Jump to content
Betit

[Caut] Redactor pentru articole evergreen

Recommended Posts

Salut,

 

Caut o persoana care sa se alature unei echipe de redactie in cadrul unui site IT/Tech, avem nevoie de cineva care sa fie capabil sa scrie articole evergreen, topuri, liste,  articole "cum sa...", pe tema IT/Tech/Game/ Recomandari produse (mouse, tastaturi, etc).

 

Conditiile sunt:

 

Articolul sa fie original, sa aiba peste 300 de cuvinte, sa fie usor de inteles si corect gramatical (in ceea ce priveste gramatica, punem mai mult pret pe informatie). Astept PM!

Link to comment
Share on other sites

Asta e baiat d-ala cu 1 euro pe articol daca v-ati intrebat. Adica haide sa facem un calcul ca sa nu vorbim aberatii. Daca faci un aritcol pe zi, 300 de cuvinte, original, e ca si cum ai fi angajat part time, practic muncesti in fiecare zi pentru un articol, si pierzi cateva ore bune daca vrei sa fie original, corect, coerent, 300 de cuvinte, si primesti 1 euro pe el.

 

1 euro x 30 de zile = 30 de euro

30 euro = ~137 de lei conform XE.com pe data de 14 august 2017

 

Adica eu trebuie sa muncesc part time cu 137 de lei pe luna... Cred ca daca mergi la invartit pizza cateva ore pe zi la finalul lunii tot iesi cu mai mult de 137 de lei.

Am inteles, e clar ca nu poti sa dai multi bani, dar haide sa o terminam cu prostii d-astea ca nu suntem in Pakistan unde ne-a cazut din cer daca am facut rost de 5 euro.

Eu nu am nimic mai mult de spus, fiecare face ce crede.

 

GQVlqQK.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aismen said:

Asta e baiat d-ala cu 1 euro pe articol daca v-ati intrebat. Adica haide sa facem un calcul ca sa nu vorbim aberatii. Daca faci un aritcol pe zi, 300 de cuvinte, original, e ca si cum ai fi angajat part time, practic muncesti in fiecare zi pentru un articol, si pierzi cateva ore bune daca vrei sa fie original, corect, coerent, 300 de cuvinte, si primesti 1 euro pe el.

 

1 euro x 30 de zile = 30 de euro

30 euro = ~137 de lei conform XE.com pe data de 14 august 2017

 

Adica eu trebuie sa muncesc part time cu 137 de lei pe luna... Cred ca daca mergi la invartit pizza cateva ore pe zi la finalul lunii tot iesi cu mai mult de 137 de lei.

Am inteles, e clar ca nu poti sa dai multi bani, dar haide sa o terminam cu prostii d-astea ca nu suntem in Pakistan unde ne-a cazut din cer daca am facut rost de 5 euro.

Eu nu am nimic mai mult de spus, fiecare face ce crede.

 

GQVlqQK.png

Salut, eu ti-am prezentat optiunea mea, nu iti convine treci mai departe. Acest lucru este valabil pentru toti, este o treaba de o ora, iar cine este pasionat de asa ceva poate face acest lucru mult mai repede.

PS* Incercam sa ne pastram calmul si sa nu sarim in cap cu "Ce putin ofera asta...", nu va convine treceti peste si atat, asta este oferta mea eu va respect pe voi iar voi la randul vostru ar trebui sa faceti acelas lucru, sunt sigur ca daca ati avea o afacere online incercati sa scoateti cat mai mult profit.

#OnTopic

Zi faina! Astept in continuare PM de la cei interesati.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am inteles ideea, insa tu vii pe un forum de securitate destul de cunoscut unde sunt anumite persoane care castiga mii de euro... Stii, nu e ca si cum ai venit intr-o orezarie din China unde ne tremura mucii pentru 1 euro. Ti-am facut si un calcul ca sa vezi ca tu ne iei pe bani de filipinezi. Si in niciun caz un articol de calitate nu dureaza 1 ora sa il faci, doar daca vrei sa scrii niste umplutura de care te doare la madular.

Haide sa incetam cu mizeria asta. Pot sa iti garantez ca nici macar copiii de pe forumul asta nu o sa te ia in serios cu 1 euro, dar cineva destupat la minte care poate scrie ceva credibil pe domeniu. Eu incerc sa iti explic ca aici nu suntem orezari, daca nu te-ai prins.

 

 

Si inca ceva, prin oferta respectiva nu arati ca ne respecti cum zici tu, cu "oferta" aia a ta vrei sa ne arati faptul ca ne consideri orezari.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aismen said:

Am inteles ideea, insa tu vii pe un forum de securitate destul de cunoscut unde sunt anumite persoane care castiga mii de euro... Stii, nu e ca si cum ai venit intr-o orezarie din China unde ne tremura mucii pentru 1 euro. Ti-am facut si un calcul ca sa vezi ca tu ne iei pe bani de filipinezi. Si in niciun caz un articol de calitate nu dureaza 1 ora sa il faci, doar daca vrei sa scrii niste umplutura de care te doare la madular.

Haide sa incetam cu mizeria asta. Pot sa iti garantez ca nici macar copiii de pe forumul asta nu o sa te ia in serios cu 1 euro, dar cineva destupat la minte care poate scrie ceva credibil pe domeniu. Eu incerc sa iti explic ca aici nu suntem orezari, daca nu te-ai prins.

Nu am spus ca aceasta comunitate reprezinta o orezarie din China sau nu stiu ce casa de textile in care personalul este platit cu un dolar pe zi, insa munca pe care o practici la redactarea unui articol in comparatie cu ceea ce fac acei oameni acolo este de o diferenta uimitoare.

Eu mi-am prezentat oferta pentru tine, daca tu vii la mine si incerci sa imi explici ca nu esti intr-o orezarie este grav. Tu acum nu esti de cat un frustrat pe baza pretului oferit de mine si incerci sa ingropi cat mai mult acest topic in noroi, ei bine nu iti va reusi lucru acesta.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betit said:

Nu am spus ca aceasta comunitate reprezinta o orezarie din China sau nu stiu ce casa de textile in care personalul este platit cu un dolar pe zi, insa munca pe care o practici la redactarea unui articol in comparatie cu ceea ce fac acei oameni acolo este de o diferenta uimitoare.

Eu mi-am prezentat oferta pentru tine, daca tu vii la mine si incerci sa imi explici ca nu esti intr-o orezarie este grav. Tu acum nu esti de cat un frustrat pe baza pretului oferit de mine si incerci sa ingropi cat mai mult acest topic in noroi, ei bine nu iti va reusi lucru acesta.

Eu nu incerc sa ingrop nimic, eu iti arat cat de josnica este oferta ta pentru membrii acestui forum. Si sa iti mai zic ceva, poate nu ai realizat inca, dar noi traim in Europa nu in Congo, adica haide sa ne comportam corespunzator. Tu te ingropi singur cu oferta asta de ma apuca rasul. Stii cum esti tu, precum "patronii" de aprozar de la noi din rromanica. Iei o saracie si cu 5 milioane vrei sa iti si vanda, sa si care, sa iti si taie iarba din fata casei. Sictir.

 

Pentru 1 euro nici nu ma aplec, nici nu m-as deranja sa imi deschid editorul de text.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Betit said:

Nu am spus ca aceasta comunitate reprezinta o orezarie din China sau nu stiu ce casa de textile in care personalul este platit cu un dolar pe zi, insa munca pe care o practici la redactarea unui articol in comparatie cu ceea ce fac acei oameni acolo este de o diferenta uimitoare.

Eu mi-am prezentat oferta pentru tine, daca tu vii la mine si incerci sa imi explici ca nu esti intr-o orezarie este grav. Tu acum nu esti de cat un frustrat pe baza pretului oferit de mine si incerci sa ingropi cat mai mult acest topic in noroi, ei bine nu iti va reusi lucru acesta.

Esti constient ca pretul de 1$/ARTICOL UNICAT este prea putin, nu?

Ce copii ai prostit pana acum?

+cum poti cauta pe cineva care sa te ajute la scris articole, cand scrii gresit?

Edited by theandruala
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theandruala said:

Esti constient ca pretul de 1$/ARTICOL UNICAT este prea putin, nu?

Ce copii ai prostit pana acum?

+cum poti cauta pe cineva care sa te ajute la scris articole, cand scrii gresit?

Raspunsul tau nu este pe subiect, nici macar nu am vorbit cu tine pana acum. De unde stii tu ca tie iti ceream 1 euro si nu 0.5 :)) Stai jos, nu te-a bagat nimeni in seama.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aismen said:

Eu nu incerc sa ingrop nimic, eu iti arat cat de josnica este oferta ta pentru membrii acestui forum. Si sa iti mai zic ceva, poate nu ai realizat inca, dar noi traim in Europa nu in Congo, adica haide sa ne comportam corespunzator. Tu te ingropi singur cu oferta asta de ma apuca rasul. Stii cum esti tu, precum "patronii" de aprozar de la noi din rromanica. Iei o saracie si cu 5 milioane vrei sa iti si vanda, sa si care, sa iti si taie iarba din fata casei. Sictir.

 

Pentru 1 euro nici nu ma aplec, nici nu m-as deranja sa imi deschid editorul de text.

Esti spart omule, ti-am dat de inteles ca nu ma intereseaza ceea ce zici, ce te mai complici.

 

UP*

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betit said:

Raspunsul tau nu este pe subiect, nici macar nu am vorbit cu tine pana acum. De unde stii tu ca tie iti ceream 1 euro si nu 0.5 :)) Stai jos, nu te-a bagat nimeni in seama.

Cu figuri d-astea iesi in mortii ma-tii lua-ti-as fata in pula, mars la ma-ta acasa unde ti se permite cu cacaturi d-astea, aici nu suntem sclavii tai fute-m-as in sicriul ma-tii si in candela ma-tii. Auzi la el. Ba saracio, besi in pula mea cu flegma aia de site.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betit said:

Raspunsul tau nu este pe subiect, nici macar nu am vorbit cu tine pana acum. De unde stii tu ca tie iti ceream 1 euro si nu 0.5 :)) Stai jos, nu te-a bagat nimeni in seama.

Din poza de mai sus, sau tu mergi pe principiul: 
"II caut numele pe google, e mare hecar a spart nasa, ii dau dublu" ?

DE CAT*

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aismen said:

Cu figuri d-astea iesi in mortii ma-tii lua-ti-as fata in pula, mars la ma-ta acasa unde ti se permite cu cacaturi d-astea, aici nu suntem sclavii tai fute-m-as in sicriul ma-tii si in candela ma-tii. Auzi la el. Ba saracio, besi in pula mea cu flegma aia de site.

Man, stai usor ca nu ne cunoastem, hai sa nu ne injuram cand putem folosi un limbaj diplomant. Singurul sclav dupa limbaj de aici esti doar tu. Te mai si superi ca te cumpar cu mai mult de cat ai fost vandut de parintii tai.

Edited by Betit
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betit said:

Man, stai usor ca nu ne cunoastem, hai sa nu ne injuram cand putem folosi un limbaj diplomant. Singurul sclav dupa limbaj de aici esti doar tu. Te mai si superi ca te cumpar cu mai mult de cat ai fost vandut de parinti tai.

Bai limbricule, de unde ai iesit ma? Sa imi fac schiuri din coastele ma-tii de embrion degenerat, avort nereusit ce a putut sa te faca ma-ta. Sa imi usuc chilotii pe crucea ma-tii de parazit intestinal.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aismen said:

Bai limbricule, de unde ai iesit ma? Sa imi fac schiuri din coastele ma-tii de embrion degenerat, avort nereusit ce a putut sa te faca ma-ta. Sa imi usuc chilotii pe crucea ma-tii de parazit intestinal.

Indian level 99 confirmed.

UP* (nu il mai bag pe aismen in seama, vorbim doar pe subiect)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betit said:

Indian level 99 confirmed.

UP* (nu il mai bag pe aismen in seama, vorbim doar pe subiect)

Tot asa nici ma-ta nu ma baga in seama, dar tot am bulit-o si m-am slobozit intre bucile ei, lua-ti-as tribul de cimpanzei in pula.

Link to comment
Share on other sites

Just now, theandruala said:

Spune un pret aici, daca nu e cel spus de aismen.

Salut, multumesc pentru raspuns.


Pretul este in functie de persoana, totul se vorbeste pe privat, imi arati pe unde ai mai lucrat, etc. Eu nu trebuie sa dau explicatii la nimeni, nu iti place treci peste. Avem preturi si de 5 si de 10 euro, insa nu pentru aismen, cu siguranta el are treaba sa sorteze orezul.

 

Zi faina!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Betit said:

Salut, multumesc pentru raspuns.


Pretul este in functie de persoana, totul se vorbeste pe privat, imi arati pe unde ai mai lucrat, etc. Eu nu trebuie sa dau explicatii la nimeni, nu iti place treci peste. Avem preturi si de 5 si de 10 euro, insa nu pentru aismen, cu siguranta el are treaba sa sorteze orezul.

 

Zi faina!

Si mai are o treaba aismen, sa o futa pe ma-ta, ca ai si tupeu sa minti. O fute pe ma-ta si ca semn de recunostiinta ma-ta ii face un pilaf, de aia sunt orezar.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betit said:

Salut, multumesc pentru raspuns.


Pretul este in functie de persoana, totul se vorbeste pe privat, imi arati pe unde ai mai lucrat, etc. Eu nu trebuie sa dau explicatii la nimeni, nu iti place treci peste. Avem preturi si de 5 si de 10 euro, insa nu pentru aismen, cu siguranta el are treaba sa sorteze orezul.

 

Zi faina!

Sincer tu esti mai prost decat prevede legea, o mare parte din membri acestui forum lucreaza in IT si au salarii mult peste salariul  salariul minim pe economie,

tu faci o asemenea propunere si dupa te superi ca esti luat la misto ? Dute darq pe un forum de studenti plictisiti de laba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betit said:

:D Spor la futut, macar la femei de 40 de ani sa ai si tu succes orezare.

Ma multumesc cu ma-ta, e trecuta de prima tinerete dar tot proaspata ca o gazela este, nu am pretentii.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TAB said:

Sincer tu esti mai prost decat prevede legea, o mare parte din membri acestui forum lucreaza in IT si au salarii mult peste salariul  salariul minim pe economie,

tu faci o asemenea propunere si dupa te superi ca esti luat la misto ? Dute darq pe un forum de studenti plictisiti de laba.

 

 

Cei care au raspuns pana acum la acest topic s-au laut singuri peste picior pentru parerea lor nu ma intereseaza. In legatura cu "stundenti plinctisiti de laba", am venit aici sa te caut pe tine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aismen said:

Ma multumesc cu ma-ta, e trecuta de prima tinerete dar tot proaspata ca o gazela este, nu am pretentii.

M-as fi bucurat ca ma-ta sa fi aratat la fel dar nu avea cum sa arate asa in conditiile in care lucreaza cu fisu orezarie.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betit said:

Cei care au raspuns pana acum la acest topic s-au laut singuri peste picior pentru parerea lor nu ma intereseaza. In legatura cu "stundenti plinctisiti de laba", am venit aici sa te caut pe tine.

Sa ma fut in icoana ma-tii de gaozar, lustrui-mi-as pula cu dintii tai.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...