Jump to content
gogusan

RIG-uri minat

Recommended Posts

On 1/27/2018 at 1:42 AM, mov_0ah_01 said:

dar mult noroc in a gasi ceva placi pe seceta asta, daca gasesti totusi mai mult de 10 pe undeva, da-mi te rog un PM, ca le cumpar

3 minutes ago, mov_0ah_01 said:

se gasesc TOATE placile, daca stii unde sa cauti... si binenteles daca ai $ sa dai pe ele

 

Pe saracul @SlackerTM il lasati sa isi cumpere de pe emag. Mai astepati linkuri si ajutor, hienelor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2018 at 1:42 AM, mov_0ah_01 said:

dar mult noroc in a gasi ceva placi pe seceta asta, daca gasesti totusi mai mult de 10 pe undeva, da-mi te rog un PM, ca le cumpar.

 

Stai pe forum sa faci pula mare, nu trebuie sa te prezinti stim cine esti.

Edited by gaddafi
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gaddafi said:

Ai cerut sau nu ai cerut? Nu o da la intors ca ultimul tigan din coltul strazi

Ce sa cer ma prapaditule, ajutor? eu?

Nu, nu am cerut! 

Am oferit, cand mi s-a cerut :), intr-un mod sarcastic si vorbind de sus... dar si ala e tot ajutor!

 

+maxim trolling!!!! ca de aia-s aici....alt motiv nu am

Edited by mov_0ah_01
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BiosHell said:

a cerut ajutorul cumva ..si a fost refuzat?

Ai pus un link cu placi mai ieftine? Cand am zis emag la asta m-am referit. 

https://www.caseking.de/en/sapphire-pulse-radeon-rx-580-4g-4096-mb-gddr5-gcsp-165.html

https://anorak.tech/t/sapphire-pulse-rx-580-4gb-elpida-bios-mod-30-5-mh-s-eth/33760

 

Cat ii diferenta de pret? @gogusan tot din afara le-a cumparat. Acuma da-ti nota la "e buna configuratia". 

 

 

P.S. Mai citesti si printre randuri. Unde am zis eu ca a fost refuzat?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gaddafi said:

Ai pus un link cu placi mai ieftine? Cand am zis emag la asta m-am referit. 

 

=))))) da de price.ro sti? google? adica, pula mea... minimul de cerinte pentru a folosi internetul, sau trebuie cineva sa faca munca asta pentru tine, sa-ti puna link-uri, etc. 

Auzi, ia da contul tau iban, iti trimit si niste bani daca tot sunt aici, da-mi si adresa de acasa iti trimit si niste placi, ce prezervative folosesti? te las sa ma futi si-n cur daca tot suntem aici!

 

 

 

p.s.

EMAG = cei mai scumpi, daca nu sti asta in 2018 e ok! NU meriti alt link, cumpara de acolo, e ok!

Edited by mov_0ah_01
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BiosHell said:

https://www.vexio.ro/placi-video/asus/163312-vga-asus-rx-570-4gb-strix-oc/ primul link gasit din google...i don't wanna be that guy...dar ii cam dau un pic de dreptate lui @mov_0ah_01

....no offense

Ce dreptate @BiosHell? Ca in ianuarie nu gasea si i-am pus eu link din germania, acuma venind cu discurs "minimul de cerinte pentru a folosi internetul". Inca ruga sa i se dea un link dar el nu a cerut niciodata ajutor :))

 

@mov_0ah_01 Ajutati neamurile RO10CARP024100672098RO01

 

Link to comment
Share on other sites

1. Eu imi cumpar placile direct de la distribuitor pe firma. Le iau cu mult mult mult sub pretul pietei. Ca exemplu: 1080ti il iau cu 670Euro.

2. E bataie efectiv pe placi. Ieri s-au primit 500 de placi rx 570 de 4gb si s-au distribuit pentru COMENZILE RESTANTE DIN DECEMBRIE IN PLM. :))))))))))

3. Va recomand riguri de 12 placi (mai scutiti niste banuti la mb, procesor,ssd)

4. Va recomand surse server si sa vi le cablati singuri sau cu breakout board daca sunt compatibile (eu iau sursele din Olanda si Franta).(in general cumpar surse Delta sau HP, toate platinum 94%+)

5. Risere folosesc 008s (nu luati 006 ca va cacati pe ele). Astea le iau bulk de pe amazon.co.uk

6. Nu dati banii aiurea pe aluminiu la frame. Faceti din lemn (hornbach, dedeman) - ieftin si foarte usor de facut.

7. Eu nu folosesc ssd-uri ci doar stickuri usb. Folosesc simple mining os (2$ e chilipir).

8. Ca si placi> AMD: rx570,580 4gb/8gb Nvidia: 1070ti sau 1080ti Dedicate: p104 (p106 e o mizerie). Anul asta se va scoate p102, un fel de 1080ti cu 5gb memorie pe steroizi.

9. Folosesc si recomand de asemenea prize inteligente (cu aplicatie de telefon)

10. Nu va pot oferi nici un fel de ajutor in procurarea de echipamente pentru minat.

 

Bonus*: cumparati XRP acum cat e sub 1.

 

U5drR9dNutR9LhDBNG2HUdUmYheWqwK

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

de exemplu:

6~placi video XFX RX580 - 8GB Black Editon - 6 buc/rig
1~placa de baza GIGABYTE GA-H110-D3A
1~4 GB DDR4
2~ surse 750 W
1~Procesor Intel Skylake, Pentium Dual-Core G4400 3.30GHz
~risere

val estimata ~ 5300 $ = 16000 RON

 

la cursul actual  in cat timp imi scot investitia? este o investitie buna?

ETH 

$733.22

 

 

Link to comment
Share on other sites

la preturile actuale e paguba totala 2500$ aparatu' si iti scoti investitia in 12 luni sau mai mult.

 

game over, doar pe bursa se fac banii, vezi cumperi cu 6k bitcoin si ii vinzi cu 11k cand ajunge acolo.

 

s-a mai intamplat si cred ca se intampla din nou, dar nu avem de unde sa stim ce o fi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...