Jump to content
jan100

Samsung s8

Recommended Posts

In primul rand, sp flash tool e numai pentru procesoare Mediatek (MTK).

In al doilea rand, nu e nevoie de deblocare OEM pentru Odin, deblocarea OEM e pentru bootloader, ca sa il faci sa ruleze custom ROM-uri (ce nu sunt semnate de Samsung), ROM-urile flashuite cu Odin sunt semnate de Samsung deci nu e nevoie sa deblochezi OEM.

Am mai auzit povestea asta ca nu vrea sa flashuieasca Odin, incearca cu alta versiune, am ajutat pe cineva tot asa cu un Samsung si nu ii mergea Odin, a incercat alta versiune de Odin si a mers.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jan100 said:

Nu este al unui coleg si a dat resetare din fabrica si nu mai stie contul

 

Ce vrajeala penala, cum sa nu stii bre adresa de gmail pusa acolo, ne iei pe toti de prosti? Eu nu te mai ajut ca nu ma bag in hoteli d-astea de cacat, telefonul ala costa o caciula de bani, poate cineva plange dupa el.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aismen said:

Ce vrajeala penala, cum sa nu stii bre adresa de gmail pusa acolo, ne iei pe toti de prosti? Eu nu te mai ajut ca nu ma bag in hoteli d-astea de cacat, telefonul ala costa o caciula de bani, poate cineva plange dupa el.

nu vreau sa fac offtopic si nici nu il cunosc pe ala de mai sus, suna dubios dar ai ramane uimit cate fete exista  care chiar isi uita contul :)) sau parolele...

oricum cam toti de pe rst  cand cauta cv nu e in scopuri prea nobile :))

Edited by alezu2000
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alezu2000 said:

nu vreau sa fac offtopic si nici nu il cunosc pe ala de mai sus, suna dubios dar ai ramane uimit cate fete exista  care chiar isi uita contul :)) sau parolele...

oricum cam toti de pe rst  cand cauta cv nu e in scopuri prea nobile :))

 

Eu nu cred bre in povestile astea cu iezi fermecati, de ce a trecut hop de la Odin la "cum scap de contul google", adica a dat-o direct pe cum poate scapa de povara aia ca sa fie telefonul lui. Nu ajut toti tiganii borati care umbla cu furaciuni. Uita-te si tu la cum s-a exprimat, sa fim seriosi. Cand bagi un cont google in telefon bagi unul ca lumea, il folosesti ca sa primesti emailuri si toate cele, faci plati, nu are logica, intelegi?

Link to comment
Share on other sites

Daca esti curat sa mergi la service la ei:

https://www.google.ro/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.esdservice.ro/samsungserviceplaza/&ved=2ahUKEwjltOjhsc7cAhVPEVAKHYIMB5gQFjAeegQIARAB&usg=AOvVaw2CSIs7p7Q-SEcZEBtHZ2va

Intr-o ora il rezolva si primesti si o cafeluta mocca.

Daca esti din Bucuresti.

Eu am avut o problema cu un S7 si a fost cel mai smecher service la care am mers.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gigiRoman said:

Daca esti curat sa mergi la service la ei:

https://www.google.ro/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.esdservice.ro/samsungserviceplaza/&ved=2ahUKEwjltOjhsc7cAhVPEVAKHYIMB5gQFjAeegQIARAB&usg=AOvVaw2CSIs7p7Q-SEcZEBtHZ2va

Intr-o ora il rezolva si primesti si o cafeluta mocca.

Daca esti din Bucuresti.

Eu am avut o problema cu un S7 si a fost cel mai smecher service la care am mers.

1200 lei ma costa pentru S9 Plus Gold la display, cred ca imi pun 2 folii :)))

Link to comment
Share on other sites

Exact cum au zis si ceilalti, daca esti curat te duci cu el la service, pentru probleme d-astea nu iti ia multi bani, iar daca e in garantie nu iti ia nimic, daca nu si am dreptate ca e furat, muie la tiganii hotomani.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jan100 said:

Am incercat iar cu odin daca bag la csc home scrie repede acolo cu verde reset si apoi pass si tel.ramane pe logo iar daca bag csc celalalt scrie set partition si ramane blocat

Incearca sa pui in Odin CV la Oficiul de angajare al fortei de munca.

Dupa incarci "matura" in "mana" si astepti 2-3 ani pana faci bani sa-ti cumperi un s8.

 

Greseala ta e ca telefonul e din seria "FURAT" si tu folosesti metoda "tigan jegos".

 

Da-var cu executare sa va dea.

Edited by yoyois
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, jan100 said:

Tigan jegos esti tu frate si nu este furat ok Sa-ti dea tie executare daca vrei sa stii ma ocup cu asa ceva cretinule

Du-te ba d'aicea. Te ocupi cu "asta" = resetat telefoane furate?

Cata vrajeala ai in tine?

"Ca e un coleg" "ca si-a uitat contul" "ca se reseteaza" "ca hai sa scap de contul google".

 

Daca tot castigi bani din asta ia da si tu un 10 lei daca te ajuta careva.

 

Imediat imi zici ca esti certificat si lucrezi in service la samsung.

 

Din posturile tale pare ca lucrezi ceva magazin de telefoane. Ai invatat de pe youtube ca exista Odin si acum ceri 15 lei la toti tiganii sa le deblochezi diferitele telefoane furate.

Pentru ca nu ai probabil studii in domeniu(poate nici BAC) plangi pe aici sa-ti explice mura-n gura ce sa faci ca tu sa scoti banii.

Edited by yoyois
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sobolane, este frumos sa furi de la oameni care muncesc pe branci? Probabil esti foarte fericit acum ca ai un "tilifon", si apropo de tigani (muie la tigani), ieri pe la ora 11 l-am trimis pe varul meu sa-mi cumpere carbuni la flex, pe drum 2 ciori l-au jefuit de 6 lei BUN :D, a venit acasa plangand "Mi-au tinut tigani calea si mi-au furat bani" BUN :D, m-am dus dupa ei, i-am gasit la Market isi cumparau baton LION de bani furati, pe langa market pe colt era si Politia, nu m-am dus la politie si am sarit direct pe ei :)) = cafteala ca la balamuc "Nenea nu mai fac, promit ca nu mai fac" =)), dupa 2 minute ne-a vazut politia si a venit la noi, bla bla bla de vorba cu Politia "Romanul mi-a dat bataie" =)))))))))))), dupa 5-10 minute de vorba au intins politisti mana, am dat noroc si PA :))))))))))))). 

La contul google se poate accesa "Gasiti telefonul", uite ex: https://imgur.com/a/UHVaeQS 

Sper ca cel de la care ai furat telefonul sa-ti taie mana ca la Arabi.  

  • Thanks 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

La ce dracu stati pe forumul asta daca nu ajutati?Daca sunteti atat de cretini sa nu credeti ca se poate uita parola la un cont nu mai va bagati ca jegosii si stati si priviti nu mai interveniti.Daca se vrea resetarea parolei la google  chiar daca stii idul sunt niste intrebari de securitate acolo  se poate baga si un alt cont daca stii pentru recuperare asa ca stati pe cur nu si nu va mai dati mari smecherii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...