Jump to content
.Breacker

iPhone 8

Recommended Posts

Salut,

 

am vazut multe cunostinte ce si-au cumparat iPhone 8 si unii sunt multumiti de el iar ceilalti nu.

De ceva timp mi s-a pus pata pe iPhone cu toate ca sunt mare fan Samsung. Da stiu, nu merita banii, mai bine S8/Note8 si va aparea S9 curand dar vreau sa incerc iPhone 8.

Credeti ca merita banii chestia aia cu baterie de mouse?

Link to comment
Share on other sites

Too much hype! Nu merita, e un brand ce se adreseaza clasei business care a prins si la pulime pentru ca e alb si are un mar pe spate.

 

Si da, am avut si Mac si Ipad si mi-au trecut altele prin mana de la oameni care au venit cu fel de fel de probleme la ele. Intr-adevar la laptop-uri sunt ok bateriile si cam atat. Si laptopurile lor se incing si au probleme, vorbesc de laptop-uri noi, nu d-alea la mana a 7-a.

Pentru cel mai mic rahat trebuie sa scoti bani din buzunar. Un incarcator ~160 de euro? Serios?

 

Dai banii pentru niste materiale premium si cam atat.

 

O sa-mi sara astia in cap acum ca m-am luat de merele lor, dar asta e parerea mea.

 

Ce-mi place de la ei, e Ipod shuffle, care e f f ok pentru sala.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, .Breacker said:

Cred ca o sa iau unul pentru cateva saptamani apoi voi vedea daca merita sau nu :)). Tot Samsung ramane baza.

Eu iti recomand cu caldura Huawei P10, sunt foarte multumit. Si de multe ori uit sa-l mai incarc, au fost zile in care am plecat dimineata de acasa cu 30-40%, iar in timpul zilei cred ca am vorbit de 2 ori si mesaje pe Whatsapp, mail de vreo cateva ori, cand m-am intors seara, eram la 10%.

Se aude foarte clar in convorbiri, ma dispera chestia asta la Samsung si la partea de audio sta foarte bine.

Sunt foarte multumit si de camera. Senzorul de amprenta e responsive, nu are lag deloc, spre deosebire de S5, spre exemplu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Technetium said:

Eu iti recomand cu caldura Huawei P10, sunt foarte multumit. Si de multe ori uit sa-l mai incarc, au fost zile in care am plecat dimineata de acasa cu 30-40%, iar in timpul zilei cred ca am vorbit de 2 ori si mesaje pe Whatsapp, mail de vreo cateva ori, cand m-am intors seara, eram la 10%.

Se aude foarte clar in convorbiri, ma dispera chestia asta la Samsung si la partea de audio sta foarte bine.

Sunt foarte multumit si de camera. Senzorul de amprenta e responsive, nu are lag deloc, spre deosebire de S5, spre exemplu.

Inca detin Huawei P8/lite, ambele. Amandoua stau foarte prost la capitolul baterie si nu mai vreau aceeasi experienta. Spre deosebire de Samsung, Huawei au camere foarte bune si se misca la fel de bine.

Link to comment
Share on other sites

De bateriile de pe iPhone ne plangem toti uneori, dar cand vine vorba de performanta... nu cred ca se plange nimeni. Cand vad pe cineva care se plange de iPhone, nu stiu la ce se refera; cred ca n-a avut in mana un iPhone minim o luna. In fine, everybody with their shit.

 

Eu zic sa-ti iei iPhone 7 daca e OK ca n-ai Jack la el. Daca iti trebuie jack, ia-ti 6s. Eu zic ca n-o sa regreti.

Edited by Massaro
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2018 at 11:04 PM, gogusan said:

e acelasi cacat cu iphone 7, vrei ceva deosebit ia iphone X, din punctul meu de vedere isi merita toti banii.

Te inseli, am un X si un iPhone 8 Plus, il bate la curu gol 8 Plus-ul, mult mai rapid in aplicatii , bateria tine mult mai mult, singurul inconvenient pentru mine este marimea!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sTrEs said:

Te inseli, am un X si un iPhone 8 Plus, il bate la curu gol 8 Plus-ul, mult mai rapid in aplicatii , bateria tine mult mai mult, singurul inconvenient pentru mine este marimea!

- daca tu zici ca 401ppi si O MIE TREI SUTE la 1 contrast bate 458ppi si contrast de 1 MILION la 1, nu te contrazic

- x-ul la baterie pe stdby tine cu 28 minute mai putin decat 8+ (asa e la ale mele, poate am eu vreun batch prost :)) )

- cat despre perfomanta 8plus e foarte putin mai rapid, insesizabil cu ochiul liber (se sesizeaza delayul infim doar daca filmezi ambele telefoane in slow motion si o iei frame cu frame)

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trecut de la Samsung (seria Note) la Iphone (7 plus, e de vanzare btw), iar de la Iphone la Huawei (mate 9 si acum mate10 pro). Singurul minus la Iphone, si cel mai important pentru mine, a fost bateria si incarcarea inceata. Am trecut pe mate9 ce este la fel de fluid ca iphone, insa cu un minus la camera si un plus la incarcare. Am trecut apoi pe mate10 pro inca de cand a aparut, pana acum nu simt dorul unui iphone. Aproximativ 2 zile imi ajunge bateria facand aceleasi lucruri ca pe iphone, camera mi se pare net superioara. Se incarca intr-o ora cel mult. Dimensiuni mai compacte ca 7 plus si mai usor de folosit decat note8 (prea lung, incomod in utilizarea cu o mana). Per total nu m-as mai intoarce la Iphone, cel putin nu la 8 sau la x. 

Edited by mariuss615
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e problema bugetului, daca ar fi l-as lua direct pentru numarul firmei si asa imi platesc ei abonamentul, dar eu vreau sa incerc ca pana acum am zis lasa, nu se merita ca bateria e slaba la majoritatea. Totusi se misca destul de bine si asta apreciez. O sa fac un contract pe 2 saptamani pentru o proba si ma voi lamuri atunci.

Va multumesc tuturor pentru pareri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...