Jump to content
MazaBoY

YUCloud - File & Video Hosting

Recommended Posts

Salut!

Recent, eu impreuna cu cateva persoane, am lansat un proiect fain. Este vorba de un site de File Upload & Sharing.

Focusul principal este pe partea de video. Fisierele .mp4 putand sa fie redate intr-un player video (buffering deloc si un minim de reclame foarte safe). 
Serverele dedicate au acces la internet la viteze de 1Gbps ceea ce permite o viteza foarte buna de download si upload.

Nu exista timp de asteptare pentru download, si nu exista viteze limitate de download sau upload.

Puteti arunca o privire pe yucloud.co

 

Astept parerile voastre .

Respect !!

Link to comment
Share on other sites

Pareri:

  • Engleza trebuie corectata
  • Foarte subtirel la privacy, back-ups & redundancy, etc. - nu va asteptati ca serviciul sa fie folosit in scopuri serioase sau legale
  • Va ascudenti dupa whois privacy, da de banuit. Site-urile "obisnuite" care nu au nimic de ascuns le lasa public
  • Cine mai sta in ziua de azi sa isi faca cont cand sunt servicii gen https://wetransfer.com/
  • Ce garantii au userii ca nu le folositi fisierele in diverse scopuri
  • As lasa-o mai usurel cu "forever". Pe langa faptul ca e o minciuna, arata si putin penibil
  • Daca e axat pe partea video, trebuie comunicat ce USP (unique selling point) aveti fata de multi altii care ofera acelasi lucru in mod mult mai convenabil si util, sa convinga lumea sa va foloseasca pe voi in loc de altii
  • Nimic nu e gratuit in ziua de azi, mai ales cand e vorba de video hosting. User-ul de rand stie asta si faptul ca zici free si forever e vrajeala, nu arata bine.
Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2018 at 8:59 PM, QuoVadis said:

Pareri:

  • Engleza trebuie corectata
  • Foarte subtirel la privacy, back-ups & redundancy, etc. - nu va asteptati ca serviciul sa fie folosit in scopuri serioase sau legale
  • Va ascudenti dupa whois privacy, da de banuit. Site-urile "obisnuite" care nu au nimic de ascuns le lasa public
  • Cine mai sta in ziua de azi sa isi faca cont cand sunt servicii gen https://wetransfer.com/
  • Ce garantii au userii ca nu le folositi fisierele in diverse scopuri
  • As lasa-o mai usurel cu "forever". Pe langa faptul ca e o minciuna, arata si putin penibil
  • Daca e axat pe partea video, trebuie comunicat ce USP (unique selling point) aveti fata de multi altii care ofera acelasi lucru in mod mult mai convenabil si util, sa convinga lumea sa va foloseasca pe voi in loc de altii
  • Nimic nu e gratuit in ziua de azi, mai ales cand e vorba de video hosting. User-ul de rand stie asta si faptul ca zici free si forever e vrajeala, nu arata bine.

Multmesc de pareri lasa-ma sa iti explic.

  • Engleza da stiu poate mai trebuie un pic lucrat la ea.
  •  La partea de privacy (cred ca nici macar nu ai citit primele 3 cuvinte si atat, acolo este exact ce trebuie sa stie toti utiliatori nostri, fara prea multa abureala),back-ups  & redundancy (aici nu stiu la ce faci referire)
  • E normal sa fie ascuns, da-mi tu exemple cate dintre domenile consacrate public numele lor ? Mai ales pe partea de file video hosting exemple 
  • Cine sta ? iti spun eu cine doreste sa isi tina fisierele video si sa le poate distribui cu prieteni lor
  • Diverse scopuri cum ar fi ? Crezi ca fac bisnita cu continutul utilizatorilor ? sa fim seriosi 
  • La partea cu "forever" nu este cum spui tu penibil, atat timp cat fisierul in cauza este activ el ramane pe serverele noastre .
  • Cine doreste sa ne foloseasca ne poate folosi si fara acel USP, momentan e un proiect nou la care lucram . Nu le putem avea pe toate 
  • Nu e gratis asta stiu si eu la fel si urilizatori de rand , pe acele vide-uri sunt afisate un minim de reclame si asta avem noi nou fata de restul , care au zeci de pop-uri la fiecare click si refresh , etc.

O zi buna :)

Edited by MazaBoY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...