Jump to content
Patricutz

Acceseaza camera lift

Recommended Posts

1 hour ago, Patricutz said:

azi dim am incercat un quick scan, da n-am dat de reteaua aia...

quick scan, i-auzi. Tu dai cu scanu? Ce scanner folosesti?

Mai esti si obraznic, iti zice si Patricuţ.

E la serviciu el! Ba, esti nebun?!

Perversa si ma-ta, asteapta sa pleci si pe urma isi face de cap.

Vino si tu mai devreme acasa, poate o prinzi cu flagrantu-n delict.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 21.01.2018 at 3:36 PM, Patricutz said:

nu era vorba ca face cv in lift...da sunt sigur ca respectivul merge cu liftu, deoarece 8 etaje sigur nu urca scarile. tehnic vorbind, ar trebui sa fie un router ceva care sa aiba conectat camera oare? nush daca e ip cam, nu m-am mai uitat.Deci e posibil sa intri in ea?

strict referitor la intrebarea ta:

Nu se poate ceea ce vrei tu, nu este imposibil dar nici usor!

 

 

Pentru a-ti fi mai usor poti intreba administratorul blocului. Daca ii explici situatia cred ca te va ajuta.

 

Ideea este in felul urmator:

Camera poate sa fie normala(conexiune directa cu aparatul) sau IP, ea se concteaza intr-un DVR/NVR, la baza este linux, nu foarte usor de hack-uit

(ea trebuie conectat la un DVR sau NVR pentru a stoca imaginile, bine asta daca e facuta de o firma specializata si nu e doar un fake cam)

Poti verifica, daca ai acces in reteaua respectiva, sa instalezi aplicatia gDMSS / iDMSS sau iVMS (Android respectiv iPhone)

Dai un scan si e posibil sa iti raspunda DVRul / NVRul - de aici iti trebuie usernameul si parola (care la fel nu sunt usor de aflat)

 

Dahua si Hikvision sunt top producatori de camere de supraveghere, aproape toate companiile ce se ocupa cu montajul sistemelor de securitate folosesc dispozitivele acestea(calitate si claritate)

 

Repet mai simplu si mai usor e sa intrebi Administratorul blocului, camerele din bloc / lift sunt si la dispozitia locatarilor(este dreptul lor)

(de obicei aceste montaje si echipamente sunt platite din banii locatarilor)

 

ATENTIE: Dupa 5 incercari esuate ambi producatori blocheaza contul pana la urmatorul restart

Edited by zmeutz
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...