Jump to content
Georgian312

Iphone 5 - display problem

Recommended Posts

Hi, i need help with my iphone 5, when it is cold, the display is ok, but, when is hot, appear white lines, why? I cleaned connectors, but still doing that.. sorry for my bad english...i just need to know what to do..

EDIT. Vad ca sunt si romani aici..deci, cand telefonul sta in frig gen sunt afara cu el, nu mai are nimic, dar cand intru in casa sau da de caldura, parca imi bruiaza imaginea, imi apar linii pe el, am incercat sa curat conectorii, tot asa face..l-am scapat intr-o zi, in acea zi nu a avut nimic, dar a doua zi a inceput sa faca asa..daca cineva stie, sa ma ajute va rog pt ca nu-i dau de cap..e display-ul stricat ?

Edited by Georgian312
Link to comment
Share on other sites

I'am schimbat display'ul, a mers putina vreme, dupa care mi s'a stins si se reseteaza continuu, apare o data logo'ul Apple dupa care se reseteaza si apare iar si tot asa, am incercat sa'i resetez softul, dar imi da erroare in itunes (4013) . De la baterie nu este pentru ca am pus alta si tot asa face, l am dus la un service si mi'a spus ca face scurt la ecran, daca e adevarat, nu ii pot face nimic?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...