Jump to content
decebalus

AntMiner VS Bursa cryptocurrency

Recommended Posts

Salut tuturor, sunt destul de nou aici, cam asta ar fi primul meu post, mi-am creat contul ieri. Pana ieri nici nu am stiut de existenta acestui site, sincer umblam pe alte versiuni asemanatoare numai ca variante in engleza, forumuri destul de mari probabil multi le cunosc, nu m-am asteptat, pana ieri, sa gasesc o comunitate de romani, nu stiu de ce, dar sunt surprins placut.

 

O intrebare si un sfat v-as cere frumos, si anume:

 

As vrea sa fac o investitie ori intr-un AntMiner* ori sa joc la bursa pe piata cryptocurrency-ului. Suma 1000 EURO.

 

*as putea chiar sa ma incadrez la un L3+

 

Un sfat, o parere, o ceva, va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Just now, em said:

Salut și bine ai venit,

 

Să te gândești de două ori înainte să dai bani oamenilor de pe aici. Mai umblă și țepari prin zonă.

Multumesc de reply!

 

Nu ma indoiesc de asa ceva deloc!

 

Chestia e ca AntMinerul l-as cumpaara de pe un site oficial, si bursa as 'juca-o' tot pe site-urile credibile...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu care mai e ROI-ul la AntMinere, probabil destul de ok avand in vedere ca a crescut pretul. Daca esti pregatit pentru futaiul de la vama si zile intregi pierdute cu agenti vamali care sunt destul de incuiati la minte, go for it, ia in calcul ca la intrarea in tara iti cer factura si te intreaba si ce e in cutie (n-ai cum sa le zici ca e un ASIC, sunt rupti si nu inteleg ce e aia, nu pomeni nimic de facut bani, bitcoin etc., probabil ca acum s-au mai desteptat). Am avut o experienta neplacuta cu un asic, s-a stricat un blade si dupa a cedat si al 2-lea. La intrarea in tara trebuie sa platesti si TVA. 

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Multumesc 1337 pentru raspuns.

 

Intr-adevar, asa e, cu agentii vamali. Pe langa, ei raporteaza sisteme IT celor de la SRI, nu m-ar mira toate prostiile pe care le pot debita inflorind copaci pe campii, nu as vrea sa fiu oarecum in vizorul lor din cauza unor chestii destul de marunte. Acum inteleg mai bine spre ce sa ma inclin.

 

Multumesc tuturor!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...