Jump to content
Ryuk

CQuiztador colectare intrebari

Recommended Posts

rs306.rapidshare.com/files/123190192/tut.rar

Pentru cine are timp sa piarda 15 minute :)

Arat o alternativa la packet sniffing ,daca il deschideti uitati-va pana la capat pentru a vedea concluziile .

Si daca se poate nu flamati cu : jocu e praf , cine plm mai joaca .. etc

Link to comment
Share on other sites

rapidshare.com/files/123289289/Desktop.rar.html

Ce e de invatat e cautarea numelor de variabilelor :)

Pentru ca e destul de tricky de ex aici la conquiztador sunt scrise asa

var loc1 = gmap.QUESTIONWIN;

si cateva linii mai jos loc1.QUESTION = ...

Daca veti cauta _level3.QUESTIONWIN.QUESTION ca in tutorial nu veti gasi nimic .

Astfel pentru intrebarile cu variante de raspuns e mai greu de gasit .

Ce e de spus este se poate si fara javascript daca stii numele variabilelor .

Pun si sursele din video da am ezitat pentru ca e destul aiurea in varianta de acolo ,in sensul ca nu e complet automatizat :)

Ce mai e de zis ca autoit poate sa lucreze direct cu o baza de date mysql ,deci folosirea unui 'grabber' php nu mai are rost .

Si acele sleep-uri puse pentru MouseClick sunt doar asa pentru avea timp sa se incarce , dar nu sunt destul de eficiente daca ai o connexiunea mai lenta si trec acele 7 secunde nu mai da click pe buton .

Tot prin metoda asta se poate verifica daca o aparut butonul pe ecran (deci nu mai e nevoide de sleep) si atunci sa dea click dar tot asa trebuie sa stiti numele variabilelor.

Link to comment
Share on other sites

Tu chiar nu ai vazut ce a scris el? Numai ca sa afle cateva lucruri , ma rog, ca sa scrie acele cateva randuri in AutoIT a cautat 1 ora pe google? Tu cred ca ai deschis tutorialul te-ai uitat 1 min si gata te intrece problema, ce ar fi sa-l contactez pe mess sa-mi dea mura in gura. Nici eu nu am inteles dar nu cer id-uri , etc. Scrie pe google tutoriale AutoIT si JavaScript.

Pentru JavaScript iti recomand calduros :

http://www.w3schools.com/js/js_intro.asp - Versiune engleza

http://www.tutoriale.far-php.ro/index.php?c=cat&action=show&cat=3&subcat=21 - Versiune romana

Pentru AutoIT de asemenea recomand :

http://www.autoitscript.com/autoit3/docs/

http://www.edgeofnowhere.cc/viewtopic.php?p=1166419

Ambele versiuni engleza.

Sper ca ti-am fost de folos. Have a nice day and keep learning ! :D

Link to comment
Share on other sites

eu am reusit sa fak akum incerk sa fak si intrebarile grila dupa care incerk sa fak un bot care sa lucreze deodata cu baza de date de la conquiztador cat si cu a mea pentru a imi afisa raspunsul dak exista dak nu sa il trimita in baza mea de date is kam pe la jumate :P

Link to comment
Share on other sites

eu am reusit sa fak akum incerk sa fak si intrebarile grila dupa care incerk sa fak un bot care sa lucreze deodata cu baza de date de la conquiztador cat si cu a mea pentru a imi afisa raspunsul dak exista dak nu sa il trimita in baza mea de date is kam pe la jumate :P

Spyn Daca nu te superi da-mi si mie id tau sa ti-l dau io pe al meu numa sa vb ceva te rog foarte frumos!TE ROG FRUMOS. RESPECT MAFI :|

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa fac si eu in AutoIt da imi apar o gramada de erori..merge sa deshcid botul..bag un pseudonim dar cand intra in joc imi pare ceva cu debug si mi se deschide Microsoft Enviroment..ca in poza asta..

2hfm7bc.jpg

Am incercat sa fac in Visual basic...mi-a iesit cat de cat dar tot o eroare imi da cand trebuie sa intre in joc..dupa ce bag pseudonimul

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa iti cauti singur !

Crezi ca sta cineva 1 zi doua sa se chinuie sa fac un program ( putin zis o zis doua ) si apoi sa ti-l dea gratis ! Uni s chinuie sa-l faca si alti cauta pe net chaturi la jocuri , dute si te joaca cs acolo sunt cate coduri vrei !

Daca vrei se poate ! Cauta pe google tutoriale si invata putina programare si vezi ce o sa iasa ...

Invata si tu putin ca nu e greu !

Link to comment
Share on other sites

cryptorchid : m incercat sa fac si eu in AutoIt da imi apar o gramada de erori..merge sa deshcid botul..bag un pseudonim dar cand intra in joc imi pare ceva cu debug si mi se deschide Microsoft Enviroment..ca in poza asta..

poi vezi ca ai gresit nu cumva era :

$oIE.document.parentWindow.eval("var intrebare = window.document.client.GetVariable('_level3.QUESTIONWIN.QUESTION')")

Link to comment
Share on other sites

on-topic: nu stiam ca se pot accesa cu javascript variabilele din flash ( good to know ) . mersi mult pt. informatia asta

off-topic: nu mai cersiti informatii ( traducere: mura-n gura ) , cu "adauga-ma in lista ca vreau sa te intreb ceva" . aveti totul la dispozitie . daca nici acum nu reusiti , apucati-va de crosetat .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...