Jump to content
Lorance

Iphone 6s

Recommended Posts

Salut, am si eu un iphone 6s blocat icloud, personal, am uiatat contul, adica cand l-am facut, l-am facut cam random, pentru ca eram incepator pe iphone si nu prea stiam cum sta treaba cu icloud-ul, dar dupa m-am interesat, problema e ca am uitat si contul de email, si nu am bagat un numar de telefon..... ce as putea face ? sa schimb placa? sau merge schimbat si chip-ul cu unul nou tot de iphone 6s? adica sa nu mi mai ceara contul..? sau trebuie schimbata neaparat toata placa? Sa raspunda doar cine stie, multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Aveam contul pe el deja, si l-am folosit vreo 2 luni asa, fara sa bag de seama de cont :)) 

Si cand am umblat eu prin itunes si bla bla, am dat resetare, credeam ca nah, ramane contul.. :)) dar cand colo dupa, mi-a cerut contul, am incercat tot posibilul sa fac rost inapoi de el, dar degeaba :)) .. 

Acum ma gandesc daca sa mi schimb chip-ul sau sa iau alta placa de baza..

Link to comment
Share on other sites

Te duci la reprezentanta ISTORE - le arati actele, imeiul de pe cutie corespunzator carcasei din spatele telefonului, bonul fiscal atasat de garantie, chiar daca a expirat sau nu si de restu se ocupa de tine.

 

Daca este cumparat la mana a 2 a, placa de baza sau il faci pe server aici, 100% real, durata mica dar si cu asta se ocupa!

 

 

Succes!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, albastrel said:

Te duci la reprezentanta ISTORE - le arati actele, imeiul de pe cutie corespunzator carcasei din spatele telefonului, bonul fiscal atasat de garantie, chiar daca a expirat sau nu si de restu se ocupa de tine.

 

Daca este cumparat la mana a 2 a, placa de baza sau il faci pe server aici, 100% real, durata mica dar si cu asta se ocupa!

 

 

Succes!

Adica astea imi sterg contul ala si pot sa i dau resetare normal sau?

dureaza putin timp sau o sa mearga asa?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, albastrel said:

Da iti sterg contul din server si cam aia e, te anunta cand trebuie sa il connectezi la wifi dupa ce faci pasii cu Romana, Romana, Wifi si iti trece direct la localizare ca un Iphone NOU noutz, garantez pentru site si CEI CU SERVICE am inteles ca au reduceri!

 

 

Succes!

Mersi mult. o sa-mi stearga permanent? sau doar asa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...