Jump to content
Sandu

Cura Cancer Dr. Coldwell

Recommended Posts

Salutari dragi colegi, de aproape o luna unchiul meu a fost diagnosticat cu cancer pancreatic in stadiul 4, iar de curand am descoperit cura doctorului Coldwell care spune ca pentru a videca cancerul corpul trebuie sa ajunga intr-o stare alcalina.

 

Vreau sa va intreb, sa ma sfatuiti, stiu ca tratamentul cu citostatice nu are nici un efect, mai mult te ajuta sa mori. Credeti ca este asa de buna aceasta cura? Am cumparat cartea in format kindle, cine este curios sa arunce o privire, pm.

 

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0035LCZBS/

 

Diagnostic:

https://imgur.com/a/bGS9r

Edited by Sandu
Link to comment
Share on other sites

Mai era unu cu alcalinitatea si praful de copt http://www.organicsolutionsportal.com/italian-doctor-shocked-world-cancer-fungus-can-treated-baking-soda/ pana a omorat un pacient.

 

P.S. Stadiul 4 - cancer metastatic sau secundar, acesta s-a raspandit deja la alte organe decat cel in care s-a format, in aceasta etapa supravietuirea este limitata, tratamentul tintind mai mult calitatea vietii pacientului, decat vindecarea (care nu mai este posibila). 

Sigur ii stadiul 4? Mai sunt si medici care ar trebui sa dea cu matura.

 

Aveti grija la biopsii

"... inserting a needle or a knife into a tumor, there is a jeopardy of dislodging a loose tumor cell into either the circulation or into the tissue fluid. Tumor cells are easier to dislodge due to lower cell-to-cell adhesion. This theory with the possibility of seeding of tumor cells is supported by several case studies that have shown that after diagnostic biopsy of a tumor, many patients developed cancer at multiple sites and showed the presence of circulating cancer cells in the blood stream on examination." https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4015162/

Edited by gaddafi
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gaddafi said:

Mai era unu cu alcalinitatea si praful de copt http://www.organicsolutionsportal.com/italian-doctor-shocked-world-cancer-fungus-can-treated-baking-soda/ pana a omorat un pacient.

 

P.S. Stadiul 4 - cancer metastatic sau secundar, acesta s-a raspandit deja la alte organe decat cel in care s-a format, in aceasta etapa supravietuirea este limitata, tratamentul tintind mai mult calitatea vietii pacientului, decat vindecarea (care nu mai este posibila). 

Sigur ii stadiul 4? Mai sunt si medici care ar trebui sa dea cu matura.

De medicul italian am mai auzit, undeva am citit ca ar fi murit si el, alti zic ca ar fi fost omorat pentru a nu strica "industria farmaceuticelor".

 

Din pacate cred ca este sigur, a fost tata cu rezultatele scanariilor tomograf la institutul clinic Fundeni in Bucuresti, iar acolo s-au confirmat rezultatele. Daca doreste cineva sa arunce un ochi peste ele, le am si pe acelea in format digital.

Are multiple metastaze. Totul a inceput cu o durere de picior si coloana. Initial toti am crezut ca este doar o hernie de disc.

As dori sa mai precizez ca in urma cu aproximativ un an, a suferit o operatie de hernie abdominala, in urma careia s-a montat o plasa. Noi banuim ca din cauza aceea ar fi facut cancer, din cauza ca au mai fost cazuri la noi in oras, in care la cateva luni de la operatie pacienti s-au ales cu forme de cancer sau poate este doar mostenire genetica, bunicul meu (tatal lui) a murit din cauza cancerului pancreatic.

Link to comment
Share on other sites

"Normally genes make sure that cells grow and reproduce in an orderly and controlled way. They make sure that all the cells produced are needed to keep the body healthy. 

Sometimes a change happens in the genes when a cell divides. This is a mutation. It means that a gene has been damaged or lost or copied twice. Mutations can happen by chance when a cell is dividing. Some mutations mean that the cell no longer understands its instructions and starts to grow out of control. There have to be about half a dozen different mutations before a normal cell turns into a cancer cell.

Mutations in particular genes may mean that a cell starts producing too many proteins that trigger a cell to divide. Or it stops producing proteins that normally tell a cell to stop dividing. Abnormal proteins may be produced that work differently to normal." http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/what-is-cancer/how-cancer-starts

 

Nu de la plasa, sansele sunt mari sa fie de la incizii si ce alte daune facute in interior. Corpul a inceput sa produca celule noi cu duiumul dupa operatie, au mai scapat si cateva cu mutatii. Posibil ca sunt studii facute si pe aceasta particularitate. 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NickyRo said:

Sucul de sfecla rosie ajuta impotriva cancerului,multa sanatate!

sucul din ciorapi de cioban...

Stadiul 4= plin de metastaze in diverse organe 

chimioterapia=reactii adverse N

Sfatul meu este sa ii asiguri o "viata" cat mai buna pt ca nu va dura mult si va pleca dintre noi. Paliatie

Nu inteleg dece postezi pe acest forum cand poti foarte bine sa mergi la diversi doctori oncologi care au decenii de studii si practica si experienta si ce vrei tu....postezi aici primesti raspuns de la x cu 4 clase dar care el le stie pe toate...ca deh are net si stie sa caute pe goagle.....dar nu ma crede pe cuvant...dai niste sfecla rosie poate poate.

BTW dece nu asculti de sfatul medicului care il stie/la examinat etc si ceri aici parerea despre cancere pancreatice st4 hahahahaha

 

 

 

 

As dori sa mai precizez ca in urma cu aproximativ un an, a suferit o operatie de hernie abdominala, in urma careia s-a montat o plasa. Noi banuim ca din cauza aceea ar fi facut cancer, din cauza ca au mai fost cazuri la noi in oras, in care la cateva luni de la operatie pacienti s-au ales cu forme de cancer sau poate este doar mostenire genetica, bunicul meu (tatal lui) a murit din cauza cancerului pancreatic.

 

 

 

te contrazici singur prietene...cum sa zici ca, cancerul a plecat de la plasa cand terenul genetic iti indica clar asta

sanatate nea sandule

 

 

 

 

 

 

daca mergeti si voi macar o data pe an si faceti niste analize banale,rx,ecografie...niste investigatii de baza nu o sa va treziti cu cancer st4...poate intr un stadiu incipient...unde poti faci N tratamente pt a scapa de el....

Dar voi va duceti si pupati moaste ....si gata va scapa dumnezeu si anu asta de rele.

Oilor

Edited by crocodile46
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, crocodile46 said:

sucul din ciorapi de cioban...

Stadiul 4= plin de metastaze in diverse organe 

chimioterapia=reactii adverse N

Sfatul meu este sa ii asiguri o "viata" cat mai buna pt ca nu va dura mult si va pleca dintre noi. Paliatie

Nu inteleg dece postezi pe acest forum cand poti foarte bine sa mergi la diversi doctori oncologi care au decenii de studii si practica si experienta si ce vrei tu....postezi aici primesti raspuns de la x cu 4 clase dar care el le stie pe toate...ca deh are net si stie sa caute pe goagle.....dar nu ma crede pe cuvant...dai niste sfecla rosie poate poate.

BTW dece nu asculti de sfatul medicului care il stie/la examinat etc si ceri aici parerea despre cancere pancreatice st4 hahahahaha

 

 

 

 

As dori sa mai precizez ca in urma cu aproximativ un an, a suferit o operatie de hernie abdominala, in urma careia s-a montat o plasa. Noi banuim ca din cauza aceea ar fi facut cancer, din cauza ca au mai fost cazuri la noi in oras, in care la cateva luni de la operatie pacienti s-au ales cu forme de cancer sau poate este doar mostenire genetica, bunicul meu (tatal lui) a murit din cauza cancerului pancreatic.

 

 

 

te contrazici singur prietene...cum sa zici ca, cancerul a plecat de la plasa cand terenul genetic iti indica clar asta

sanatate nea sandule

 

 

 

 

 

 

daca mergeti si voi macar o data pe an si faceti niste analize banale,rx,ecografie...niste investigatii de baza nu o sa va treziti cu cancer st4...poate intr un stadiu incipient...unde poti faci N tratamente pt a scapa de el....

Dar voi va duceti si pupati moaste ....si gata va scapa dumnezeu si anu asta de rele.

Oilor

Am cerut doar o parere la aceea cura, poate mai avem semeni printre noi care au avut parte de ea si vor sa ne impartaseasca experienta lor.

 

Am fost, am trimis rezultatele si in turcia pentru un potential tratament. Din pacate nici ei nu au o solutie.

 

Adevarat si asta, se puteau face niste analize banale, s-ar fi vazut markeri tumorali macar.

Edited by Sandu
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, crocodile46 said:

sucul din ciorapi de cioban...

Stadiul 4= plin de metastaze in diverse organe 

chimioterapia=reactii adverse N

Sfatul meu este sa ii asiguri o "viata" cat mai buna pt ca nu va dura mult si va pleca dintre noi. Paliatie

Nu inteleg dece postezi pe acest forum cand poti foarte bine sa mergi la diversi doctori oncologi care au decenii de studii si practica si experienta si ce vrei tu....postezi aici primesti raspuns de la x cu 4 clase dar care el le stie pe toate...ca deh are net si stie sa caute pe goagle.....dar nu ma crede pe cuvant...dai niste sfecla rosie poate poate.

BTW dece nu asculti de sfatul medicului care il stie/la examinat etc si ceri aici parerea despre cancere pancreatice st4 hahahahaha

 

 

 

 

As dori sa mai precizez ca in urma cu aproximativ un an, a suferit o operatie de hernie abdominala, in urma careia s-a montat o plasa. Noi banuim ca din cauza aceea ar fi facut cancer, din cauza ca au mai fost cazuri la noi in oras, in care la cateva luni de la operatie pacienti s-au ales cu forme de cancer sau poate este doar mostenire genetica, bunicul meu (tatal lui) a murit din cauza cancerului pancreatic.

 

 

 

te contrazici singur prietene...cum sa zici ca, cancerul a plecat de la plasa cand terenul genetic iti indica clar asta

sanatate nea sandule

 

 

 

 

 

 

daca mergeti si voi macar o data pe an si faceti niste analize banale,rx,ecografie...niste investigatii de baza nu o sa va treziti cu cancer st4...poate intr un stadiu incipient...unde poti faci N tratamente pt a scapa de el....

Dar voi va duceti si pupati moaste ....si gata va scapa dumnezeu si anu asta de rele.

Oilor

sa sugi pl rautatioasa mica ca vorbesti aiurea

 

Am comanda ulei OCB pentru tatal meu,el are cancer la plamani si metastaze la mandibula.

Este foarte nasol sansele sunt mici, sperantele sunt mari,este in ultimul stadiu.Citostaticile sunt apa de ploaie.

Le face de 6 luni si cancerul a fost depistat din timp.

Sper sa isi faca efectu' uleiul.

Multa sanatate!Ca realizezi cat ai nevoie doar dupa ce o pierzi.

Edited by wikedx
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A YouTuber who claimed being vegan cured her cancer has died from cancer

 

Quote

To all of the morons saying "The chemo nearly killed me"...um, yeah. Chemo generally involves cytotoxic compounds. That means it kils living cells. Because cancers are literally cells growing out of control they are more suceptible to cytotoxins. The entire goal of chemo and radio therapy is to kill off the cancer quickly enough that you can stop in time to keep the treatment from killing you too.

It's like a fire in your house. Normally, massive amounts of water being dumped in a house is bad. It will destroy your house. But if a fire in running through you house, you dump water on it in hopes of being able to stop in time to salvage some of your house.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2018 at 7:42 PM, NickyRo said:

Sucul de sfecla rosie ajuta impotriva cancerului,multa sanatate!

Ii facem salata din sfecla rosie.

 

21 hours ago, wikedx said:

sa sugi pl rautatioasa mica ca vorbesti aiurea

 

Am comanda ulei OCB pentru tatal meu,el are cancer la plamani si metastaze la mandibula.

Este foarte nasol sansele sunt mici, sperantele sunt mari,este in ultimul stadiu.Citostaticile sunt apa de ploaie.

Le face de 6 luni si cancerul a fost depistat din timp.

Sper sa isi faca efectu' uleiul.

Multa sanatate!Ca realizezi cat ai nevoie doar dupa ce o pierzi.

Multumesc, si multa sanatate tatalui tau, ti-am lasa in privat cartea, poate vrei sa te inspiri din ea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...