Jump to content
SlackerTM

Job incantator

Recommended Posts

Salut. In urma cu o saptamana...cautam pe olx un job de acasa sau in regin 4 ore. Tot navigand, dau de un anunt care suna in felul urmator: "caut operator online care sa introduca coduri pentru a creea noi reclame"

Tipul era roman.

L-am contactat pe tip si mi-a spus ca trebuie sa imi fac cont pe un site, mi-a trimis un link de referral. Ok, am facut un cont dupa link-ul sau de referral si am inceput sa introduc coduri pentru a furniza noi reclame google adsense. La suma de 150 de dolari puteai alege cu sa iti primesti banii mai exact; paypal sau wester union. Fiecare cod era platit cu 0.5dolar/

 

In maxim 2-3 ore am reusit sa aung la suma de 160dolari

 

Dupa suma de 150dolari, am completat cererea pentru a imi primi banii si asteapta sa primesti NIMIC.

 

Mai exact ce fel de teapa mi-am luat?!

 

Mersi pentru cele 3 minute din viata ta pierdute citind aceasta idiotenie a mea.

Edited by SlackerTM
Link to comment
Share on other sites

Is multe tepe de genul :D sunt programe de afiliat  care nu platesc, share-uri pe facebook/pop-uri/click-uri fel de fel de chestii de genul. Da-ne link :D sa vedem si noi, si in caz ca o sa caute cineva site-ul pe google sa stie ca-i teapa

 

P.s nu luati 100 euro pe 2 ore fara sa scrieti linii de cod sau chestii ilegale :) cand aveti oferte din astea,  nu mai puneti botul. Daca cineva ar un avea pont de genul si-ar pune toti prietenii sa faca asta si le-ar da 10euro pe ora si isi lua el toti banii :D

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

hai da-ma dracu :)) is 100 de site-uri cu acelasi tamplate :)) ce naiba, au sute de domenii. Si ala care ti-a tras teapa si-a luat si el teapa la randul lui ;))

 

https://www.google.ro/search?q=is+an+effective+solution+for+earning+on+viewing+advertising+websites!&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjcwPyLjt_XAhWQFOwKHUtDBrgQ_AUICygC&biw=1920&bih=925 

 

Uite putin pe google dupa un search la un text din site cate rezultate gasesti si cate site-uri exista

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...