Jump to content
Ryuk

CQuiztador colectare intrebari

Recommended Posts

salutare.

am vazut si eu tutorialul, m-am uitat si peste surse, daaaar nu inteleg un lucru: de unde stiati voi care sunt numele variabilelor pt. intrebare si raspuns?

nu vreau "mura-n gura", dar as vrea sa gasesc si variabilele pt. celalalt tip de intrebari :)

imi spune cineva ce tool pot folosi?

Link to comment
Share on other sites

salutare.

am vazut si eu tutorialul, m-am uitat si peste surse, daaaar nu inteleg un lucru: de unde stiati voi care sunt numele variabilelor pt. intrebare si raspuns?

nu vreau "mura-n gura", dar as vrea sa gasesc si variabilele pt. celalalt tip de intrebari :)

imi spune cineva ce tool pot folosi?

pai iei swf-u sil decompilezi ;) este destul actionscript incat sa te uiti o zi intreaga....

Link to comment
Share on other sites

Daca te rog imi dai retard killer ala din videoclip ca nu le am cu scripting...java...autoit....degeaba citesk 10 tutoriale k nu bag la kap nimik...am tot incercat dar...degeaba....ma blochez la cele mai mici chestii...am vazut ca la tine merge foarte bine...te rog frumos...nu fi si tu ca si aia cu cqkiller te rog frumos....

Respect...Mircea...

EDIT :

AhEaD - Respect...BAN

Edited by AhEaD
Link to comment
Share on other sites

de ce orice topic legat de cq sau triburile sau alte treburi din acelea ajung in final la /dev/null ?

simplu: mai nou cryptochildii din ziua de azi, dupa cum zicea si altcineva intr-un post anterior, se ocupa mai intai de java si neglijeaza gramatica, iar cei care nu gasesc sau nu inteleg nu pot face asta pentru ca nu se IMPLICA ... de ce nu se implica ?: pentru ca le e sila si ii doare intre brat si antebrat sa inteleaga mai intai cum functioneaza acel program pana sa inteleaga cum se foloseste ... de ce le e sila ?: pentru ca au impresia ca obtin ce vor fara sa munceasca deloc ... nici macar sa se documenteze cum trebuie!

Si in concluzie daca au incercat tot ce scrie mai sus si tot nu le iese ceva ... aici nu e de ei si macar asta ar trebui sa o inteleaga singuri :) ... oricine dintre noi sigur a fost la inceput ca ei, dar macar majoritatea ne-am tinut-o pentru noi si n-am ramas la fel

Link to comment
Share on other sites

rs306.rapidshare.com/files/123190192/tut.rar

Pentru cine are timp sa piarda 15 minute :)

Arat o alternativa la packet sniffing ,daca il deschideti uitati-va pana la capat pentru a vedea concluziile .

Si daca se poate nu flamati cu : jocu e praf , cine plm mai joaca .. etc

vreau si eu cheatul plss nu e degeaba anuntatima la anrdey94dinamo va rooog

Link to comment
Share on other sites

ZeroC00l ... ce nume ai!!!

am vazut si eu filmul(tare angelina:D)

flash-ul este un filmulet care este influentat de decizille utilizatorului(cel de la conquiz.. comunica cu serverul)

automat ceva trebuie rulat cu browserul(si tot ce e in browser e relativ accesibil)

odata vine rasp corect la intrebare exista un loc in care e stocat!

si asta e ...

Link to comment
Share on other sites

Am incercat si eu metoda asta si am strans vreo 9000 de intrabari in doua zile. Timp in care am analizat si eu codul pentru syscode.swf. Am cautat pe acolo dar nu pot sa gasesc care este raspunsul corect pentru intrebari grila.

Stiu ca variantele de raspuns se afla in _level3.QUESTIONWIN.ANS1.TEXT, 2, 3, 4. (Apropo pentru cei carora nu le merge sa afle intrebarea in browser... sunteti pe alta pagina. javascript:alert(window.frames[1].document.client.GetVariable("_level3.QUESTIONWIN.QUESTION")). Daca sunteti pe pagina cu cele doua frame-uri.)

Aceasta este echivalenta functiei in care game.tipresulttag.GOOD este stocat in QUESTIONWIN.CORRECTANIM.VALUE.VALUETEXT.

game.SqSetupAnswerResult = function ()
{
var _loc3;
var _loc2;
gsqc.AddPlaySound("question_resultsappear", false);
_loc3 = gsqc.AddTweenObj("-FADEOUTWRONGS");
_loc3.Start = function ()
{
var _loc2;
for (var _loc2 = 1; _loc2 <= 4; ++_loc2)
{
if (_loc2 != convNumber(game.answerresulttag.GOOD))
{
this.AddTween(gmap.QUESTIONWIN["ANS" + _loc2], "_alpha", mx.transitions.easing.Strong.easeIn, 100, 40, 1, true);
} // end if
} // end of for
};
_loc3 = gsqc.AddObj("-SOUNDS1");
_loc3.Start = function ()
{
var _loc2 = convNumber(game.answerresulttag.GOOD);
var _loc1 = gmap.QUESTIONWIN;
if (_loc1.myanswer == _loc2)
{
if (GetConfigNumber(["NOHALLELUJAH", "NOHALLELUJA"]) == 1)
{
gsound.play("question_win2");
}
else
{
gsound.play("question_win");
} // end else if
}
else if (_loc1.myanswer >= 0)
{
gsound.play("question_lose");
}
else
{
gsound.play("question_neutral");
} // end else if
gsqc.NextAnim();
};
_loc3 = gsqc.AddObj("-FLASH");
_loc3.Start = function ()
{
var _loc1 = gmap.QUESTIONWIN;
_loc1["ANS" + convNumber(game.answerresulttag.GOOD)].FLASHER.gotoAndPlay(1);
gsqc.NextAnim();
};
gsqc.AddDelay(4000);
game.waitsequenceend = true;
};

Dupa cum vedeti game.answerresulttag.GOOD nu este pus nicaieri. Doar se da play pentru FLASHER-ul corespunzator.

Intrebarea mea pentru voi (nu cred ca Ryuk o raspunda) este cum pot sa aflu valoarea pentru game.answerresulttag.GOOD. Partea cea mai nasoala este ca eu nu stiu cum a ajus el la concluzie ca gmap este incarcat in _level3. Altfel as putea sa aflu cum sa accesez "game...".

Defapt as fi fericit daca as afla care este _currentframe-ul pentru FLASHER.

Link to comment
Share on other sites

O sa raspund dar foarte pe scurt pentru ca cquiztador nu mai reprezinta un interes pentru mine ,esti pe drumul cel bun

TCurrentFrame('_level3.QUESTIONWIN.ANS1.FLASHER') aflam current frame pentru fiecare ans1,2,3,4 ,dupa care verificam daca este mai mare ca zero ;) acela este raspunsul corect ,celalalte vor fi 0 sau -1 . Daca ii mai mare ca zero preluam textul raspunsului _level3.QUESTIONWIN.ANS1.TEXT (ans1,2,3,4 care ii in cauza) trimitem catre baza de date . Dupa programul care il numin 'killeru' doar preia question si cauta in db

Edited by Ryuk
gramatica
Link to comment
Share on other sites

Foarte interesanta metoda. Am "googalit" zilele astea despre autoit & javascript, am facut mare parte din ce era in tutorial, insa m`am impotmolit probabil in locurile cele mai simple. Fisierul bla.php trebuie importat in baza de date de pe phpMyAdmin nu? Insa ce character set of the file trebuie sa pun? Ca atunci cand dau import imi da eroare. De exemplu daca nu pun nimic imi zice:

Error

SQL query: Edit

SET NAMES ''

MySQL said: Documentation

#1115 - Unknown character set: ''

Sau daca setez utf8 imi da mai multe erori:

There seems to be an error in your SQL query. The MySQL server error output below, if there is any, may also help you in diagnosing the problem

ERROR: Unknown Punctuation String @ 1

STR: <?

SQL: <?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];<?php

$intrebare = $_GET['intrebare'];

SQL query:

<?php $intrebare = $_GET['intrebare'];

MySQL said: Documentation

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<?php

$intrebare = $_GET['intrebare']' at line 1

Nu imi dau seama unde`i gresit...

Edited by Hyperion69
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...