Jump to content
geepeto

Sfaturi SMS-uri

Recommended Posts

Buna seara baieti,

Am o intrebare sau mai bine zis daca imi puteti da cateva sfaturi.. Recent am deschis un magazin de haine si m-ar interesa sa il promovez via SMS. Am deja o baza de date ok din punctul asta de vedere dar ma lovesc de unele probleme, si anume: Am incercat sa folosesc GAMMU pentru a trimite SMS-urile dar pot spune ca varianta a esuat (nu este eficienta) si m-ar interesa cum as putea schimba (daca as putea) sender's ID intr-un nume sau macar un alt numar de telefon.. Orice sfat este bine-venit.


Va multumesc si sper sa nu deranjeze pe cineva postul.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

1. Nu e legal sa trimit SMS-uri fara acordul utilizatorilor.

2. Sigur exista site-uri de unde poti cumpara pachete de cateva mii de SMS-urii anonime (poti seta un nume anume in loc de numar).

3. Ti-as sugera sa investesti mai bine banii in publicitate targetata pe facebook/instagram/google.

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2017 at 12:45 AM, geepeto said:

Tocmai.. Mai astept si alte pareri/sfaturi! Mersi.

Nu iti recomand siteuri/firme care fac promovare prin SMS, din doua motive:

  1. nu vor trimite mesajele asa cum vrei tu adica la ora/ziua ceruta de tine si la persoanele cerute de tine (in mod normal ei spun ca poti sa alegi tu orasele/judetele, varsta, sexul si asa mai departe). Majoritatea celor care ofera acest serviciu au facut doar scrapping pe olx/internet au un numar mare de numere de telefon dar nu pot sa te asigure ca numarul x apartine persoanei x. Am folosit si eu odata acest serviciu si a fost chiar deranjant cand primeam telefoane din Moldova desi eu am specificat ca mesajul sa fie trimis in judetul Hunedoara sau telefoane din Bucuresti sau de la femei desi mesajul era doar pentru barbati.
  2. cand incerci sa le specifici problema de la punctul 1, nu te mai baga absolut nimeni in seama de la ei, ca si cum nici nu ai existat.
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Zatarra  cred ca se refera la smsglobal.com care acum 4, 5 ani avea versiune trial, limita de 150-200 sms-uri graturite, cu ce optiuni doresti, sender-id, mass send, API etc... acum e cu bani si sunt seriosi, lucreaza cu companii mari , Microsoft, IBM etc..

 

P.S. posteaza ceva util pe forum pt. informatia asta si nu incerca sa faci înșelăciuni cu ei, din cauza asta au scos trial-ul

 

 

Edited by Fi8sVrs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...