Jump to content
Zatarra

Investitii in Cryptocurrencies

Recommended Posts

On 12/28/2017 at 7:24 PM, mariusdmm said:

am de investit 12.000 ron in crypo si ma gandeam sa cumpar ripple ( e singura care creste in ultima vreme). ce site-uri imi recomandati sa cumpar btc cu lei ca pe urma sa cumpar ripple ??? de minat momentan n-am gasit un asic s9 la pret decent si ma orientez catre trade. 

poti sa incerci pe etoro, poti sa cumperi direct ripple din cate am vazut, btc poti sa cumperi si de la exchangeurile locale, dar au adaosuri, citeste ce fees au fiecare si alege ce iti convine mai mult

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Timelord said:

poti sa incerci pe etoro, poti sa cumperi direct ripple din cate am vazut, btc poti sa cumperi si de la exchangeurile locale, dar au adaosuri, citeste ce fees au fiecare si alege ce iti convine mai mult

am facut cont aseara pe kraken si inca astept sa-mi valideze datele...pot sa cumpar cu euro direct ripple si-mi fac ei conversia lei-euro ( cred ). la exchangeurile locale n-am gasit unu ok, plus ca nu lucreaza zilele astea libere cateva din ele. daca reuseam sa cumpar aseara ripple la 1.23 acum aproape imi dubla investitia. imi e teama ca odata ajuns la pragul de 2$ o sa inceapa sa scada si nu cred ca va mai avea o asa ascensiune prea curand. asta e . inca astept validarea contului la kraken

Link to comment
Share on other sites

Cresc acuma, dupa 31.12.2017 se vor prabusi instantaneu. Toata aceasta crestere nu e bazata pe nimic, doar pe zvonuri raspandite pe internet de catre cei care au cumparat si ei la randul lor si tipa pe tot internetul ca ce au cumparat ei e bun si ca va creste ca sa vada lumea si sa cumpere si altii ca sa creasca. Asta una la mana, doi la mana, e sfarsit de an si a fost, si inca mai este, perioada Sarbatorilor. 

Personal cred ca cei care vor cumpara acum sunt cei care isi vor lua teapa.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Che said:

Cresc acuma, dupa 31.12.2017 se vor prabusi instantaneu. Toata aceasta crestere nu e bazata pe nimic, doar pe zvonuri raspandite pe internet de catre cei care au cumparat si ei la randul lor si tipa pe tot internetul ca ce au cumparat ei e bun si ca va creste ca sa vada lumea si sa cumpere si altii ca sa creasca. Asta una la mana, doi la mana, e sfarsit de an si a fost, si inca mai este, perioada Sarbatorilor. 

Personal cred ca cei care vor cumpara acum sunt cei care isi vor lua teapa.

or sa scada, dar nu se vor prabusi.toti cumpara zilele astea pentru ca sunt anuntate parteneriate cu multe monezi in anul 2018 (news & comunicate officiale ), eu vad ripple ajungand la 3$ pana la jumatatea lu' ianuarie. la ora actuala e cea mai buna moneda in care poti investi. 

20 minutes ago, Che said:

Personal cred ca cei care vor cumpara acum sunt cei care isi vor lua teapa.

e usor sa mananci seminte si sa iti dai cu parerea cand nu ai habar cu ce se mananca...cam asta e definitia romanului. 

Edited by mariusdmm
  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, gogusan said:

de ce kraken si nu plus500 sau xtb? eu folosesc plus500 (comisioane mici)

din cate am citit pe platformele din RO intra banii greu in cont cand faci deposit prin transfer bancar ( cateva zile chiar ), mai ales ca acum sunt zilele astea nelucratoare. de ex pe plus500 scrie ca in maxim 5 zile lucratoare. pe plus500 iti poti muta wallet-ul pe alta platforma ?? ca nu prea am vazut , ori nu m am uitat eu bine :)

Link to comment
Share on other sites

Am facut cont pe gatehub.net, am trimis $400 eth, dar nu stiam ca trebuie sa am walletul activat. Stie cineva de unde pot lua minim 20 XRP pentru a mi se activa walletul? Vad ca blockchainul nu accepta contract addresses eth de la bittrex.

// Edit: am luat de pe https://shapeshift.io/#/coins , pt cine mai are nevoie, vad ca e f rapid

Edited by popsoniq
Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2017 at 12:28 AM, Che said:

Cresc acuma, dupa 31.12.2017 se vor prabusi instantaneu. Toata aceasta crestere nu e bazata pe nimic, doar pe zvonuri raspandite pe internet de catre cei care au cumparat si ei la randul lor si tipa pe tot internetul ca ce au cumparat ei e bun si ca va creste ca sa vada lumea si sa cumpere si altii ca sa creasca. Asta una la mana, doi la mana, e sfarsit de an si a fost, si inca mai este, perioada Sarbatorilor. 

Personal cred ca cei care vor cumpara acum sunt cei care isi vor lua teapa.

=))) idiot much? 

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Fineas said:

De ce până pe 19-20? =)

greu de explicat :), lene, etc..

 

Astazi a fost o corectie, au scazut toate(trebuia sa cumperi la dip daca aveai bani), isi revin imediat mai puternic.

Intre timp, bittrex/binance si-au inchis portile nu mai primesc useri noi (de ceva vreme).

Voi dormiti in continuare pe aici, ZzzZZzzzzzZZZzz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...