Jump to content
Nytro

[RST] IP Locator

Recommended Posts

:::::::::::: IP Locator ::::::::::::

:::::::: © Nytro 2008 ::::::::::

:::::: http://rstcenter.com ::::::

Name : IP Locator

Version : 1.0

Size : 132 KB (135,168 bytes)

Author : Nytro

Release date : 29 June 2008

Website : http://rstcenter.com

Shows :

- Country

- Region

- City

- Latitude

- Longitude

- Timezone

- ISP

+ Made in Romania

+ Based on a website

Screenshot :

rstipscreenwx5.jpg

Download :

http://rapidshare.com/files/125785259/IP_Locator.exe

Link to comment
Share on other sites

Nytro, o opinie personala :

Nu incerca sa reinventezi roata, incearca sa sccri ceva util daca tot iti place sa lucrezi in VB.

RST ip locator , RST ping and otherz shits ..

E ca si cum ai vedea intr`un salon auto expuse numai trabanturi :

-trabant de curse

- trabant limuzina

- trabant decapotabil

Link to comment
Share on other sites

Era mai bine daca veneai cu o sugestie . Normal ca nu e unicul program care face asta . Ce anume sa fac ? Ce program ? Ce lucru nou si unic sa faca ?

Nu am idee :) insa consider ca este spre binele tau ca sa faci lucruri complexe in schimbul celor de genul IP Locator. Astfel de tooluri necesita cunosinte destul de putine iar facand doar asta vei ajunge sa te plafonezi :).

Ideea e sa faci orice numai sa fie complex si sa te axezi doar pe un singur limbaj . Alege VB / PHP / JAVA sau ce iti place mai mult si incepe sa faci lucruri complexe in el .

Daca alergi dupa mai multi iepuri vei ajunge sa realizezi ca de fapt nu prea ai invatat nimic .

Tentatia de a invata cat mai multe limbaje e mare ...

Uite de exemplu daca vrei sa poti continua in domeniul acesta ( programare ) si sa castigi experienta maxima renunta la toate prostiile gen Keyloggere,IP Locator si incepe cu rentacoder.com sau un site unde muncesti si esti platit .

O sa vezi ca va venii vremea cand iti vei da seama ca statul pe astfel de forumuri e pierdere de timp.

Te rog sa ma scuzi daca nu am fost destul de coerent in vorbire insa tre sa ies :) .

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Desigur , cu cat e mai complex programul cu atat e mai dorit . Dar e si mai mult de munca la el . Si nu vreau sa petrecfoarte mult timp la un program fara sa primesc nimic in schimb . Cu limbajele de programare nu e chiar asa , nu alerg dupa mai multi iepuri , dar nici decat dupa unul singur . Nu strica sa sti cate putin din fiecare . Java am invatat pentru ca am aflat ca o sa fac la facultate , dar nu prea imi place . O sa lucrez mai mult in PHP ( HTML , CSS ... ) pentru Web si VB pentru aplicatii Windows , insa pentru aplicatii Windows o sa ma axez pe API-uri . Cat despre rentacoder nu stiu ce sa zic . Nu stiu cum e , dar nu vreau sa "muncesc" de la 17 ani . Mai am 2 ani de liceu si vreau sa ii "traiesc" . Eu fac totul din placere , daca ma plictisesc de un proiect pur si simplu il las balta , nu ma ia nimeni la intrebari , nu ii pasa nimanui . Am o viata inainte in care o sa ma satur pana peste cap de programare . Mersi pentru sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...