Jump to content
PM_Timi

Componenta deslipita de pe placa

Recommended Posts

Neața buna!1 la mana nu dați cu pietre sunt noua aici si am o intrebare,sau mai bine zis mai multe .

Nu ma pricep la denumiri de componente da ma duce capul,zic eu.

Am un babyphone si "baba" de la mufa de încărcat  ,adica aia ce este lipita de placa, sa deslipita .Se mai poate face ceva cu ea?Se poate lipii,cu pistolul de lipit?Faza e că (nu ma criticați prea tare da nu ma pricep la termeni )firicelele de contact sau rupt ,logic, iar cand le pun inapoi ,adica "baba" face contact si imi arata ca becul de la "incarcare" se aprinde ,dar problema este ca ,culoarea trebe sa fie verde nu galbenă,ca altfel nu se încarcă.

Ce pot face ?Sa il dau naibii si il pot arunca ,sau se poate lipi mufa (sau cum ii se spune )de încărcat. Dacă aș putea as atașa poza dar nu stiu unde ....

Mersi fain de înțelegere 

Edited by PM_Timi
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, PM_Timi said:

Neața buna!1 la mana nu dați cu pietre sunt noua aici si am o intrebare,sau mai bine zis mai multe .

Nu ma pricep la denumiri de componente da ma duce capul,zic eu.

Am un babyphone si "baba" de la mufa de încărcat  ,adica aia ce este lipita de placa, sa deslipita .Se mai poate face ceva cu ea?Se poate lipii,cu pistolul de lipit?Faza e că (nu ma criticați prea tare da nu ma pricep la termeni )firicelele de contact sau rupt ,logic, iar cand le pun inapoi ,adica "baba" face contact si imi arata ca becul de la "incarcare" se aprinde ,dar problema este ca ,culoarea trebe sa fie verde nu galbenă,ca altfel nu se încarcă.

Ce pot face ?Sa il dau naibii si il pot arunca ,sau se poate lipi mufa (sau cum ii se spune )de încărcat. Dacă aș putea as atașa poza dar nu stiu unde ....

Mersi fain de înțelegere 

Incarca pozele pe imgur cum a zis colegu' mai sus, ai grija sa fie cat mai clare si sugestive. Din moment ce se poate face contact cu mufa rupta, inseamna ca mai este o bucatica de care se poate lega cositor-ul, pentru lipituri finute recomand un ciocan de lipit in locul unui pistol de lipit. Cu ciocanul de lipit se pot face lipituri mai finute. Poti merge la un mester de strada care repara televizoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...