Jump to content
UnixDevel

Pareri laptop refurbished

Recommended Posts

https://www.ebay.co.uk/i/323266705444?chn=ps&adgroupid=50076494057&rlsatarget=pla-412978476370&abcId=1133916&adtype=pla&merchantid=115158108&poi=&googleloc=9044963&device=c&campaignid=1058606040&crdt=0&watchItemId=323266705444&opid=2385738&pageci=n3curatu2013

Am nevoie de niste oppinii ?

Edited by lzomedia
Link to comment
Share on other sites

da pai e , are cateva chestii mici 

da in general programare

e seria 2017 

cel mai bine astept si il iau nou 

am mai cautat , totusi cred ca merg pe un p71 si il mai upgradez eu , 

am nevoie de cat mai mult ram doarece folosesc masini viirtuale ,

 pe cand asta e 2018 zic sa  ca se merita sa merg ca investitie pe p71 decat asta .

ar ma fi si asta lenovo y70 32gb ram doar ca nu e splill resistent are 3k display tastatura (rosie) 

Edited by lzomedia
Link to comment
Share on other sites

E am un Asus RoG de cativa ani si inca e super OK.

- i7 (seria de atunci)

- 256 SSD - Trebuie sa iei ceva neaparat cu SSD

- 756 HDD (7200rpm)

- GTX 770M - Nu e tocmai cine stie ce, dar nici nu am nevoie

 

Ia mai bine nou. La 4000-5000 RON gasesti multe bune.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madastar18 said:

mai bine investesti intr-un laptop nou gen ASUS ROG, HP, MSI, nu se merita sa cumperi electronice sh care depasesc pretul de 200lei

mai nu stiu ce sa zic , seria thinkpad chiar este recunoascuta pentru durabilitate , sincer si laptopul actual ( t440 ) prin cate a trecut saracul inca face fata  l-am scapat de pamant am varsat vin pe el , am reusit totusi sa ii stric boxele, si nu mai pot face nimic ,   

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad este pe uk, deci intr-o are care masura calitatea este garantata. Dar se poate sa iti iei si teapa, chiar daca e uk dar in mare parte nu se prea da teapa ca la noi in ro  il iei merge totul e ok, iar dupa cateva luni bum iasa fum din el :))))

Cand vrei sa iti achizitionezi un laptop trebuie sa iei in seama cateva aspecte:

- Bugetul pe care esti dispus sa il investesti

- La ce iti foloseste, asigurate ca il vei si folosi. Nu iti cumpara un laptop de 2000 euro, iar tu te joci mario,stai pe facebook si te uiti la stand-up comedy. Practic arunci banii pe geam aiurea.

- Incearca sa mergi pe ceva nou cand e vorba de sume mai mari, sau sa cumperi de unde iti ofera cel putin o garantie de 6 luni

- axeazate pe un  asus rogg sau hp ceva generatie mai noua, am inteles ca esti " indragostit de tastatura " dar nu tastatura e baza, ala e doar un moft pe care daca ti-l permiti de ce nu, dar conteaza configuratia,calitatea altor componente nu tastatura.

 

Dar cum ai vazut si tu mai sus, conteaza foarte mult la ce vrei sa il folosesti.

Bafta

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...