Jump to content
Terex

Soft trimite sms catre orice numar (Opa-SMS)

Recommended Posts

14jrupj.png

 

 

Cu acest micut soft puteti trimite sms-uri nelimitate si gratuite catre orice numar mobil (doar romania)

Daca nu aveti incredere in acest soft...puteti trimite sms-uri si online pe www.opa-sms.ro

 

Download

 

PS:Daca apasati butonul trimite credeti ca imi va cadea serverul ? nu puteti da atack

 

pS:softul a fost dezactivat activ doar pe site

Edited by Terex
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Voronel said:

 

Esti sigur ca e virus?

Din ce am vazut eu omul are un Laravel PHP Framework pe site (prost configurat) si e legat de un  smsgateway.me

Presupun ca are un android cu sms nelimitate in ro legat prin api de la Sms Gateway.

Asa e @Terex?

 

LE: nu trimiteti mesaje in strainatate sau la numere speciale, nu cred ca face filtering la numere.(ca nu e in tutorialul de la sms gateway)

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

Voi descarcati toate cacaturile de pe net si le rulati ca niste idioti pe sistemul real. Indiferent de scorul VT trebuie rulat prima data in virtual si apoi puteti decide daca e curat sau nu, ca e luat din balarii.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, yoyois said:

 

Esti sigur ca e virus?

Din ce am vazut eu omul are un Laravel PHP Framework pe site (prost configurat) si e legat de un  smsgateway.me

Presupun ca are un android cu sms nelimitate in ro legat prin api de la Sms Gateway.

Asa e @Terex?

 

LE: nu trimiteti mesaje in strainatate sau la numere speciale, nu cred ca face filtering la numere.(ca nu e in tutorialul de la sms gateway)

ai perfecta dreptate..ai facut decompiling la 'soft' :))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, aismen said:

Dar si aplicatia asta desktop de SMS sunt 99,99% sigur ca e scrisa in C# si ca o puteti decompila cu dotPeek, si astfel puteti avea o idee daca e malitioasa sau nu.

E scrisa in C++ si e compilata cu VC8

 

Dar daca te uiti la structura iti poti da seama ca e malitioasa. Prea multe syscalluri suspecte.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2018 at 11:43 AM, aismen said:

Dar si aplicatia asta desktop de SMS sunt 99,99% sigur ca e scrisa in C# si ca o puteti decompila cu dotPeek, si astfel puteti avea o idee daca e malitioasa sau nu.

dotPeek nu vrea s-o decompileze. Nici JustDecompile (de la Telerik).

On 4/19/2018 at 2:35 PM, yoyois said:

E scrisa in C++ si e compilata cu VC8

 

Dar daca te uiti la structura iti poti da seama ca e malitioasa. Prea multe syscalluri suspecte.

Cu ce ai reusit sa te uiti la syscall-uri? :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gigiRoman said:

Incearca sa il urmaresti cu process monitor de la sysinternals.

Asta inseamna ca aplicatia sa ruleze. Daca vreau sa vad datele fara sa deschid aplicatia (presupunand ca e un RunPE sau RootKit)?
 

 

On 4/19/2018 at 2:35 PM, yoyois said:

E scrisa in C++ si e compilata cu VC8

Daca VC8 inseamna Visual C++ 2005 (conform acestui post), este vreo modalitate sa decompilez un astfel de program scris in C++?

Pentru ca dupa putina "cotrobaiala" pe Google nu am dat decat de derevenets.com si din alte forumuri am inteles ca dupa o "decompilare" C++ vei ramane cu formatul assembly, in nici un caz cu un cod sursa "curat".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...