Jump to content
Zatarra

Investitii in Cryptocurrencies

Recommended Posts

3 hours ago, nooname said:

Salut! In curand o sa se lanseze oficial o noua moneda : electroneum . Ce parere aveti?  Se merita sa investesti in ea?

Moneda e lansata, e si pe CoinMarketCap, e listata si pe cryptopia, se poate tranzactiona, se mineaza. Inca nu au dat drumul la walleturi si aplicatiile pentru ios/android pentru ca si-au rezolvat niste probleme de securitate. Va recomand sa aruncati un ochi.

 

Azi am cumparat niste Cardano (ADA), o vad cu ceva potential pe termen lung.

 

Am gasit si un ICO care pare interesant si in care cred ca o sa investesc.

https://gladius.io/

Ceva pareri?

Edited by contsters
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gaddafi said:

Tu numesti Inside trading information o subscriere la un email?

Numai ca acel "major player" a investiti cu ani lumina inainte si te foloseste pe tine pentru a creaste pretul. La dracu, poate chiar de la el cumperi. 

Intelegi tontonel, nu tu faci manipulare, tu esti doar o unealta care face pula mare ca a facut si el 100k. Ia sa te vad cum ii inmultesti pe afaceri adevarate nu alidropshipping si hype trading. Unde te mai abonezi si ce cursuri iti mai cumperi pentru astea?

Vorbesti de parca 100k sunt un fleac. Un om care face 100k ,mai ales online, e zeu.
Tu dai sfaturi, dar nu faci nici un ban. Eu vreau sa fac bani, de ce as asculta opinia unui om care nu face bani? De ce nu incerci sa faci si tu macar $100 profit cu dropshipping-ul de pe aliexpress daca e atat de usor?

Despre ethereum ce parare aveti, oare va creste tot ca btc? As vinde tot ce am si as baga in eth :D

Link to comment
Share on other sites

mai nenicilor nu intelegeti bazele tranzctiilor bursiere, pentru fiecare short exista un long si viceversa.

reflect on that.

 

panic sell la greu dupa ora 6 :)))))

http://www.newsbtc.com/2017/12/10/bitcoin-price-weekly-analysis-btc-usd-correction-underway/

care intelege bine, care nu sa se apuce de altceva.

Edited by gogusan
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

cum era de asteptat s-a facut panic sell la greu ajungand pana la vreo 12 mii :)))))

cine a stat pe pozitii culege roadele acu (inclusiv cei care au mai facut buy la 12 mii :X )

mai pun odata analiza, care a stiut sa profite bravo lui : http://www.newsbtc.com/2017/12/10/bitcoin-price-weekly-analysis-btc-usd-correction-underway/

 

wuuuuhuuu.png

Edited by gogusan
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, audvoci said:

investiti in WABi, o sa-mi multumiti mai tarziu! https://www.binance.com/trade.html?symbol=WABI_ETH

 

Si daca nu va avea lumea motive sa-ti multumeasca, vei oferi vreo muiere din viata ta altora pentru satisfactie alternativa? Pentru ca afirmatii de genul ori se fac de cineva credibil (cu track record in investitii de succes in crypto), insider trading ori insotite de ceva argumente logice. Altfel sunt irelevante, chiar daca wabi are un background si potential interesant.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, QuoVadis said:

 

Si daca nu va avea lumea motive sa-ti multumeasca, vei oferi vreo muiere din viata ta altora pentru satisfactie alternativa? Pentru ca afirmatii de genul ori se fac de cineva credibil (cu track record in investitii de succes in crypto), insider trading ori insotite de ceva argumente logice. Altfel sunt irelevante, chiar daca wabi are un background si potential interesant.

Eu o spun din experienta mea din crypto.. Si orice om inainte sa investeasca in ceva ar trebui sa stie exact in ce se baga.  Eu am incercat sa fiu scurt pe subiect, wabi azi a avut lansarea si a plecat cu 4x fata de pretul initial, un total supply de 100,000,000,  whitepaper-ul e unul dintre cele mai bune vazute de mine iar echipa din spatele lor spune multe.. QuoVadis, eu iti garantez un 4-5$ pe wabi in urmatoarile 4-5 saptamani, chiar ma tine sa merg si la un pariu de 4 eth-uri printr-un admin!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, QuoVadis said:

 

Si daca nu va avea lumea motive sa-ti multumeasca, vei oferi vreo muiere din viata ta altora pentru satisfactie alternativa? Pentru ca afirmatii de genul ori se fac de cineva credibil (cu track record in investitii de succes in crypto), insider trading ori insotite de ceva argumente logice. Altfel sunt irelevante, chiar daca wabi are un background si potential interesant.

Si hai sa-ti mai spun vre-o 2 tokenuri de viitor. Simple token, unde deja presale-ul este terminat iar urmatorul bun de tot o sa fie bread token care tocmai incep presale-ul pe 15 dec.  Vorbim in ianuarie si vedem cu cat a crescut pretul de market fata de pretul de lansare!

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2017 at 11:02 AM, sleed said:

@ Un coleg si-a luat credit din banca in valoare de 10.000 $ pentru a investi Ripple. Tot mi a spus ca ripple va fi acceptat de multe banci, multe banci si sisteme de payment il folosesc. Poate va este de folos, GoogleIT Ripple . 

 

Colegul tau tocmai si-a triplat investitia si presimt XRP nu se va opri doar aici :)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alkimistu said:

 

Colegul tau tocmai si-a triplat investitia si presimt XRP nu se va opri doar aici :)

Parteneriatele Ripple si banci nu prea functioneaza cum crede lumea din cate m-am documentat. Ripple ca si companie ofera tehnologia din spatele blockchain-ului lor bancilor pentru a face settlement mai rapid si mai in siguranta. Asta nu seamna ca bancile se apuca si cumpara tokenul public XRP si il folosesc.

Dupa parerea mea cresterea asta XRP e doar hype cum a mai fost si in trecut, pump and dump.

Poate gresesc pentru ca nu am facut mult research pe asta dar as zice sa aveti grija cu XRP.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...