Jump to content
Nytro

Probleme retele?

Recommended Posts

2 minutes ago, Nytro said:

Ati avut azi probleme cu reteaua telefonica?

Aveti Telekom?

 

Eu am patit sa ma sune cineva si sa aud pe altcineva. Si alte persoane au patit la fel.

 

Stie cineva ce se intampla?

 

Scuza buna pentru nevasta cand te prinde vorbind cu amanta :-" 

 

Vocile bre.. vocile.. #WeAreLegionForWeAreMany

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, albastrel said:

Upgrade la 5G in curand din cate am auzit :)

 

Daca te referi la treaba dintre Erdeesh si Ericcson e doar pregatire (care dureaza cativa ani) pentru a suporta 5G-ul, nu implementarea in sine. Chiar daca e promitator, momentan 5G-ul e inca in stadiul de research. De acolo si pana la stadiul de business si consumer roll-out e alta mancare de peste.

 

Discutam recent cu un academic care lucreaza in domeniu si echipele lor au primit finantari de la Gov UK si firme gigant (printre care si Ericcson) de multe milioane de ££ pentru research si zicea ca se pune foarte mult accent pe securitate. O firma de consultanta si security cu cativa baieti (si fete :P) destepti who know their stuff ar putea mulge ceva milioane in viitorul apropiat.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, gaddafi said:

 

Si nu sunt singurii. Si cei din industrie (inclusiv Ericsson ca i-am pomenit mai sus) au cotizat milioane multe pentru research - O2, Vodafone, EE, Three, Huawei, Aircom, BT, BBC, Fujitsu, Samsung, McLaren si multi, multi altii (inclusiv guvernele din Singapore si Coreea de Sud). Primele batalii se vor da pe patents.. caci de ele vor depinde multe miliarde de $$ in viitor. Dar pe 5G security stuff... potential enorm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...