Jump to content
vatman32

Scroll mouse

Recommended Posts

  • Active Members

Salut.

 

Stie cineva o marca de mouse-uri serioasa caruia nu i se defecteaza din senin scrollul (zis rotita) ? Simt ca innebunesc, schimb mouse-uri din 3 in 3 luni. La cele mai multe se toceste plasticul ala dupa un anume timp, fapt care-l face sa functioneze in gol. De ultimul numai zic, cred ca am avut mai multa mila si atentie pentru mouse decat de caine sau de mine, degeaba. 

Edited by vatman32
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Gecko said:

Logitech MX Master 2S

 

E pachetul complet. Rezistent, ergonomic, wireless (tine bateria 3-4 saptamani folosit zilnic -- testat), DPI suficient (4000) incat sa te poti si juca, butoane programabile, software excelent prin care poti programa fiecare buton in functie de programul in care esti, scroll-ul daca-l rotesti suficient de rapid, se roteste singur pana-l opresti -- foarte folositor pe pagini foarte lungi (ex: PDF-uri), are si scroll orizontal.

 

De asemenea, il poti conecta prin bluetooth sau receiver-ul lui wireless la 3 computere simultan, dupa care ai 2 variante de functionare:

- Fie folosesti butonul de sub el sa schimbi intre PC-urile conectate;

- Fie activezi Logitech Flow (parte din software) si poti naviga pe toate PC-urile ca si cum ai avea toate ecranele conectate la acelasi PC.

 

Review

il am eu de ceva timp super ok 

Link to comment
Share on other sites

https://www.emag.ro/mouse-laser-a4tech-usb-anti-vibrate-xl-747h/pd/E4Y52BBBM/

 

Il folosesc de 5 ani, merge impecabil si astazi, pret ok, calitativ, are si greutati (urasc mouse-urile usoare), marime ideala. Singurul inconvenient ar fi ca s-a dus vopseaua de pe clicuri, dar nah dupa atatia ani cat sa mai tina + ca e folosit zilnic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...