Jump to content
MihaiSSS

pierdut telefon

Recommended Posts

Buna ziua.

In decursul zilei de ieri mi-a cazut telefonul  din buzunar  inainte sa cobor in tren iar eu mi-am dat seama abia cand am ajuns acasa .Telefonul era un Iphone 5s.

Se mai poate gasi daca nu aveam apple finder activat?

Tin sa precizez ca am cutia telefonului.

Edited by MihaiSSS
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MihaiSSS said:

Buna ziua.

In decursul zilei de ieri mi-a cazut telefonul  din buzunar  intainte sa cobor in tren iar eu mi-am dat seama abia cand am ajuns acasa .Telefonul era un Iphone 5s.

Se mai poate gasi daca nu aveam apple finder activat?

Tin sa precizez ca am cutia telefonului.

mooor =))))))))))))))))))))))))))))

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, spider said:

Unde plm ai auzit tu ca se ocupa politia cu gasitul lucrurilor pierdute ? pe ce lume traiti coae.. sa dai declaratie ca ti-ai pierdut tel si sa astepti sa ti-l gaseasca aia... :)))))))))))))))

 

 

daca il dai furat, ptr ce sa il dai pierdut? sari ca mamaliga in cur... daca nu pricepi nu te baga... prietenas si in plus cine stie ca esti "bou" si l-ai pierdut, nu imi spune ca te baga ptr testul cu poligraf..... serios? nu stiu ptr ce comenteaza unii asa dea'n pwl3a!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
2 hours ago, albastrel said:

daca il dai furat, ptr ce sa il dai pierdut? sari ca mamaliga in cur... daca nu pricepi nu te baga... prietenas si in plus cine stie ca esti "bou" si l-ai pierdut, nu imi spune ca te baga ptr testul cu poligraf..... serios? nu stiu ptr ce comenteaza unii asa dea'n pwl3a!

Postez atat de rar aici un ultima vreme, incat mi-a luat ceva sa imi aduc aminte parola, insa:

 

Daca tu crezi ca Politia Romana, va misca macar un deget pentru telefonul lui, te inseli amarnic. Prietene, in Romania sunt oameni omorati si nu se duc sa audieze mai multe persoane in aceasi zi pentru ca nu au bani de benzina sa bage in Logan.(fapta reala) In ce p*la mea de tara traiti bai nene?

Edited by SynTAX
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu totusi, inca tin cu Romania si este o tara foate frumoasa, cu 45% oameni patrioti, sa revin la subiect, nu toti sunt lichele in politie sau alt institut, unii chiar isi fac treaba... chiar foarte bine treaba aia si sunt marginalizati, tot aia cu gura mare si mistocarii ies cu sefii la un chico!!!! Majoritatea oamenilor sunt problema, nu Romania! Si cum spune vestitul Badea, "traim aici si asta ne ocupa tot timpul"

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

@MihaiSSS Daca tot ai cutia, poti sa treci aici IMEI-ul telefonului, sa-l indexezi in Google. Poate si MAC-ul, daca il stii. Sunt si oameni de bine, care nu vor sa aiba obiecte pierdute si poate cauta pe Google seriile alea. Eu, daca as gasi un telefon pe strada, m-as duce cu el imediat la o sectie de politie si l-as indexa si pe blog, sa-l gaseasca omul care l-a pierdut. Sunt sigur ca mai sunt si altii care ar proceda asa. Ca de caterinca suntem buni cu totii...

 

@albastrel Ai dreptate. Singurul frate al mamei, plecat de la un copil amarat din sat, a ajuns seful politiei rurale Arges, adica avea toate posturile de politie din judet in subordine. A intrat la scoala cu bursa de merit si ii trimitea banii mamei, ea fiind mai mica, sa faca si ea liceul.

 

Dupa o viata de sefie in politie, singura lui "avere" este apartamentul primit pe vremea comunismului si un Logan luat in leasing. Nu are vile, nu are averi ascunse. A trait mereu bine, insa nu a luat niciodata bani si nu a trait in luxul pe care il vedem la televizor.

 

Nu, nu era la permise auto :))

 

Am incercat si eu sa-i urmez exemplul, fiind un model de corectitudine pentru mine, insa nu am reusit. Nu stiu, poate ca nu am fost suficient de ambitios.

 

Am un prieten, de pe vremea facultatii, care el s-a dus la Academia de Politie.

 

SynTAX are dreptate: vin cu bani de acasa, pentru benzina sau topuri de hartie. 600-700 de lei pe luna, dintr-un salariu mic.

 

Nu, nu sunt corupti toti, ca sunt baieti destepti. Nimeni nu se chinuie intr-o scoala militara, sa vii tu sa-i dai bani sau altceva.

 

Mi-au ajuns pe la ureche tot felul de povesti, cu lantisoare refuzate, ca daca iei, intri in hora cu acestia si nu mai scapi.

 

Ai dreptate: sunt multi patrioti care nu accepta nimic, insa interlopii le rad in nas, tocmai pentru ca au bani si relatii multe, iar legea nu prea ii ajuta. Le e frica si lor, in unele cazuri, tocmai pentru ca nu sunt protejati.

Edited by alexu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...