Jump to content
Flo

Cum decriptezi fisierele criptate in XP ?

Recommended Posts

stai asa :) am io un livecd facut de moi :D

deci un livecd ii un cd care are windowsul preinstalat pe el deci doar bagi cd-ul, setezi compu din bios sa booteze de pe cdrom (first boot device) sau cv de genu, apoi astepti pana incarca :D

o sec sa iti caut imaginea iso, o uploadez pe rapidshare, downloadezi, o arzi pe un cd gol cu nero sau ce ai tu si apoi bootezi

revin in vreo 30 min cu link de download :)

downloadezi de pe rapidshare ce am pus io, apoi extragi arhiva rar pe desktop, downloadezi http://torrents.thepiratebay.org/3917782/Magic_ISO_Maker_5.4_with_serial.3917782.TPB.torrent, sau daca ai deja nero, arzi cu aia (burn iso image daca nu ma insel) si ... faci cum am specificat mai sus

" cand copiez folderele blocate in alte foldere " nu am spus asa. toate fisierele au extensie ".exe, .dll, .doc, ..... etc..." iar folerele sunt directoarele in care se afla aceste fisiere intelegi?

deci deschizi un folder blocat, iei toate fisierele din el si dai move in alt fisier care l-ai facut tu sa zicem pe desktop sau in C:\New Folder\

download link : http://rapidshare.com/files/127410187/Windows_Live_CD_with_KAV6.rar ( are si kaspersky antivirus 6 instalat deci daca ai cv virusi poti cauta frumos)

spui ce si cum mere/nu mere ok?

Acuma downloadez de pe rapidshare...dar intrebarea mea e... daca intr-un folder am mai multe foldere blocate...iau toate fisierele din toate folderele si le bag intr-unu facut de mine pe desktop ?

Link to comment
Share on other sites

azi nu prea am avut timp...maine o sa incerc...ca am multa muzica blocata , videoclipuri demo-uri ...multe. Si mai am inca o intrebare...acel windows live cd la ce mai poate fi folosit ?

pai cd-ul asta poate fi folosit la mai multe chestii ... de ex daca ti se mute compu` cu asta poti repara foarte ushor/ face un backup la toate fisierele din comp in 10 min :)

poate fi folosit la devirusat

poate fi folosit la facut benchmarkuri

poti rula aproape orice program ce rulezi in windowsu normal, deci un open office portabil, azi m-am pus sa modific iso-ul sa suporte si niste spargatoare de parole :D (rar, hashuri, pt windows :D)

si frumusetea consta in faptul ca poti modifica / adauga programe (util daca il foloseshti de pe usb )

ah si :-" nu lasa urme pe comp cand intrii pe el deci poti face orice cu drepturi full de ADMINISTRATOR

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam o chestie ! Sa nu utilizezi prea mult Windows live , ca supra solicitezi pc , Iti zic asta din propria experienta , eu utilizam linux live si dintr-o data , s-o oprit cd -rom , e adevarat ca nu aveam cine stie ce cd-rom dar e bine sa il folosesti cate putin...

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam o chestie ! Sa nu utilizezi prea mult Windows live , ca supra solicitezi pc , Iti zic asta din propria experienta , eu utilizam linux live si dintr-o data , s-o oprit cd -rom , e adevarat ca nu aveam cine stie ce cd-rom dar e bine sa il folosesti cate putin...

nup nu are nic cu CPU-ul :D 1% usage ;) testat aku 10 min

oh am inteles gresit :))

...mda...daca as reusi sa fac o optiune sa copieze in rami :X

stati asa sa vad ce pot face :P

Link to comment
Share on other sites

Da mai begood dar il folosesti cate putin :lol: Dak tii mai mult in pc .. intr-un cd-rom mai vechi risti sa pierzi cd si cd rom . :)))

de aia incerc aku sa fac o optiune sa copieze cd-ul in rami :) tre sa lucrez putin la imaginea de boot ... cam greu ... cred k las pe sapt viitoare cand am chef si timp :P oriq ma intorc cu un nou liveCD care sa-l poti pune si pe usb => liveUSB :D mai bag cateva spargatoare ... etc etc :P poate si un metasploit vedem poate ma ajutati cu sugestii

Link to comment
Share on other sites

Deci ... sa va zic ce-am facut...am selectat fist boot device cdrom. Apoi am asteptat pana s-a incarcat. Apoi am dat GO - Run am dat browse am intrat in D: si am dat copy la un fisier criptat. Apoi am intrat in C: , Documents - desktop si am dat paste. Si imi zice :

Cannot copy "fisieru" : Acces is denied.

Make sure the disk is not full protected and that the file is not currently in use.

La fel imi zice si cand sunt pe windowsu normal cand incerc sa dau copy etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...