Jump to content
andreipacala1234

Merita sa renunt de tot la...facultate

Recommended Posts

Salutare sunt elev in clasa 11 si sunt intr un mare impas.La anul trebuie sa dau bacul si implicit admiterea la facultate.Problema mea este urmatoarea:Desi imi place programarea(momentan stiu doar pe cea procedurala) nu imi place ideea de a face o facultate de IT in romania iar in strainatate nu mi permit.Asa ca m am gandit sa fac cateva cursuri pe o platforma din strainatate.(se numeste Treehouse...pt asta am bani macar 1 an sau 2 cred ca mi ajung).M am gandit sa optez pentru aceste cursuri deoarece consider ca de la o facultate in domeniu nu o sa am ce invata din cauza programei invechite ,a cursuriilor incomplete si prost predate, dar mai ales pentru ca pe langa programarea web(domeniul in care vreau sa lucrez pe viitor) mai trebuie sa invat si o gramada de chestii inutile care nu o sa ma ajute.(sunt convins ca exista persoane pe acest forum care inteleg ce vreau sa spun prin"chestii inutile").Deci in concluzie eu stiu programare cat de cat(adica algoritmica,ca sa nu ziceti ca eu confund programarea cu limbajul) dar vreau sa invat si sa ma axez pe partea de programare web fara sa mai fac si alte lucruri inutile pe care evident le as face la facultate si care mi ar manca destul de mult timp.Ce credeti merita sa las facultatea pentru niste cursuri online?(amintesc platforma treehouse).Astept pareri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...