a-ti oferi reclame targetate in functie de ce se afla in poze. Nu vor fi facute publice si nici nu iti vor disparea vreodata, daca asta te ingrijoreaza. In caz ca vreodata va veni ziua in care Google Photos va disparea (desi improbabil in momentul de fata), Google cu siguranta iti va da timp cel putin un an de zile sa gasesti o alternativa pentru a-ti muta pozele.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sim Master said:

Le va folosi pentru a-si "antrena" AI-ul si pentru a-ti oferi reclame targetate in functie de ce se afla in poze.

Foarte probabil, dar daca n-ai nudes sau cine stie ce nu vad o problema asa de mare :))

6 hours ago, Che said:

cand vrei sa le accesezi nu exista riscul  sa iti arate "temporary unavailable" pe termen nelimitat ?

Nu am patit pana acum, stiu persoane care utilizeaza de mai mult timp ca mine si nu si-au pierdut pozele pana acum.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mai da-le-n plm de poze!!! La alte thread-uri security related nu va mai dati atat cu parerea.

E o chestie de nimic...cand ai prea mult timp liber stai sa dezbati si sa analizezi toate cacaturile.

De ce nu si-a mai luat coana Leana izmeana ingalbenita pe ea?

@aelius @Nytro va rog frumos, cred ca se poate inchide.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Technetium said:

Mai da-le-n plm de poze!!! La alte thread-uri security related nu va mai dati atat cu parerea.

E o chestie de nimic...cand ai prea mult timp liber stai sa dezbati si sa analizezi toate cacaturile.

De ce nu si-a mai luat coana Leana izmeana ingalbenita pe ea?

@aelius @Nytro va rog frumos, cred ca se poate inchide.

Da, sunt de acord cu ce spui tu. Dar și asta tine de security, daca omul s a hotarat sa își facă o platforma și ii e frica sa nu ii fure cineva planurile de stomatologie?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Technetium said:

Mai da-le-n plm de poze!!! La alte thread-uri security related nu va mai dati atat cu parerea.

E o chestie de nimic...cand ai prea mult timp liber stai sa dezbati si sa analizezi toate cacaturile.

De ce nu si-a mai luat coana Leana izmeana ingalbenita pe ea?

@aelius @Nytro va rog frumos, cred ca se poate inchide.

Parkinson's law of triviality

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Law_of_triviality

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, adicode said:

Da, sunt de acord cu ce spui tu. Dar și asta tine de security, daca omul s a hotarat sa își facă o platforma și ii e frica sa nu ii fure cineva planurile de stomatologie?

Nu eram hater, dar atata tam-tam pentru nimic. Thread-ul asta si ala cu tinerii de la afumatii din deal, alex hacker 3000 by giuberica, udp.plm. Nu rad, nu condamn pe nimeni, toti dam sau am dat cu scanu', numai ca unii mai stim ce se intampla si-n spate.

 

"care-i comanda de scan? thx."

Link to comment
Share on other sites

Just now, Technetium said:

Nu eram hater, dar atata tam-tam pentru nimic. Thread-ul asta si ala cu tinerii de la afumatii din deal, alex hacker 3000 by giuberica, udp.plm. Nu rad, nu condamn pe nimeni, toti dam sau am dat cu scanu', numai ca unii mai stim ce se intampla si-n spate.

 

"care-i comanda de scan? thx."

Făceam caterinca, man. Nu asta era cu stomatologia și după cu bursa după cu plm?😂

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...