Jump to content
unic

Sponsor pentru sport

Recommended Posts

Quote

Un sportiv român s-a clasat pe locul 8 în lume la sărituri în apă, deşi se antrenează pe... saltele şi bureţi. La 22 de ani, Constantin Popovici, a impresionat luna aceasta la Campionatele mondiale de nataţie de la Roma, în finala de sărituri de la 10 metri.

Este cea mai bună clasare a României în istoria acestui sport. MInisterul care se ocupă şi de sport a găsit bani pentru concerte şi concursuri de paintball, dar nu şi pentru renovarea unui bazin olimpic pentru acest sport.

Are 20 de ani şi o poveste care ar trebui să pună multe semne de întrebare şefilor sportului românesc. Constantin Popovici a intrat prima oară într-un bazin de înot la şase ani. A continuat să muncească din greu iar după câţiva ani şi-a dat seama că poate face performanţă. Acum patru ani tânărul s-a înscris la clubul Steaua, iar rezultatele au început să curgă: locul doi la Jocurile Mondiale de Nataţie, aceeaşi performanţă la Cupa Europei şi locul trei la Marele premiu al Italiei. Şi asta în condiţiile în care antrenamentele de sărituri au loc într-o sală de antrenament... fără pic de apă.

sursa

 

Cum plm sa apelezi la statul rR0 pentru asa ceva? poate te trezesti cu vreun control si-ti inchide sala :))

 

Poti incerca la firmele private in vederea redirectionarii a 2% din profit ( pizdele care sunt la contabilitate stiu sigur despre ce e vorba )- donare catre sala, de ex. sub forma unor burse private pentru cei mici 39.gif   

 

Doua categorii de contribuabili pot redirectiona 2% din impozitul pe venit

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spider said:

sursa

 

Cum plm sa apelezi la statul rR0 pentru asa ceva? poate te trezesti cu vreun control si-ti inchide sala :))

 

Poti incerca la firmele private in vederea redirectionarii a 2% din profit ( pizdele care sunt la contabilitate stiu sigur despre ce e vorba )- donare catre sala, de ex. sub forma unor burse private pentru cei mici 39.gif   

 

Doua categorii de contribuabili pot redirectiona 2% din impozitul pe venit

 

pula mea, eu am fost sa ma inscriu in organizatii de voluntariat, ceea ce am observat este ca, orice lucru fac, ei trebuie sa faca un after party dupa ce au facut acel ceva :|

faci o competitie? pai trebuie sa facem clar si un after party.

cum pula mea sa ne mearga bine ca colectiv, cand noi gandim intr-un mod subiectiv si ne pasa doar ne noi.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

In domeniul ala o sa te sponsorizeze tot oamenii care practica sport. Aici, e cu dus si intors. 

Daca ar fi dupa mine, as gandi asa:

Cine ar putea sponsoriza? Probabil, unul ca Jiji nu ar face-o, desi are o tona de bani, nu dai cu pumnii in minge, nu are interes.

Un fost boxeor sigur s-ar baga, asta daca ii bagati si numele pe undeva si misca si copiii aia ceva, macar local.

Uita-te la alte sali de box si vezi ce sponsori au, vorbeste cu ei. Daca imi amintesc bine, vazusem un clip care practic promova unul dintre sponsori, everlast sau ceva de genul. 

Mai bine te bagai pe tenis, simona arunca aiurea cu banii pe cafenele care nu au clienti.

Link to comment
Share on other sites

Muie box http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/the-unspoken-damage-of-boxing-a7424961.html

Muie Mayweather

Muie McGregor

 

Unde mai departe? Jumate din ei ajung "buadiguarzi" prin cluburi si pe la mafioti, sansele cresc cu cat sunt mai prosti.

De sah ai auzit? Sau vorbeste cu @Recruiter sa ii tine o saptamana la avira si sa vada cat de tare ii IT-ul. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca au trecut 4 ani, poate autorul mai are nevoie de ceva ajutor, sugestii sau sfaturi. Imi dau seama ca de fapt nu e chiar asa de usor sa gasesti pe cineva sa sponsorizeze sau sa investeasca in visul cuiva. Consider ca iti va fi mai usor sa primesti acordul unui sponsor daca ii prezinti un plan bine pus la punct, mai mult probabil, daca ii vei promova produsele. Vezi Rucsacuri de la [SITE_RANDOM]. Am avut ocazia sa procur accesorii de la ei si pot spune la sigur ca au o echipa flexibila si deschisa. Incearca sa apelezi la ei, poate ve-ti gasi un numitor comun. Numai bine!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...