Jump to content
Wav3

Vand Samsung J5 2017 - Nou (cutie, factura, tot)

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rubentiti said:

Pentru 2 milioane diferenta romanul prefera sa il ia din magazin. Mai scade pretul daca vrei sa faci afaceri.  

...doar unul foarte idiot poate sa dea bani in plus pe acelasi produs care vine cu aceleasi hartii

 

Daca omul a zis ca telefonul e nou, sigur are si garantie etc. Care-i avantajul sa mai platesti 200 lei in plus ca sa-l iei din magazin? Ca e pe numele tau? =))))))))))) >>>> afaceristii viitorului

 

Teoretic treaba sta in felul urmator la acest produs nou:

 

Pret vanzare = Pret magazin (cel mai mic) - TVA - discount pentru forum daca se vrea sau nu

deci

Pret vanzare = 800 lei - discount pentru forum daca se vrea sau nu

Edited by gogusan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gogusan said:

...doar unul foarte idiot poate sa dea bani in plus pe acelasi produs care vine cu aceleasi hartii

 

Daca omul a zis ca telefonul e nou, sigur are si garantie etc. Care-i avantajul sa mai platesti 200 lei in plus ca sa-l iei din magazin? Ca e pe numele tau? =))))))))))) >>>> afaceristii viitorului

 

Teoretic treaba sta in felul urmator la acest produs nou:

 

Pret vanzare = Pret magazin (cel mai mic) - TVA - discount pentru forum daca se vrea sau nu

deci

Pret vanzare = 800 lei - discount pentru forum daca se vrea sau nu

Da, avantajul asta este, numele care este scris pe garantie.

Pt ca daca patesti ceva si te duci frumos cu garantia la magazin, si vad aia ca e numele altuia acolo...te cam scuipa in ochi.

Asta depinde de magazin si de omul cu care vorbesti.

Anyway, avand in vedere ca nu e un telefon foarte scump, e ok sa-l iei in modul asta.

Link to comment
Share on other sites

De cand ma stiu n-am avut niciodata nevoie sa apelez la vreo garantie de ceva.

Oricum, daca sunt probleme, imi trimite telefonul si rezolvam. Nu ma trag pe fese pentru un drum la Telekom.

Daca clientul e din Buzau/Ploiesti, cu atat mai bine.

 

Am zis sa postez mai intai aici, sa luati ceva sigur. Daca nu, mergeti pe OLX. Oricum acolo va ajunge si telefonul asta.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Gecko said:

Din care experienta vorbesti tu acum? Este cel mai idiot lucru pe care l-am auzit vreodata. Daca cineva te discrimineaza pentru asta, pur si simplu apelezi la manager si probabil il lasi fara job.

Garantiile nu sunt transmisibile. In cazul asta trebuie sa il iei pe ala care are numele pe garantie si sa te milogesti de el sa se duca sa dea produsul in garantie.

Link to comment
Share on other sites

Bai nebunilor, garantia este pe PRODUS nu pe persoana care a cumparat produsul si nu exista vreo lege sa te oblige sa arati buletinul la un service. PUNCT!

Garantia urmeaza produsul pana la expirare indiferent de cate ori se revinde produsul.

Garantia este transmisibila si odata cu ea drepturile si obligatiile ei catre noua persoana care foloseste produsul.
Magazinul nu are voie sa refuze garantia indiferent cine e trecut pe factura.

La service nu esti obligat sa aduci dovada de plata decat daca doresti restituirea banilor.

 

In alta ordine de idei cine iti cere alte documente la service in afara de garantia produsului face ABUZ si va puteti adresa OPC.

Edited by gogusan
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2017 at 7:51 PM, gogusan said:

Bai nebunilor, garantia este pe PRODUS nu pe persoana care a cumparat produsul si nu exista vreo lege sa te oblige sa arati buletinul la un service. PUNCT!

Garantia urmeaza produsul pana la expirare indiferent de cate ori se revinde produsul.

Garantia este transmisibila si odata cu ea drepturile si obligatiile ei catre noua persoana care foloseste produsul.
Magazinul nu are voie sa refuze garantia indiferent cine e trecut pe factura.

La service nu esti obligat sa aduci dovada de plata decat daca doresti restituirea banilor.

 

In alta ordine de idei cine iti cere alte documente la service in afara de garantia produsului face ABUZ si va puteti adresa OPC.

Eu am dus un produs la garantie si nici macar certificatul nu l-am avut. L-au reparat si l-am primit inapoi :))

E vorba despre un laptop cu garantie pe serial. 

+ Pentru explicatia cu garantia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...