Jump to content
CashOverflow

git flow anonim

Recommended Posts

Salutare,

am 4 developeri freelanceri angajati care lucreaza pentru mine, toti 4 detin cate un secret al companiei mele,

problema e ca nu doresc ca ei sa se cunoasca intre ei, dar sa poata lucra toti in acelasi repository,

sunt sun un incepator in utilizarea sistemului git (github).

Cum as putea sa am 4+ programatori care sa colaboreze intre ei fara ca ei sa se cunoasca ...

am incercat sa le zic sa isi schimbe configul de la git (dar nu merge, se gaseste mereu unu care greseste).

cum se poate lucra anonim in repository git ?

Edited by CashOverflow
Link to comment
Share on other sites

Daca au acces la acelasi repository trebuie sa fie foarte prosti sa nu se prinda care-i ideea.

 

Nu le mai spune secrete.

 

Pune-i sa semneze ceva de confidentialitate.

 

Cum vrei tu ca mai multi oameni colaboreze daca n-au voie sa vorbeasca intre ei?

 

Daca bucatile n-au legatura intre ele, fa cate un repository separat.

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2018 at 2:25 PM, CashOverflow said:

Salutare,

am 4 developeri freelanceri angajati care lucreaza pentru mine, toti 4 detin cate un secret al companiei mele,

problema e ca nu doresc ca ei sa se cunoasca intre ei, dar sa poata lucra toti in acelasi repository,

sunt sun un incepator in utilizarea sistemului git (github).

Cum as putea sa am 4+ programatori care sa colaboreze intre ei fara ca ei sa se cunoasca ...

am incercat sa le zic sa isi schimbe configul de la git (dar nu merge, se gaseste mereu unu care greseste).

cum se poate lucra anonim in repository git ?

Deci incepator pe github, dar ai 4 aplaudaci care lucreaza pentru tine? Pune mana si invata si nu mai aduce toate idioteniile si cacaturile aici. Plm, nu suntem UNICEF!

 

Hotu' striga hotu'!

Edited by Technetium
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...