Jump to content
Nytro

Cum arată Eveline Cismaru, tânăra care a spart...

Recommended Posts

Cum arată Eveline Cismaru, tânăra care a spart sistemul de securitate al Poliţiei din Washington GALERIE FOTO

Publicat: Vineri, 29 Decembrie 2017 19:21 // Actualizat: Vineri, 29 Decembrie 2017 19:26 // Sursa: romaniatv.net
Autor: Filip Stan

 

Eveline Cismaru, tânăra care a spart sistemul de securitate al Poliției din Washington, publica poze provocatoare pe Facebook. Ea a fost arestată, alături de Mihai Alexandru Işvanca, pe 15 decembrie, la București, în cadrul unei operațiuni care viza mai mulți hackeri români.

 
eveline_cismaru_1_74118300.jpg eveline_cismaru_3_22064100.jpg eveline_cismaru_4_23831700.jpg eveline_cismaru_5_68859300.jpg
 

Mihai Alexandru Işvanca și Eveline Cismaru sunt acuzați de procurorii americani că au piratat sistemul care gestionează camerele de supraveghere din Washington. Tinerii au accesat fraudulos aproape 123 de calculatoare care erau conectate la camerele de supraveghere ale Poliției Metropolitane din Washington.

eveline_cismaru_4_23831700.jpg

În ianuarie, cei doi hackeri români au reușit să scoată din funcțiune două treimi din numărul camerelor video ale Poliției, notează observator.tv.

Secret Service a informat că un număr de computere conectate la camere de supraveghere ale Departamentului Poliției Metropolitane au fost afectate în perioada 9-12 ianuarie de virușii de tip ransomware "cerber" şi "dharma". Incidentul a avut loc chiar înaintea ceremoniei de învestire în funcție a președintelui Donald Trump, iar autoritățile americane au demarat imediat o investigație.

eveline_cismaru_5_68859300.jpg

Mihai Alexandru Işvanca și Eveline Cismaru ar fi vrut să obțină o sumă de bani pentru a debloca sistemul. În prezent, Mihai Alexandru Işvanca se află în arest preventiv, iar femeia în arest la domiciliu, în vederea extrădării.

Curtea de Apel Bucureşti a judecat în 16 decembrie cazul lor, acordând termen 11 ianuarie 2018 pentru judecarea cererii de extrădare.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cu un IQ peste medie...acestia au fost prinsi.

Tarfa proasta de Onesti, sta in Leu la Bucuresti.

O pupaza botoxata si siliconata cu abdomen bine definit. Extraordinar!

 

romaniatv, a scris chiar si in libertatea. Stire de interes national. Fain, sunt mai informat acum.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pisi asta cred ca stie sa sparga doar bani si sa suga.Daca am inteles bine, asa i-au si prins, pisi a facut cumparaturi, si si-a lasat datele de contact pe amazon, si i-au inhatat in Anglia prima data, apoi i-au supravegheat si porumbeii au venit in Romania. Aici sunt detalii, cu arestarea. Aia minau in apartament dupa btc cu placi video, se vad rig-urile in clip.

Edited by Sithalkes
Link to comment
Share on other sites

On 02.01.2018 at 8:34 PM, Gecko said:

Miroase a impersonare.

ai grija ce scrii, strici legendarea unei operatiuni a fortelor reunite a "baietilor de baieti, cu ochi albastri" din mai multe tari&continente...

ar fi pacat ca remarci de acest fel, cinice, sa distruga o operatiune minutios pusa la punct, operatiune in care niste "baieti de baieti, cu ochi albastri" , sub acoperire, au gasit niste fraieri ce se inscriau in profilul dorit, protagonistii arestarii, profil de delicvent extrem de vandabil media.

mai mult, presupun ca "baietii" sub acoperire le-au pus la dispozitie tools-uri, logistica si bani de start-up...

asa se intimpla cind "baieti de baieti, cu ochi albastri" au nevoie sa isi justifice existenta, prezenta si persistenta in supravegherea nediscriminatorie si bugetarea acestei activitati.

acum intelegi de ce era necesara o pipitza bimbo... e ca si imnul cintat de Amy Gordon... cheia succesului...

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gutui said:

ai grija ce scrii, strici legendarea unei operatiuni a fortelor reunite a "baietilor de baieti, cu ochi albastri" din mai multe tari&continente...

ar fi pacat ca remarci de acest fel, cinice, sa distruga o operatiune minutios pusa la punct, operatiune in care niste "baieti de baieti, cu ochi albastri" , sub acoperire, au gasit niste fraieri ce se inscriau in profilul dorit, protagonistii arestarii, profil de delicvent extrem de vandabil media.

mai mult, presupun ca "baietii" sub acoperire le-au pus la dispozitie tools-uri, logistica si bani de start-up...

asa se intimpla cind "baieti de baieti, cu ochi albastri" au nevoie sa isi justifice existenta, prezenta si persistenta in supravegherea nediscriminatorie si bugetarea acestei activitati.

acum intelegi de ce era necesara o pipitza bimbo... e ca si imnul cintat de Amy Gordon... cheia succesului...

 

Tu vrei sa spui ca panarama era pusa de "baietii de baieti" sa atraga hakerii pularai? sau cum? lol! si le implanta "tool-uri" cand le baga degetul in cur banuiesc...asta da teorie a conspiratiei!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, usrnm said:

Tu vrei sa spui ca panarama era pusa de "baietii de baieti" sa atraga hakerii pularai? sau cum? lol! si le implanta "tool-uri" cand le baga degetul in cur banuiesc...asta da teorie a conspiratiei!

"panarama" este victima colaterala.

da bine ca si profil, face povestea vandabila mediatic.

povestea miroase a actiune pusa in scena cu ajutorul unui/unor "inciting agent" .

a arunca in dereizoriu ipoteza agentului provocator, folosind iute sintagma "teoria conspiratiei"... imi consolideaza banuiala :D

pina in prezent, folosirea agentului provocator in actiuni ale membrilor "five eyes" s-a dovedit a fi practica comuna. probabil, povestea de fata coroborata cu ceva cunoastere legata de operatiunile de tip "gladio", ar putea capata consistenta... terorism cibernetic, nu? :P dar ce scriu eu, banuiesc ca stii ce sint operatiunile de tip gladio, nu?

insa, se vede ca eu aberez matinal, o fi de vina paharul cu single malt on the rocks, de dupa cafea, iar mizda din imagini halea python pe toast, la beauty salon cind se epila lung, iar tinarul cu care era combinta dovedea o profunda cunostere in 3-4 limbaje de programare, iar activitatea sa infractionala avea la baza tools-uri care ar fi necesitat munca unei echipe de peste 6 oameni, cu specializare de nisa ingusta, timp de peste 4 luni... varianta exclusa, caci e rodul energiei sale creative, prost directionate, un geniu ce a alunecat in infractional, pe 2 perechi de labii exagerat de umede...

asta e! ma insel, de vina e ce am trait si refuzul meu de a accepta neconditionat o legendare ... sa fiu amabil si sa o calific a fi TFL-ista?

CSF? NACSF!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, usrnm said:

Tu vrei sa spui ca panarama era pusa de "baietii de baieti" sa atraga hakerii pularai? sau cum? lol! si le implanta "tool-uri" cand le baga degetul in cur banuiesc...asta da teorie a conspiratiei!

fac d-astea baietii cu ochii albastri, stai flex

Link to comment
Share on other sites

eu ma refeream ca pitipoanca pare prea proasta sa duca la bun sfarsit o asa "operatiune" si nu vad finalitatea, stiu ca se fac chestii d-astea, sunt recunoscuti ungurii care de-a lungul istoriei au reusit sa infiltreze in multe cercuri inalte agente , dar pentru ametiti  ca astia sa faci scheme de spionaj, nu stiu ce sa zic....dar daca voi spuneti, va cred pe cuvand...:)

@Mike.01, din moment ce te pozezi cu buzele tuguiate si buricu' la vedere, eticheta ti-o pui singur,nu o pun ceilalti, fie ei si limitati frustrati...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, usrnm said:

eu ma refeream ca pitipoanca pare prea proasta sa duca la bun sfarsit o asa "operatiune" si nu vad finalitatea, stiu ca se fac chestii d-astea, sunt recunoscuti ungurii care de-a lungul istoriei au reusit sa infiltreze in multe cercuri inalte agente , dar pentru ametiti  ca astia sa faci scheme de spionaj, nu stiu ce sa zic....dar daca voi spuneti, va cred pe cuvand...:)

@Mike.01, din moment ce te pozezi cu buzele tuguiate si buricu' la vedere, eticheta ti-o pui singur,nu o pun ceilalti, fie ei si limitati frustrati...

 

Dar este femeie in plm, asta e moda...jumatate sau chiar toti din astia de o injura fac laba uitandu-se la poze cu ea sau de genul, despre ce vorbim?!cunosc o multime de "pitipoance" care iti lasa impresia ca nu stiu altceva decat sa o suga dar defapt sunt doxa de cunostinte si unele au si afaceri.

 

 

P.S. Sa nu mai dau exemple masculine de aici de pe forum in care oamenii au excelat putin si cei mai prosti din curtea scolii au inceput cu comentarii gen " asta puteam sa fac si eu" , "si un copil de gradinita putea sa faca asta", etc.

Edited by MIKE.01
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKE.01 said:

Dar este femeie in plm, asta e moda...jumatate sau chiar toti din astia de o injura fac laba uitandu-se la poze cu ea sau de genul, despre ce vorbim?!cunosc o multime de "pitipoance" care iti lasa impresia ca nu stiu altceva decat sa o suga dar defapt sunt doxa de cunostinte si unele au si afaceri.

 

P.S. Sa nu mai dau exemple masculine de aici de pe forum in care oamenii au excelat putin si cei mai prosti din curtea scolii au inceput cu comenatarii gen " asta puteam sa fac si eu" , "si un copil de gradininta putea sa faca asta", etc.

 

Fa-mi si mie cunostinta cu o pitipoanca d-asta doxata si femeie de afaceri. Vreau sa ma invart si eu prin cercuri inalte.

 

Toti o dati cu laba asta de parca ar fi ceva rusinos. Cu sotie, prietena, amanta, laba e laba. Laba e sanatoasa, nene. Nu te straduiesti tu destul, d-aici apar si frustrarile.

 

Toti folositi post scriptumu' plii mele fara sa stiti ce e si cum se foloseste. Uite ceva util sa inveti si sa adaugi la doxa ta.

 

 

 

As dori sa invat. Dar vai, domnule profesor, sunteti prea bun!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKE.01 said:

Dar este femeie in plm, asta e moda...jumatate sau chiar toti din astia de o injura fac laba uitandu-se la poze cu ea sau de genul, despre ce vorbim?!cunosc o multime de "pitipoance" care iti lasa impresia ca nu stiu altceva decat sa o suga dar defapt sunt doxa de cunostinte si unele au si afaceri.

Asta e moda pentru ca e femeie? WTF? :(|)  In cazul asta ma bucur de faptul ca sunt de moda veche...mai ramanea sa spui ca unele, pe langa faptul ca sunt "doxa de cunostinte", au si Bemveu, nu doar afaceri. Traim in lumi paralele, din fericire pentru amandoi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, usrnm said:

eu ma refeream ca pitipoanca pare prea proasta sa duca la bun sfarsit o asa "operatiune" si nu vad finalitatea, stiu ca se fac chestii d-astea, sunt recunoscuti ungurii care de-a lungul istoriei au reusit sa infiltreze in multe cercuri inalte agente , dar pentru ametiti  ca astia sa faci scheme de spionaj, nu stiu ce sa zic....dar daca voi spuneti, va cred pe cuvand...:)

@Mike.01, din moment ce te pozezi cu buzele tuguiate si buricu' la vedere, eticheta ti-o pui singur,nu o pun ceilalti, fie ei si limitati frustrati...

 

arunca o privire aici, astfel incit marota maghiara sa poata fi depasita.

stiu, unguroaicele sint cele mai bune, caci sint UD(e)_M(e)R(eu), dar, subliniez, scopul unei astfel de operatiuni nu e un orgasm, scopul se quantifica in fonduri alocate, impactul asupra opniei publice, conditionarea bizonului in neputinta educata, unde statul atotputernic, reprezentat de institutiile de forta, protejeaza bizonul.

atasarea unei imagini, cu o mizda la care bizonul baleste sau dupa caz, il complexeaza, mizda ce e reprezentarea unui rau si posibile amenintari inquantificabile cunosterii comune a bizonului, propulseaza actiunea celor din "ochiul si timpanul" in zone mistice.

nu glumesc, nu aberez. e doar o operatiune de consolidare a imaginii... nu uita de femeia batrina, asasinata, urmare a demersului ciber crminal al mizdei bunace, blocarea camerelor de supraveghere in zona urbana wdc.

a fost un exces al scenaristului, insa induce in subconstient culpa difuza, in perceptia celui ce baleste in fata imaginilor bunaciunii. ii inoculeaza si conditioneaza sentimentul de nesiguranta de un instinct primar.sex. in cazul mizdelor, mecanismul e similar, asociaza si amplifica sentimentul de nesiguranta de frustrarea ca nu e femela dominanta.

in plus cheltuielile de punere in scena  a operatiunii, se pare, au fost deja recuperate.

e tiparul gladio, cap, coada.

Link to comment
Share on other sites

La fel cum tu in calitate de ce vrei(sa nu zic altceva) faci profilul psihologic al unei persoane din poze si eu imi rezerv dreptul sa spun despre voi toti astia care sunteti cu gura mare pe aici si aveti mereu ceva de comentat la orice chestie fie ea buna sau rea ca nu suneti altceva decat niste bagatori de seama carora le lipsesc destul de multe.Printre altele daca analizezi comentarile de mai sus o sa va dati seama ca nici intre voi nu va intelegeti si fiecare are parerea lui despre dudia asta.Asta, si faptul ca mereu gasiti sa comenatati aiurea denota ca sunteti niste oameni slab pregatiti din toate punctele de vedere care nu prea sunteti luati in seama de cei din jur si gasiti internetul un loc unde sa bombardati omenii cu prostie.Stiu ca acum o sa va ofensati si o sa injurati, dar la ce pot sa ma astept?! asta este nivelul.

 

P.S. femeia aia, asa cum crede ea isi etaleaza frumuseta in poze, asa si noi ne etalam intelepciunea si inteligenta prin ce spunem

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...