Jump to content
zmeutz

[CAUT]Freelancer care poate decompila o aplicatie

Recommended Posts

Buna ziua,

 

In primul rand sper ca am postat in categoria corecta

Sunt in cautarea unei persoane care ma poate ajuta sa preiau parola ce o foloseste o aplicatie pentru a extrage fisierele dintr-o arhiva...

 

Nu ma intereseaza metoda de extragere, la fel nici aplicatiile ce vor fi folosite pentru acest lucru.

 

Plata:

1. Nu am un buget stabilit dar nici unul foarte mare :D

2. a) Plata o pot face 50% inainte 50% dupa, sau 100% inainte in cazul in care este un utilizator cu vechime si de incredere pe acest forum

    b.) Daca este un utilizator nou / incepator pe acest forum nu pot oferi nimic inainte - decat daca ma poate ajuta un administrator / moderator de pe acest forum sa fie folosit pe post de banca. :D

3. In caz ca persoana / dupa verificarea aplicatiei spune ca nu are vreo sansa sa extraga informatii dar poate activa anumite functii in aplicatie sunt disponibil sa merg si pe aceasta cale.

 

Va rog sa postati oferte,

In mesaj privat pot trimite link-ul catre aplicatie si arhiva pentru a va face o idee despre ce este vorba .

 

Multumesc pentru timpul acordat!

Stefan

Link to comment
Share on other sites

trimitem applicatia si detaliile despre ce anume vrei sa afli si voi incerca eu sa te ajut, 

depinde in ce limbaj de programare este realizata applicatia.

 

edit : nu ar trebuii sa valutezi  userii dupa numarul de postari sau de cand sunt inregistrati pe forum, oamenii cu adevarat priceputi nu isi creaza o identitate permanenta, si nici nu iti vor cere bani inainte. 

Edited by TAB
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TAB said:

 oamenii cu adevarat priceputi nu isi creaza o identitate permanenta

 

Total de acord. Nytro si ceilalti de pe forum sunt niste stafii.

11 minutes ago, TAB said:

nici nu iti vor cere bani inainte

Tu chiar esti asa de naiv incat sa lucrezi fara sa fii platit / sa primesti o garantie la inceput?

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Turry said:

Total de acord. Nytro si ceilalti de pe forum sunt niste stafii.

Tu chiar esti asa de naiv incat sa lucrezi fara sa fii platit / sa primesti o garantie la inceput?

Fiecare cu perspectiva sa, lasa l sa lucreze si sa primeasca banii dupa, o sa isi dea seama pe parcurs. 

 

De cand n am mai lucrat fara bani inainte in timpul unui an am avut 2 prrobleme. Ambii clienti au fost nemultumiti, am returnat banii sau am facut altceva in schimb. Dar in schimb n au fost alte probleme. Si gecko tin minte ca a spus acum ceva timp ca nu se merita sa muncesti fara bani inainte pentru userii de aici. Si reputatia chiar conteaza, nu e cum spune el. Ce garantie are omul ca daca nu iese cum vrea el tu ii returnezi banii daca ti a dat intai? 

 

In fine, nu vorbesc din auzite ci din ce am "intampinat" pana acum. Sunt foarte multi useri corecti aici, am lucrat cu baieti cu un singur post sau cu reputatie pe minus si a fost ok. 

Parerea mea este ca reputatia conteaza si daca nu faci un contract cu user ul respectiv nu lucra fara bani inainte. 

+1 Turry

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Turry tu confunzi munca de programator cu aia de reverser, omul are nevoie se decompileze un program, daca stii ce ai de facut iti dai seama in primele 10 min daca poti sal ajuti sau nu, daca nu stai in banca ta. 

 

Reputatia pe acest forum are o valoare reala undeva aproape de 0, si nu o zic ca sa jignesc pe cineva, RST e un forum ok, dar majoritatea oamenilor cu adevarat buni au invatat si invata securitate prin metode nu tocmai legale (nu poti invata tehnici de exploiting, secutitate, reverse pe serverul lu mata), motiv pentru care aceasta categorie de oamenii nu vor avea niciodata o identitate permanenta.

 

Bineinteles, puteti applica metoda mea doar in cazul in care sunteti capabilii sa deosebiti oamenii de calitate de cei care te fac sa pierzi timpul. Eu personal prefer sa pierd 10 min sa le arat oamenilor ca pot si dupa imi ofera tripu numai sa le rezolv problema. Nu imi aduc aminte ultima data cand am luat teapa. 

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru interes,

Acest topic poate fi inchis, deoarece aceasta aplicatie nu imi mai este de folos ...

 

Era vorba de o aplicatie ca avea / se folosea de fisierele de firmware de la Apple Watch, dar erau protejate de parola.

Cand restauram un ceas cu firmware-ul de la ei, aplicatia avea parola pentru a le dezarhiva si restaura ceasul ...

 

voiam sa folosesc acele firmware-ul cu iTunes, deoarece acea aplicatia se busea de multe ori, avea multe bug-uri ... si nu era user friendly

 

Multumesc inca odata!

23 hours ago, RFR said:

nu stiu cine se risca pt. low  budget $, no offense, se incalca vreo 100x de legi pt maruntis.

aplicatia incalca deja legea, este ilegala

 

On 7/21/2018 at 8:21 PM, TAB said:

trimitem applicatia si detaliile despre ce anume vrei sa afli si voi incerca eu sa te ajut, 

depinde in ce limbaj de programare este realizata applicatia.

 

edit : nu ar trebuii sa valutezi  userii dupa numarul de postari sau de cand sunt inregistrati pe forum, oamenii cu adevarat priceputi nu isi creaza o identitate permanenta, si nici nu iti vor cere bani inainte. 

nu evaluez utilizatorii dupa numarul de postari, ci prin modul de a vorbi, adresa de email (andreibarosanu@yahoo, celmaitarehacker si alte nicknameuri), si prin explicatiile care mi le da la prima vedere... cunostintele pe care le are ...

Edited by zmeutz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...