Jump to content
Antonyo109

Cum sunt cursurile la link academy?

Recommended Posts

Salut! Imi poate spune cineva care a terminat un curs la link academy, cum se prezinta aceasta scolarizare si daca merita facuta? Ma intereseaza sa fac cursul de design graphic si as vrea sa stiu daca cineva a  acest curs cum s-a desfasurat, daca informatiile sunt bune si daca l-au ajutat in gasirea unui job.

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2017 at 5:21 AM, Antonyo109 said:

Salut! Imi poate spune cineva care a terminat un curs la link academy, cum se prezinta aceasta scolarizare si daca merita facuta? Ma intereseaza sa fac cursul de design graphic si as vrea sa stiu daca cineva a  acest curs cum s-a desfasurat, daca informatiile sunt bune si daca l-au ajutat in gasirea unui job.

Am facut cursuri si la Poli (UPB) si in alte locuri. Abordarile si serviciile sunt la fel peste tot, romanesti.

 

Oameni dezinteresati care predau si atat, nu tin un curs interactiv. Unii se enerveaza daca pui prea multe intrebari, altii nu dau raspunsuri complete pentru ca la randul lor nu stapanesc foarte bine notiunile si ceea ce predau.

Mai sunt greseli in cursuri/intrebari laboratoare, pe care le descoperi invatand singur acasa sau daca mai ai habar.

Mai intarzie la cursuri, mai schimba orar-ul de pe o zi pe alta in functie de ce cursuri si proiecte au ei la facultate sau alte treburi administrative (asta in cazul studentilor care sunt instructori, in special).

La Poli ti-e sila cand te asezi pe scaun, e plin de praf, te ia cu mancarime, baile sunt infecte, arata mai rau ca-n gara - cu ocazia asta sa ma pis pe Poli si pe toti muncitorii de acolo cu toate programachele lor.

 

Sfatul meu este sa mergi de voie, de nevoie, pentru acreditare, daca este o acreditare recunoscuta international sau macar de Ministerul Educatiei, diplome ANC sau cum plm le spune.

Baza tot studiul si practica individuale raman si bineinteles sustinute de ambitie si determinare.

 

Arunca un ochi si aici:

http://www.avantajconsulting.ro/

http://www.crystalmind.ro/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...