Jump to content
Zatarra

Investitii in Cryptocurrencies

Recommended Posts

5 hours ago, Zatarra said:

Daca ai luat cand ai scris ai fost inspirat. La lumensi esti pe profit sigur. Sfatul meu ii sa fii atent cu NXT deoarece destul de riscant. Documenteaza-te si urmareste marketul

I-am luat acum ceva timp, undeva la 0.5$. Sunt deja pe profit, astept sa vad daca se materializeaza zvonurile in legatura cu el. 

Sper doar sa nu se dea peste cap piata -> nicehash hacked  - aveam in balanta 5000+ ron pe care nu cred ca-i mai vad, ma oftic doar ca aseara de lene nu am dat transfer. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2017 at 11:01 PM, Che said:

Ai mai tranzactionat pe forex inainte, ai experienta sau esti la inceput ? Daca voiai variatie mare si te-ai mutat de pe forex aici, de ce nu ai incercat 1minute chart pe forex ca si acolo e variatie foarte mare ? Care-i diferenta/problema ?

 

Glumesti nu?

10% experienta forex, (am citit cate ceva din plictiseala acum ceva ani... mi-a ramas in cap... probabil IQ mare.. dunno!)

 

On 12/5/2017 at 11:01 PM, Che said:

Nu te ajuta lectiile de pe babypips plus alte carti despre forex care cam tot despre asta vorbesc ? Cam cat % sunt bune  si cam cat e doar pierdere de timp ? De unde poti invata sa inmultesti banii asa ca ma gandesc ca nu de pe youtube si unu fara experienta face praf toti banii cat ai clipi ?

 

Toate cartile/cursurile/audiobooks/etc. sunt bune in general.

Inveti cu sume mici, ai si tools de test :) uite unul:

https://www.plus500.ro/

Ai test mode acolo, te poti juca linistit cu bani fake! (crypto)

Apoi ai blockfolio, te gandesti ce vrei sa cumperi bagi in el... si revii peste 1 sapt, vezi daca ai FI facut o alegere buna daca ai fi luat.

Apoi mai ai grafice, candlesticks, trend-urile anului,lunii, saptamanii.. sunt multe variabile....

Daca vrei sa inveti, intreba-l pe @Zatarra, el e as!

sau pe @aelius el teoretic asta face...

On 12/5/2017 at 11:01 PM, Che said:

Zici ca in 4 luni ai facut 100k din 5k. Ai respectat un bankroll management sau ai fost all-in de fiecare data si cand situatia se agrava ieseai repede ?

 

Am gresit in exprimare.. am bagat 5k, apoi am facut 10, apoi am bagat 10, s-au facut 12-13-14-20-to the moon!!!  ~4luni.

All nu, niciodata... iti lasi bani pentru trading.

Nu se agraveaza niciodata situatia atata timp cat exista STOP-LOSS pe excangeri :)))

 

On 12/5/2017 at 11:01 PM, Che said:

Unde tranzactionezi ? Se poate si pe coinmarketcap.com sa cumperi si sa le schimbi intre ele ? Pe urma, cand vrei, poti baga banii inapoi pe card ?

 

Nu sunt CHIAR asa multi excangeri..

bittrex, bitfinex, binance, etc..

Pot baga bani oriunde, am card direct pe care-l folosesc la orice ATM din orice tara, doar imi face automat conversia din eth/btc/alte alts in euro/usd/ron/etc. low fees..

 

Edited by mov_0ah_01
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mariuss615 said:

I-am luat acum ceva timp, undeva la 0.5$. Sunt deja pe profit, astept sa vad daca se materializeaza zvonurile in legatura cu el. 

Sper doar sa nu se dea peste cap piata -> nicehash hacked  - aveam in balanta 5000+ ron pe care nu cred ca-i mai vad, ma oftic doar ca aseara de lene nu am dat transfer. 

Mai bine ti-ar fi frica chiar de stellar muien https://medium.com/@LightCrypto/stellar-lumens-a-rocket-fueled-by-hype-encumbered-by-dilution-and-lack-of-transparency-92fa2d62d038

 

LOL :))

 

We believe the cause of this pump is three-fold: first, Stellar is whip-sawing after a prolonged hemorrhage from the previous speculative bubble that saw it lose more than 80% of its value from highs of $0.063 in May; second, a sympathy play on the back of Ripple’s (XRP) rally going into the Swell conference on October 16th;¹ and third, an email alert by paid stock/crypto-picking newsletter group Palm Beach Confidential.

 

Nu am vrut sa zic pana acuma ca nu eram 100% sigur dar Palm Beach Confidential face market manipulation cu oameni ca @mov_0ah_01. Si el vine cu cacaturi  gen "probabil IQ mare .... dunno". Iti trebuie IQ mare sa citesti un amarat de email la care chiar tu i-ai facut poza, poza in plm si cu o bucata de hartie, si ne-ai postat-o si noua sa nu murim prosti?

 

 

Lauda de sine nu miroase a bine.

 

P.S. Hai ca ii 7 astazi, sa vedem major partnershipul ala si 200% crestere promisa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2017 at 3:42 PM, QuoVadis said:

https://cryptonotestarter.org/inner.html

 

@Zatarra, ca brand owner si representative, te bagi sa facem PulencurCoin? 

Daca faci fork si incepi sa dezvolti moneda ma bag ca developer :))

Pulencur trece de 100.000$ marketCap in 4 saptamani.

 

Rinkeby contract at 0x2C3B63308fD5Be47375571AE61E31D7c9FC94Fa2

Nu e non-profit.

Edited by yoyois
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tjt said:

De IOTA ce parere aveti ?

 

M-ar bate gandu sa cumpar cateva unitati .

IOTA mai are mult de mers in sus. Recomand! Sunt seriosi si au parteneriate cu multe companii. Imi apare asemanatoare situatia cu early days ETH.

Am luat initial la 16k satoshi, am vandut la 35k si acum caut sa iau iar pentru ca se pare ca s-a stabilizat pe la 24k satoshi.

Incerc sa acumulez si BAT cand sunt dips pentru ca e pret foarte mic momentan si proiectul e super misto. In plus, Brave browser se misca excelent. Easy 10x in cateva luni.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, M2G said:

IOTA mai are mult de mers in sus. Recomand! Sunt seriosi si au parteneriate cu multe companii. Imi apare asemanatoare situatia cu early days ETH.

Am luat initial la 16k satoshi, am vandut la 35k si acum caut sa iau iar pentru ca se pare ca s-a stabilizat pe la 24k satoshi.

Incerc sa acumulez si BAT cand sunt dips pentru ca e pret foarte mic momentan si proiectul e super misto. In plus, Brave browser se misca excelent. Easy 10x in cateva luni.

Pe ce platforma "joci" binance sau bitfinex?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Che said:

Cred ca imediat dupa Sarbatori se prabusesc toate.

Mai este loc in google search results  www.google.ro/search?q=christmas+eve+massacre

 

Astia au obrazul si mai gros decat politicienii nostri

https://cointelegraph.com/news/two-chinese-exchanges-help-themselves-to-user-funds

https://www.coindesk.com/huobi-sbi-announce-plan-japanese-bitcoin-exchanges/

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2017 at 12:55 PM, gaddafi said:

Mai bine ti-ar fi frica chiar de stellar muien https://medium.com/@LightCrypto/stellar-lumens-a-rocket-fueled-by-hype-encumbered-by-dilution-and-lack-of-transparency-92fa2d62d038

 

LOL :))

 

We believe the cause of this pump is three-fold: first, Stellar is whip-sawing after a prolonged hemorrhage from the previous speculative bubble that saw it lose more than 80% of its value from highs of $0.063 in May; second, a sympathy play on the back of Ripple’s (XRP) rally going into the Swell conference on October 16th;¹ and third, an email alert by paid stock/crypto-picking newsletter group Palm Beach Confidential.

 

Nu am vrut sa zic pana acuma ca nu eram 100% sigur dar Palm Beach Confidential face market manipulation cu oameni ca @mov_0ah_01. Si el vine cu cacaturi  gen "probabil IQ mare .... dunno". Iti trebuie IQ mare sa citesti un amarat de email la care chiar tu i-ai facut poza, poza in plm si cu o bucata de hartie, si ne-ai postat-o si noua sa nu murim prosti?

 

 

Lauda de sine nu miroase a bine.

 

P.S. Hai ca ii 7 astazi, sa vedem major partnershipul ala si 200% crestere promisa.

 

 

Nu este nimic ilegal in a face market manipulation in crypto momentan.

Plus de asta, sa poti face market manipulation iti trebe ceva capital :)(gen 50btc+), nu fac doar MM, fac si Inside Trading :))

Teoretic fac Inside trading la market manipulation sa fiu MAXIM!!!!

Ca a fost sau nu cresterea aia, nu prea conteaza, ideea e ca am facut si s-a facut profit pe XLM, am vandut imediat dupa conferinta cum era programat sa facem toti.

In piata asta totul este speculativ si daca cineva "major player" spune ca acel cacat va fi un cacat mai mare atunci este pentru ca probabil a investit in acel cacat si vrea sa-i dubleze/tripleze/etc. pretul :).

Gen daca as fi John McAfee as spune:

https://www.cryptocoinsnews.com/john-mcafee-claims-bitcoin-will-worth-500000-three-years/

:) si uite ca a crescut de la 10+ la 16... trendul este sa se faca reclama la orice SHITCOIN ca sa-i creasca valoarea, iti cam trebuie IQ sa intelegi unele  chestii...dar incet incet ti le pot explica, doar am interes!!!!!!! Am interes sa cumpere cat mai multi oameni orice shitcoin. Sa investeasca in crypto pentru ca? Pentru ca EU si oamenii ca mine sa facem mai multi bani, nu este evident?

 

 

P.S. Am preluat poza asa cum a fost facuta de pe un canal..... :) personal nu as fi facut poza, dar na... fiecare cu IQ-ul lui...

Lauda de sine nu miroase a bine!!!! Mori in saracie atunci, te` dreaq :) nu am deschis eu topicul.

Edited by mov_0ah_01
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mov_0ah_01 said:

Nu este nimic ilegal in a face market manipulation in crypto momentan.

Plus de asta, sa poti face market manipulation iti trebe ceva capital :)(gen 50btc+), nu fac doar MM, fac si Inside Trading :))

Teoretic fac Inside trading la market manipulation sa fiu MAXIM!!!!

Ca a fost sau nu cresterea aia, nu prea conteaza, ideea e ca am facut si s-a facut profit pe XLM, am vandut imediat dupa conferinta cum era programat sa facem toti.

In piata asta totul este speculativ si daca cineva "major player" spune ca acel cacat va fi un cacat mai mare atunci este pentru ca probabil a investit in acel cacat si vrea sa-i dubleze/tripleze/etc. pretul :).

Gen daca as fi John McAfee as spune:

https://www.cryptocoinsnews.com/john-mcafee-claims-bitcoin-will-worth-500000-three-years/

:) si uite ca a crescut de la 10+ la 16... trendul este sa se faca reclama la orice SHITCOIN ca sa-i creasca valoarea, iti cam trebuie IQ sa intelegi unele  chestii...dar incet incet ti le pot explica, doar am interes!!!!!!! Am interes sa cumpere cat mai multi oameni orice shitcoin. Sa investeasca in crypto pentru ca? Pentru ca EU si oamenii ca mine sa facem mai multi bani, nu este evident?

 

 

P.S. Am preluat poza asa cum a fost facuta de pe un canal..... :) personal nu as fi facut poza, dar na... fiecare cu IQ-ul lui...

Lauda de sine nu miroase a bine!!!! Mori in saracie atunci, te` dreaq :) nu am deschis eu topicul.

Cu ochii inchisi mi-as fi pus toate monezile la bataie, problema ii ca nu am, pe faptul ca o vei da in "eu sunt bogat tu esti sarac".

Eu iti zic ca Palm Beach face market manipulation cu oameni ca tine si tu vorbesti fix pe invers. Folosind persoana intai singular in mai toate propozitiile.

10% dintr-o medie de 100k $ de caciula, daca poza aia ii a ta ca poate ai copiat-o si pe aia, ori 1000 de clienti face +50btc?

Zici ca "nu fac doar MM" dar "iti trebuie +50btc" pe care nu ii ai. WTF?!

Tu numesti Inside trading information o subscriere la un email?

Numai ca acel "major player" a investiti cu ani lumina inainte si te foloseste pe tine pentru a creaste pretul. La dracu, poate chiar de la el cumperi. 

Intelegi tontonel, nu tu faci manipulare, tu esti doar o unealta care face pula mare ca a facut si el 100k. Ia sa te vad cum ii inmultesti pe afaceri adevarate nu alidropshipping si hype trading. Unde te mai abonezi si ce cursuri iti mai cumperi pentru astea? Nu de alta dar @Che vrea sa isi deschida un cabinet stomatologic si nu stie cum sa inceapa.

Sunt gratis cursurile despre SHITCOIN sau trebuie sa platesc? How to make 10000$ in a week trading crypto, price 99.99$. Am facut un copy/paste de pe wiki cu explicatii economice intr-un alt topic. Iti recomand sa citesti pentru a intelege mai exact de ce crescut SHITCOIN si poate vei realiza cum un "major player" controleaza pretul din oferta. Tu si restul haitei de la Palm Beach fiind cererea.

 

P.S. Unde am adus eu in discutie sau am sugerat ca market manipulation ii ilegal pe crypto? Ce cacaturi citesti printre randuri? Totusi iti recomand sa nu prea tii ripple ca nu cumva sa ai surprize de la NYC cu market manipulation.

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...